Show Results

Dixie Cup Spring Classic

May 6th, 2010

Dates: May 6-8, 2010
Location: Conyers, Georgia
Judges: Renee Lavery, Sammi Hazen

Classic Pleasure Driving
MORGAN CL PL DRIV OPEN
1. LIBRETTO'S BRAVADO, Janet G B Morgan
2. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani
3. STANDING OVATION, Robert & Nancy Steinmann
4. HOLLYBROOK INDEPENDENCE, Twenty-First Century Morgans

MORGAN CL PL DRIV STAKE
1. HOLLYBROOK INDEPENDENCE, Twenty-First Century Morgans
2. LIBRETTO'S BRAVADO, Janet G B Morgan
3. STANDING OVATION, Robert & Nancy Steinmann

Classic Pleasure Saddle
MORGAN CL PL
1. BELALUGOSI, Lyniece N Talmadge
2. HOLLYBROOK WALK IN TALL, June A Davis

MORGAN CL PL JR EXH
1. DJE ANSWER TO DESTINY, E H Matthews
2. HEIR BORNE, Mary Brannon
3. CAC MOUNTAIN LAUREL, Abbie & Sarah Medicus

MORGAN CL PL STAKE
1. BELALUGOSI, Lyniece N Talmadge
2. DJE ANSWER TO DESTINY, E H Matthews
3. HEIR BORNE, Mary Brannon
4. HOLLYBROOK WALK IN TALL, June A Davis

English Pleasure
MORGAN ENG PL OPEN
1. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis
2. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda
3. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL AM
1. ON TARGET, Prescott D May

MORGAN ENG PL NOVICE HORSE
1. DRAGONSMEADE ANDANTE, Sarah Dye Gallant

MORGAN ENG PL 17 & UNDER
1. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani

MORGAN ENG PL LADIES
1. WILLOWICK CENTER STAGE, Sylvia Kaye Bedell
2. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda
3. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis
4. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL JR/NOVICE HORSE STAKE
1. DRAGONSMEADE ANDANTE, Sarah Dye Gallant

MORGAN ENG PL JR EXH STAKE
1. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani

MORGAN ENG PL AM STAKE
1. ON TARGET, Prescott D May
2. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL STAKE
1. WILLOWICK CENTER STAGE, Sylvia Kaye Bedell
2. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda
3. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis

Hunter Pleasure
MORGAN HUNT PL AM
1. QUEEN'S PROTOCOL, Nichole Mitchell
2. REVERENCE ASTARTE, Nicole Patterson

MORGAN HUNT PL JUVENILE
1. MONNINGTON SOUL, Tricia Waclena
2. HVK TOP DRAWER, Mary Brannon
3. MARCH MILITAIRE, Nichole Mitchell
4. BRANDO B COMMANDO, Mary Brannon

MORGAN HUNT PL OPEN
1. REVERENCE ASTARTE, Nicole Patterson
2. NIKE FIVE TIME, Chris & Kathy Saunders
3. STONE PINE SEBASTIAN, Mary Brannon

MORGAN HUNT PL AM/JUVENILE STAKE
1. MONNINGTON SOUL, Tricia Waclena
2. REVERENCE ASTARTE, Nicole Patterson
3. HVK TOP DRAWER, Mary Brannon
4. MIDAS' GOLDEN TOUCH, Renee C Jones

MORGAN HUNT PL STAKE
1. STONE PINE SEBASTIAN, Mary Brannon
2. REVERENCE ASTARTE, Nicole Patterson
3. LNT JACK BE NIMBLE, Grande L Farms LLC
4. NIKE FIVE TIME, Chris & Kathy Saunders

In-Hand
MORGAN GELDING
1. LV FLAWLESS RHYTHM, Theresa Alford
2. LNT CASSANOVA, Grande L Farms LLC
3. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis

MORGAN STALLION
1. LNT HIPPIKE, Grande L Farms LLC

SPORT HORSE IN-HAND
1. RWD DIRECT CLASS, Tricia Waclena
2. NIKE FIVE TIME, Chris & Kathy Saunders

SPORT HORSE UNDER SADDLE
1. RWD DIRECT CLASS, Tricia Waclena
2. NIKE FIVE TIME, Chris & Kathy Saunders
3. REVERENCE ASTARTE, Nicole Patterson
4. NON-MORGAN

Pleasure Driving
MORGAN PL DRIV AM
1. JAJ BEL SHASHAR, Twenty-First Century Morgans

MORGAN PL DRIV OPEN
1. GRAYWOOD'S LENNOX, Mary B Daughtry

MORGAN PL DRIV LADIES
1. JOHN WESLEE, Twenty-First Century Morgans
2. BOXFORD IVANA, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV JR EXH
1. CELEBRITY MARQUEE, Nicola Varveris

MORGAN PL DRIV JR/NOVICE
1. CHMH SPICE TOWN GIRL , C A Tony Lee III
2. LNT KING ARTHUR, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV AM/JUVENILE STAKE
1. JOHN WESLEE, Twenty-First Century Morgans
2. CELEBRITY MARQUEE, Nicola Varveris

MORGAN PL DRIV JR/NOVICE HORSE STAK
1. CHMH SPICE TOWN GIRL , C A Tony Lee III
2. LNT KING ARTHUR, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV STAKE
1. JAJ BEL SHASHAR, Twenty-First Century Morgans
2. GRAYWOOD'S LENNOX, Mary B Daughtry
3. BOXFORD IVANA, Grande L Farms LLC

Park Harness
MORGAN PARK HARNESS OPEN
1. GILLFREE POWER PLAY, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN PARK HARNESS STAKE
1. GILLFREE POWER PLAY, John J Jr & Barbara K Goda

Western Pleasure
MORGAN WEST PL
1. BDM ARUBA'S DESTINY, Melinda Dennis
2. MEMC GRAFFITI, Carole Dianne Downs
3. LETS ROLL, Carole Dianne Downs

MORGAN WEST PL AM/JUVENILE
1. MTN LAUREL ELECTION DAY, C A Tony Lee III
2. RAINTREE LET'S DANCE, Darlene Stodolski
3. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
4. HER HIGHNESS MS ZINFANDEL, Darlene Stodolski

MORGAN WEST PL AM/JUVENILE STAKE
1. MTN LAUREL ELECTION DAY, C A Tony Lee III
2. RAINTREE LET'S DANCE, Darlene Stodolski
3. LETS ROLL, Carole Dianne Downs

MORGAN WEST PL STAKE
1. BDM ARUBA'S DESTINY, Melinda Dennis
2. SOLDIER CREEK PHOENIX, Jean C Rothe & Alicia B Davis
3. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
4. MEMC GRAFFITI, Carole Dianne Downs

Equitation
EQUITATION ADULT
1. Jill Kreider

UPHA CHALLENGE CUP
1. Isabella Bertolani

 

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works