Show Results

PNW Harvestime Morgan Show

August 23rd, 2013

Dates: August 23-25, 2013
Location: Spanaway, Washington
Judge: Lyle Wick

Classic Pleasure Driving
CL PL DRIV
1. MANTIC FLAIRBOYANT, Baker, Eva & Jeffrey

CL PL DRIV CH
1. MANTIC FLAIRBOYANT, Baker, Eva & Jeffrey

Classic Pleasure Saddle
CL PL
1. WIZ SHOWSONSATION, King, Susan J
2. RGM VIKINGS TREASURE, Bullard, Shelley & Robert

CL PL CH
1. WIZ SHOWSONSATION, King, Susan J
2. MANTIC FLAIRBOYANT, Baker, Eva & Jeffrey

CL PL LADIES
1. WIZ SHOWSONSATION, King, Susan J
2. RGM VIKINGS TREASURE, Bullard, Shelley & Robert
3. THRILLING OPPORTUNITY RMF, Lovett, Sally

CL PL LIM/JR HORSE
1. RGM VIKINGS TREASURE, Bullard, Shelley & Robert
2. MANTIC FLAIRBOYANT, Baker, Eva & Jeffrey
3. THRILLING OPPORTUNITY RMF, Lovett, Sally

English Pleasure
ENG PL
1. TWENTY TWO MAGNUM, Mucklestone, Tamara M

ENG PL AM
1. MS DINAH MIGHT, Mucklestone, Tamara M

ENG PL AM CH
1. MS DINAH MIGHT, Mucklestone, Tamara M
2. MYSTIKS HIGHLIGHT IMAGE , Sjoboen, Katherine & Alexandria

ENG PL JR EXH
1. MYSTIKS HIGHLIGHT IMAGE , Sjoboen, Katherine & Alexandria

ENG PL JR/NOV HORSE
1. MYSTIKS HIGHLIGHT IMAGE , Sjoboen, Katherine & Alexandria

ENG PL LADIES
1. TWENTY TWO MAGNUM, Mucklestone, Tamara M

W/T ENG PL CH
1. ARTISTIC REVOLUTION, Crown Morgans & Nancy Eidam
2. JI-LO'S CALL TO ARMS, Collins, Austin Patrick

Hunter Pleasure
HUNT PL ADULT AM
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth
3. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa

HUNT PL AM
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S

HUNT PL AM CH
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa
3. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
4. I'M INCOMMAND , Witrak, Bonnie

HUNT PL AM LADIES
1. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa
2. I'M INCOMMAND , Witrak, Bonnie

HUNT PL AM MASTERS
1. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S

HUNT PL CH
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. GOODNIGHT MOON, Arnould, Leslie
3. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth

HUNT PL JR EXH 13 & UNDER
1. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
2. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S
3. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S
4. PARDON MY PAZZAZZ, Carlson, Kristen G

HUNT PL JR EXH 14-17
1. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S
2. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
3. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S

HUNT PL JR EXH CH
1. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S
2. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
3. PARDON MY PAZZAZZ, Carlson, Kristen G
4. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S

HUNT PL MAIDEN HORSE
1. PARDON MY PAZZAZZ, Carlson, Kristen G
2. PBP PRINCE SONNY LEE, Peterson, Phillip & Billie

HUNT PL MARE
1. GOODNIGHT MOON, Arnould, Leslie
2. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa
3. FIRE RUN SIGNATURE, Rumens, Kurt & Teri

HUNT PL NOV HORSE
1. GOODNIGHT MOON, Arnould, Leslie
2. PBP PRINCE SONNY LEE, Peterson, Phillip & Billie

HUNT PL NOV RIDER
1. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S
2. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S
3. PARDON MY PAZZAZZ, Carlson, Kristen G

HUNT PL S/G
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S

HUNT PL YOUTH
1. CBMF HEAD OF THE CLASS, Beard, Sandra & Tessa
2. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S
3. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
4. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S

W/T HUNT PL
1. JI-LO'S CALL TO ARMS, Collins, Austin Patrick
2. ARTISTIC REVOLUTION, Crown Morgans & Nancy Eidam

In-Hand
4 & UNDER GELDING
1. CROWN CONSTELLATION, Lovik, Eve

4 & UNDER STALLION
1. C-KING MJ SOVEREIGN, King, Susan J

5 & OVER GELDING
1. WIZ SHOWSONSATION, King, Susan J
2. SHADYSHADOW NITECAP, Babb, Angela D

5 & OVER MARE
1. RDF HI VOLTAGE, Crown Morgans & Nancy Eidam

JUSTIN MORGAN STANDARD
1. CROWN BEAUDACIOUS, Lovik, Eve
2. SDL SUNSHINE DAYDREAM, Lovett, Sally
3. MISUE CROWN FORTUNE, Cassidy, Monica

SHOW CH GELDING
1. WIZ SHOWSONSATION, King, Susan J
2. CROWN CONSTELLATION, Lovik, Eve

SHOW CH MARE
1. RDF HI VOLTAGE, Crown Morgans & Nancy Eidam

SHOW CH STALLION
1. C-KING MJ SOVEREIGN, King, Susan J

SPORT HORSE SUIT CH
1. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth
2. SDL LAZY LIGHTNING, Lovett, Sally

SPORT HORSE SUIT S/G 5 & OVER
1. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth
2. SDL LAZY LIGHTNING, Lovett, Sally

Miscellaneous
AGED HORSE PL SADDLE ALL SEATS
1. MISUE CROWN FORTUNE, Cassidy, Monica

BRIDLE PATH HACK HUNTER TYPE
1. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
2. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S
3. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S
4. PARDON MY PAZZAZZ, Carlson, Kristen G

COMBO PL SADDLE ENG/WEST
1. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S

DISCIPLINED RAIL ENG/WEST
1. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
2. NF NIKULAS, Carlson, Emily
3. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S
4. CHANDELLE HIGH TIGERHAWK, Squier Crowley, Elizabeth

ROAD HACK CH
1. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth
2. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa
3. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S
4. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S

ROAD HACK HUNTER SEAT
1. LR AMIE KESTREL, Nielsen, Theresa
2. SUTTON REMEMBRANCE, Goldmann Jr, Louis H & Elizabeth
3. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
4. JAZZTIME JUST JAMAICA, Cloud, Catherine S

SHOWMANSHIP 13 & UNDER
1. PL DANCING WITH ANGELS, Silver, Erin Lynne & Mike

SHOWMANSHIP 14-17
1. NORTHWEST ADVOCATE, Skirvin, Judy & Suzie & Ellie Sm
2. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
3. SHADYSHADOW NITECAP, Babb, Angela D

SIDE SADDLE
1. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S

W/T PL ADULT AM
1. TOMERI NICOLLO, Christensen, Kathy & Mike
2. PBP PRINCE SONNY LEE, Peterson, Phillip & Billie
3. CROWN BEAUDACIOUS, Lovik, Eve
4. MISUE CROWN FORTUNE, Cassidy, Monica

W/T PL PAIRS
1. MYSTIC ISLE'S MAGICIAN, Cloud, Catherine S
2. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S

Pleasure Driving
PL DRIV
1. SACRED PATH FORTUNE, Erchul, Lynette
2. PBP PRINCESS LOVE A LEE, Peterson, Phillip & Billie

PL DRIV CH
1. SACRED PATH FORTUNE, Erchul, Lynette

PL DRIV LADIES
1. C-KING PRINCE ALEXANDER, King, Susan J
2. PBP PRINCESS LOVE A LEE, Peterson, Phillip & Billie

PL DRIV NOV HORSE
1. C-KING PRINCE ALEXANDER, King, Susan J

Western Pleasure
WEST PL
1. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
2. ULTRAS SPECIAL TRADEMARK, Van Dusen, Jan

WEST PL AM CH
1. NF NIKULAS, Carlson, Emily
2. TOMERI NICOLLO, Christensen, Kathy & Mike

WEST PL AM LADIES
1. NF NIKULAS, Carlson, Emily

WEST PL AM MASTERS
1. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
2. TOMERI NICOLLO, Christensen, Kathy & Mike
3. SEA CLOUD SAFARI, Cloud, Catherine S

WEST PL CH
1. ULTRAS SPECIAL TRADEMARK, Van Dusen, Jan
2. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E

WEST PL JR EXH 13 & UNDER
1. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S
2. PL DANCING WITH ANGELS, Silver, Erin Lynne & Mike

WEST PL JR EXH 14-17
1. KANE CREEK CONSPIRACY, Lindstrom, Valerie Alissa
2. NORTHWEST ADVOCATE, Skirvin, Judy & Suzie & Ellie Sm

WEST PL JR EXH CH
1. KANE CREEK CONSPIRACY, Lindstrom, Valerie Alissa
2. NORTHWEST ADVOCATE, Skirvin, Judy & Suzie & Ellie Sm
3. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S

WEST PL JR HORSE CH
1. TOMERI NICOLLO, Christensen, Kathy & Mike

WEST PL LADIES
1. ULTRAS SPECIAL TRADEMARK, Van Dusen, Jan
2. PL DANCING WITH ANGELS, Silver, Erin Lynne & Mike

WEST PL MAIDEN HORSE
1. C-KING LADY CATY, King, Susan J
2. GOODNIGHT MOON, Arnould, Leslie

WEST PL MARE
1. C-KING LADY CATY, King, Susan J
2. GOODNIGHT MOON, Arnould, Leslie
3. PL DANCING WITH ANGELS, Silver, Erin Lynne & Mike

WEST PL NOV HORSE
1. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
2. C-KING LADY CATY, King, Susan J
3. ULTRAS SPECIAL TRADEMARK, Van Dusen, Jan

WEST PL NOV RIDER
1. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S

WEST PL S/G
1. ULTRAS SPECIAL TRADEMARK, Van Dusen, Jan
2. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
3. TOMERI NICOLLO, Christensen, Kathy & Mike

WEST PL YOUTH
1. NF NIKULAS, Carlson, Emily
2. NORTHWEST ADVOCATE, Skirvin, Judy & Suzie & Ellie Sm
3. BERNHILL FLAIREISSA, Cloud, Catherine S

Equitation
ADULT AM EQ ALL SEATS
1. Carlson, Emily
2. Cassidy, Monica

AMHA HUNTER SEAT MEDAL
1. Skowyra, Brooke

AMHA REINING SEAT MEDAL
1. Silver, David

AMHA WESTERN SEAT MEDAL
1. Smith, Ellie

ENG EQ CH
1. Boardman, Shea'lynn
2. Skowyra, Brooke
3. Johnson, Megan N.
4. Manske, Ashley

HUNTER SEAT 13 & UNDER
1. Johnson, Valerie N
2. Manske, Ashley
3. Hansen, Magda
4. Berni, Samantha

HUNTER SEAT 14-17
1. Boardman, Shea'lynn
2. Skowyra, Brooke
3. Johnson, Megan N.

SADDLE SEAT
1. Sjoboen, Alexandria

W/T ENG CH
1. Shaver, Myckayla
2. Beard, Delaney

W/T HUNTER SEAT
1. Beard, Delaney
2. Shaver, Myckayla

WESTERN SEAT 13 & IMDER
1. Wallace, Kendra
2. Silver, Dustin

WESTERN SEAT 14-17
1. Lindstrom, Valerie Alissa
2. Smith, Ellie

WESTERN SEAT CH
1. Lindstrom, Valerie Alissa
2. Smith, Ellie
3. Wallace, Kendra

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works