Show Results

Dixie Cup

May 9th, 2011

Dates: May 5-7, 2011
Location: Conyers, Georgia
Morgan Judge: Erlene Seybold

Classic Pleasure Driving
MORGAN CL PL DRIV OPEN
1. LIBRETTO'S BRAVADO, Janet G B Morgan

MORGAN CL PL DRIV STAKE
1. LIBRETTO'S BRAVADO, Janet G B Morgan

Classic Pleasure Saddle
MORGAN CL PL JR/NOV HORSE
1. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN CL PL
1. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN CL PL JR EXH
1. CHESTATEE SENTINEL, Christina Tamara Garner

MORGAN CL PL STAKE
1. GFF RIVERDANCE, John J Jr & Barbara K Goda
2. CHESTATEE SENTINEL, Christina Tamara Garner

English Pleasure
MORGAN ENG PL HORSE JR/NOV
1. CBMF IMMORTAL BELLE, Ledyard Company LLC
2. EARLY SURPRISE, Carol Addison

MORGAN ENG PL OPEN
1. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL LADIES
1. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis
2. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL JR/NOVICE HORSE STAKE
1. CBMF IMMORTAL BELLE, Ledyard Company LLC
2. EARLY SURPRISE, Carol Addison

MORGAN ENG PL AM STAKE
1. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL STAKE
1. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis
2. TFC CHAMPAGNE CHARLIE, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN ENG PL JR EXH
1. CHESTATEE SENTINEL, Christina Tamara Garner
2. CAC MOUNTAIN LAUREL, Abbie & Sarah Medicus

MORGAN ENG PL JR EXH STAKE
1. CAC MOUNTAIN LAUREL, Abbie & Sarah Medicus
2. CHESTATEE SENTINEL, Christina Tamara Garner

Hunter Pleasure
MORGAN HUNT PL AM
1. HYLEE SOMETHINTOTALKABOUT, Janet Irish-Feltner
2. CEDAR CREEK ZANZIBAR, Carla Meyers
3. ULTRAS FIRST CLASS MALE, Darlene Stodolski
4. QUEEN'S PROTOCOL, Nichole Mitchell

MORGAN HUNT PL JR EXH
1. MONNINGTON SOUL, Tricia Waclena
2. MIDAS' GOLDEN TOUCH, Renee C Jones
3. STONE PINE SEBASTIAN, Mary Brannon
4. MARCH MILITAIRE, Nichole Mitchell

MORGAN HUNT PL OPEN
1. MEMC GRAFFITI, Carole Dianne Downs
2. HYLEE SOMETHINTOTALKABOUT, Janet Irish-Feltner
3. JW AUTHORITY, John J Jr & Barbara K Goda
4. QUEEN'S PROTOCOL, Nichole Mitchell

MORGAN HUNT PL AM STAKE
1. MEMC GRAFFITI, Carole Dianne Downs
2. CBMF CHASING RAINBOWS, Jill & Michael Bertolani
3. QUEEN'S PROTOCOL, Nichole Mitchell

MORGAN HUNT PL AM/JR EXH STAKE
1. ULTRAS FIRST CLASS MALE, Darlene Stodolski
2. CEDAR CREEK ZANZIBAR, Carla Meyers
3. HYLEE SOMETHINTOTALKABOUT, Janet Irish-Feltner
4. MIDAS' GOLDEN TOUCH, Renee C Jones

In-Hand
SPORT HORSE IN-HAND
1. ALEXIS ACRES'THE SCOTSMAN, Rachel A Scott
2. HYLEE SOMETHINTOTALKABOUT, Janet Irish-Feltner

SPORT HORSE UNDER SADDLE NOV HORSE
1. ALEXIS ACRES'THE SCOTSMAN, Rachel A Scott
2. NIKE FIVE TIME, Chris & Kathy Saunders

MORGAN GELDING IN-HAND
1. HYLAND ACRES MYSTIQUE, Melinda Dennis
2. SLEIPNIR EXPLORER, Sleipnir Morgan Horse Farm

Pleasure Driving
MORGAN PL DRIV AM
1. CBMF SEAL THE DEAL, Irene Hawkins

MORGAN PL DRIV OPEN
1. CHMH SPICE TOWN GIRL, C A Tony Lee III
2. BOXFORD IVANA, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV LADIES
1. LNT LITTLE MISS MUFFET, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV JR/NOV HORSE
1. EARLY SURPRISE, Carol Addison
2. HARPER LEE, C A Tony Lee III
3. LNT LITTLE MISS MUFFET, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV JR/NOVICE STAKE
1. LNT LITTLE MISS MUFFET, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV AM/JR EXH STAKE
1. CBMF SEAL THE DEAL, Irene Hawkins

MORGAN PL DRIV STAKE
1. CHMH SPICE TOWN GIRL, C A Tony Lee III
2. BOXFORD IVANA, Grande L Farms LLC

MORGAN PL DRIV 2-YR
1. CBMF SINATRA, Mary & Charlie Brannon

Park Harness
MORGAN PARK HARNESS OPEN
1. GET BUSY, Kathleen Gutting
2. GILLFREE POWER PLAY, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN PARK HARNESS STAKE
1. GET BUSY, Kathleen Gutting

Park Saddle
MORGAN PARK SADDLE AM/JR EXH
1. MEM HEART AND SOUL, Patricia & M Frederick Dills

MORGAN PARK SADDLE OPEN
1. GILLFREE POWER PLAY, John J Jr & Barbara K Goda

MORGAN PARK SADDLE STAKE
1. MEM HEART AND SOUL, Patricia & M Frederick Dills
2. GILLFREE POWER PLAY, John J Jr & Barbara K Goda

Western Pleasure
MORGAN WEST PL JR/NOV HORSE
1. MLB CAPO DI' CAPO, Laurie F Shroyer-Faust
2. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
3. OUTSIDE THE FIRE, Melinda Dennis
4. COMOSHUN'S LEGALLY BLONDE, Little E Farm Earnest C Bedell

MORGAN WEST PL OPEN
1. BDM ARUBA'S DESTINY, Melinda Dennis
2. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
3. MEMC GRAFFITI, Carole Dianne Downs
4. SOLDIER CREEK PHOENIX, Jean C Rothe & Alicia B Davis

MORGAN WEST PL AM/JR EXH
1. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
2. MLB CAPO DI' CAPO, Laurie F Shroyer-Faust
3. COMOSHUN'S LEGALLY BLONDE, Little E Farm Earnest C Bedell

MORGAN WEST PL AM/JR EXH STAKE
1. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
2. MLB CAPO DI' CAPO, Laurie F Shroyer-Faust
3. COMOSHUN'S LEGALLY BLONDE, Little E Farm Earnest C Bedell

MORGAN WEST PL STAKE
1. LETS ROLL, Carole Dianne Downs
2. BDM ARUBA'S DESTINY, Melinda Dennis
3. SOLDIER CREEK PHOENIX, Jean C Rothe & Alicia B Davis
4. OUTSIDE THE FIRE, Melinda Dennis

Equitation
AMHA SADDLE SEAT MEDAL
1. Anna Gibbons

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works