Show Results

Key Classic Benefit Horse Show

May 11th, 2017

Dates: May 11-14, 2017
Location: Monroe, WA
Judges: Marti Lockwood, Trenna Atkins

Classic Pleasure Driving
CL PL DRIV
1. FCM PRINCE OF ROCK N ROLL CH, Gomavitz, Shelley
2. WHISPERING MASTERWORK, Abrams, Marina

CL PL DRIV CH
1. WHISPERING MASTERWORK, Abrams, Marina
2. FCM PRINCE OF ROCK N ROLL CH, Gomavitz, Shelley
3. WS CORAJUS TEDDY BEAR, Connor, Charles P MD

CL PL DRIV JR/NOV HORSE
1. WS CORAJUS TEDDY BEAR, Connor, Charles P MD

CL PL DRIV LADIES
1. WHISPERING MASTERWORK, Abrams, Marina

Classic Pleasure Saddle
CL PL
1. MEM BACARDI CH, Woodland, Brent & Martha
2. AMF EXODUS GCH, Rumens, Kurt & Teri

CL PL CH
1. AMF EXODUS GCH, Rumens, Kurt & Teri

CL PL JR EXH/NOV RIDER
1. MEM BACARDI CH, Woodland, Brent & Martha
2. AMF EXODUS GCH, Rumens, Kurt & Teri

CL PL JR/NOV HORSE
1. MEM BACARDI CH, Woodland, Brent & Martha

CL PL LADIES
1. MEM BACARDI CH, Woodland, Brent & Martha
2. AMF EXODUS GCH, Rumens, Kurt & Teri

Dressage
USEF FIRST LVL TEST 1
1. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly
2. ARANAWAY DANTE, Breckenridge, James, Karen & Sie

USEF FIRST LVL TEST 2
1. MIZTERY LADY, Schofield, Robin L
2. HANG N GIT R DUN, Martin, Mona
3. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly
4. ARANAWAY DANTE, Breckenridge, James, Karen & Sie

USEF FIRST LVL TEST 3
1. EQUINOX ADELLE, Lehman, Lauri R
2. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
3. MIZTERY LADY, Schofield, Robin L
4. ARANAWAY DANTE, Breckenridge, James, Karen & Sie

USEF SECOND LVL TEST 1
1. ATMF MOONLIGHT SONATA, Breckenridge, James, Karen & Sie
2. HANG N GIT R DUN, Martin, Mona

USEF SECOND LVL TEST 2
1. ATMF MOONLIGHT SONATA, Breckenridge, James, Karen & Sie

USEF SECOND LVL TEST 3
1. MEMC AMANTE, Edwards, Susan E
2. ATMF MOONLIGHT SONATA, Breckenridge, James, Karen & Sie

USEF TRAIN LVL TEST 1
1. CROWN INDIGO, Shilling, Lisa
2. REUBEN-IDE BACK BAY, Thorpe, Emily
3. S G P RAIZIN KANE (CN) GCH, Laine, Christine L
4. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S

USEF TRAIN LVL TEST 2
1. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S
2. CROWN INDIGO, Shilling, Lisa
3. LYDIA MARKING TIME, Laine, Christine L
4. S G P RAIZIN KANE (CN) GCH, Laine, Christine L

USEF TRAIN LVL TEST 3
1. EQUINOX ADELLE, Lehman, Lauri R
2. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S
3. CROWN INDIGO, Shilling, Lisa
4. LYDIA MARKING TIME, Laine, Christine L

English Pleasure
ENG PL
1. FCM AMERICAN MASTER, Hobbs, Katherine

ENG PL AM/JR EXH
1. ONE NITE STAND, Lang, Jennifer & Cary
2. DELIVER THE DREAM, Underwood, Morgan
3. HILLWOOD IRISH HOOLIGAN, Moore, Tracy L

ENG PL AM/JR EXH CH
1. DELIVER THE DREAM, Underwood, Morgan

ENG PL CH
1. RDF NOBODY'S FOOL, Stevenson, Robert & Deborah
2. ONE NITE STAND, Lang, Jennifer & Cary

ENG PL LADIES
1. FCM AMERICAN MASTER, Hobbs, Katherine
2. ONE NITE STAND, Lang, Jennifer & Cary

ENG PL NOV/JR HORSE
1. RDF NOBODY'S FOOL, Stevenson, Robert & Deborah
2. WS CORAJUS TEDDY BEAR, Connor, Charles P MD

Hunter Pleasure
HUNT PL
1. BELLERIDGE LUCY, Belleridge Morgans
2. CBMF ASPIRATIONAL CH, Churchill, Eric & Carol Fletcher
3. FCM ENTERPRISE, Churchill, Eric & Carol Fletcher
4. SSLLC STOP AND STARE, Barbour, Nicole

HUNT PL AM
1. CBMF ASPIRATIONAL CH, Churchill, Eric & Carol Fletcher
2. BELLERIDGE LUCY, Belleridge Morgans
3. CBMF HEAD OF THE CLASS GCH, Beard, Sandra & Tessa
4. DOUBLEMINT LANDCRUZER, Brown, Julie A

HUNT PL AM CH
1. BELLERIDGE LUCY, Belleridge Morgans
2. CBMF ASPIRATIONAL CH, Churchill, Eric & Carol Fletcher
3. CBMF HEAD OF THE CLASS GCH, Beard, Sandra & Tessa
4. DOUBLEMINT LANDCRUZER, Brown, Julie A

HUNT PL CH
1. CROWN ARISTOCRAT, Belleridge Morgans
2. SSLLC STOP AND STARE, Barbour, Nicole
3. ROGUE'S FIRE AND ICE, Tretter, Julie
4. CBMF FRENCH OPEN, Hague Jr, H Dean & Paula L

HUNT PL JR EXH 13 & UNDER
1. QVM NATIONAL TREASURE, Carr, Glenn, Gail & Tatyana
2. LET'S BOOGIE, Corbett, Karin
3. FRF AMERICAN IDOL, Bell, Melanie
4. AFFINITY'S CRESCENT MOON, Timber Creek Stables

HUNT PL JR EXH 14-17
1. HAUTE-E TICKET, McGregor, Mercy C
2. BMF UNFORGETTABLE (CN), Avichouser-Gellner, Holly
3. CANABAR NICKELBACK (CN), Rumens, Kurt & Teri
4. DUX DONTE, Turner, Rhea

HUNT PL JR EXH CH
1. HAUTE-E TICKET, McGregor, Mercy C
2. DUX DONTE, Turner, Rhea
3. LET'S BOOGIE, Corbett, Karin
4. REDFIELD ALADDIN, Cloud, Catherine S

HUNT PL JR HORSE
1. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S
2. FCM ZEPHYR, Olson, Beverley
3. RBF CONSPIRACY, Bradford, Carole A

HUNT PL JR/NOV HORSE CH
1. FCM ZEPHYR, Olson, Beverley
2. FCM ENTERPRISE, Churchill, Eric & Carol Fletcher
3. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S
4. ROGUE'S FIRE AND ICE, Tretter, Julie

HUNT PL LADIES
1. ROGUE'S FIRE AND ICE, Tretter, Julie
2. CROWN ARISTOCRAT, Belleridge Morgans
3. CBMF HEAD OF THE CLASS GCH, Beard, Sandra & Tessa
4. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly

HUNT PL LADIES CH
1. CROWN ARISTOCRAT, Belleridge Morgans
2. CBMF HEAD OF THE CLASS GCH, Beard, Sandra & Tessa
3. CROWN INDIGO, Shilling, Lisa
4. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly

HUNT PL MARE
1. CROWN INDIGO, Shilling, Lisa
2. BMF GIADA (CN), Holden, Judith

HUNT PL MASTERS
1. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly
2. BMF GIADA (CN), Holden, Judith

HUNT PL NOV HORSE
1. ROGUE'S FIRE AND ICE, Tretter, Julie
2. FCM ENTERPRISE, Churchill, Eric & Carol Fletcher
3. SDMF MASTER ILLUSION, Woodland, Brent & Martha

HUNT PL S/G
1. CBMF FRENCH OPEN, Hague Jr, H Dean & Paula L
2. FCM ZEPHYR, Olson, Beverley
3. SEA CLOUD COSMO, Cloud, Catherine S
4. FIRECREST PENULTIMATE, Avichouser-Gellner, Holly

HUNT PL YOUTH
1. CANABAR NICKELBACK (CN), Rumens, Kurt & Teri
2. HAUTE-E TICKET, McGregor, Mercy C
3. AFFINITY'S CRESCENT MOON, Timber Creek Stables

In-Hand
IN-HAND GELDING
1. ALLTITUDE, Unrein, Daniel L & Janet K

IN-HAND SHOW CH
1. ALLTITUDE, Unrein, Daniel L & Janet K

SPORT HORSE SUITABILITY
1. ARANAWAY DANTE, Breckenridge, James, Karen & Sie
2. DREAM DEJA BLUE, Moore, Jennie
3. SSLLC STOP AND STARE, Barbour, Nicole
4. BLUEANDWHITE REBEL, Breckenridge, Sierra

Pleasure Driving
PL DRIV AM/JR EXH
1. DRAGONFIRE SHAOLIN, Beauregard, Leslie

PL DRIV AM/JR EXH CH
1. DRAGONFIRE SHAOLIN, Beauregard, Leslie

PL DRIV CH
1. CBMF MOMENT IN THE SUN, Gomavitz, Shelley & Rosa Diego

PL DRIV LADIES
1. CBMF MOMENT IN THE SUN, Gomavitz, Shelley & Rosa Diego

Park Harness
PARK HARNESS
1. HOLLYWOOD GODFATHER, Bradford, Carole A

PARK HARNESS CH
1. HOLLYWOOD GODFATHER, Bradford, Carole A

Park Saddle
PARK SADDLE
1. FCM NO BOUNDARIES, Rumens, Kurt & Teri

PARK SADDLE CH
1. FCM NO BOUNDARIES, Rumens, Kurt & Teri

Western Pleasure
WEST PL AM
1. TRIPLE E'S CASANOVA JOE GCH, Powlesland, Kayla
2. BMF PALLADIUM (CN) CH, Cox, Mina Marie
3. ATMF EXCLAMATION, Breckenridge, James, Karen & Sie
4. FIRE RUN FREEDOM RIDER, Rumens, Kurt & Teri

WEST PL AM/JR EXH CH
1. TRIPLE E'S CASANOVA JOE GCH, Powlesland, Kayla
2. BMF PALLADIUM (CN) CH, Cox, Mina Marie
3. MANCHESTER ONCE 'N' AGAIN, Collins, Linda D
4. HARLINGTON'S ALLEGRO (CN), Cleland, Emily Mae

WEST PL CH
1. HVMF FINALLY PAY DAY, Olson, Beverley
2. HARLINGTON'S ALLEGRO (CN), Cleland, Emily Mae

WEST PL GENTS
1. ATMF EXCLAMATION, Breckenridge, James, Karen & Sie

WEST PL JR EXH
1. HARLINGTON'S ALLEGRO (CN), Cleland, Emily Mae
2. MANCHESTER ONCE 'N' AGAIN, Collins, Linda D

WEST PL JR/NOV HORSE
1. SUIT AND TIE, Churchill, Eric & Carol Fletcher
2. FIRE RUN FREEDOM RIDER, Rumens, Kurt & Teri
3. MANCHESTER ONCE 'N' AGAIN, Collins, Linda D
4. ROSEHAVEN H C KORVER, Breckenridge, James, Karen & Sie

WEST PL JR/NOV HORSE CH
1. SUIT AND TIE, Churchill, Eric & Carol Fletcher
2. FIRE RUN FREEDOM RIDER, Rumens, Kurt & Teri

WEST PL LADIES
1. TRIPLE E'S CASANOVA JOE GCH, Powlesland, Kayla
2. TANGLERIDGE TICKET MASTER, Simms, Theresa Marie
3. MEADOWMIST RAINE, Wright, Kristiana M

WEST PL LADIES AM
1. BMF PALLADIUM (CN) CH, Cox, Mina Marie
2. ATMF EXCLAMATION, Breckenridge, James, Karen & Sie

WEST PL LADIES CH
1. TRIPLE E'S CASANOVA JOE GCH, Powlesland, Kayla
2. BMF PALLADIUM (CN) CH, Cox, Mina Marie
3. TANGLERIDGE TICKET MASTER, Simms, Theresa Marie

WEST PL MARE
1. MAID IN MANHATTAN, Nelson, Sandra
2. ATMF EXCLAMATION, Breckenridge, James, Karen & Sie

WEST PL S/G
1. HVMF FINALLY PAY DAY, Olson, Beverley
2. TANGLERIDGE TICKET MASTER, Simms, Theresa Marie
3. ROSEHAVEN H C KORVER, Breckenridge, James, Karen & Sie
4. FIRE RUN FREEDOM RIDER, Rumens, Kurt & Teri

WEST PL YOUTH
1. HARLINGTON'S ALLEGRO (CN), Cleland, Emily Mae
2. MANCHESTER ONCE 'N' AGAIN, Collins, Linda D

Equitation
AMHA HUNTER SEAT ON THE FLAT MEDAL    
1. Corwin, Sadie

AMHA SADDLE SEAT MEDAL    
1. Powlesland, Kayla

AMHA WESTERN SEAT MEDAL    
1. Cleland, Emily Mae

HUNTER SEAT 13 & UNDER    
1. Carr, Tatyana
2. Beard, Delaney J
3. Bell, Katelyn
4. Corbett, Karin

HUNTER SEAT 14-17    
1. Christenson, Emily
2. Corwin, Sadie
3. Woodland, Natalie J
4. McGregor, Mercy C

HUNTER SEAT CH    
1. Corwin, Sadie
2. McGregor, Mercy C
3. Carr, Tatyana
4. Corbett, Karin

SADDLE/CLASSIC SEAT    
1. Underwood, Morgan
2. De Coeur, Emma
3. Coover, Sydney

WESTERN SEAT    
1. Cleland, Emily Mae
2. Hall, Allison E

WESTERN SEAT CH    
1. Cleland, Emily Mae

 

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works