Show Results

Grand National & World Championship Morgan Horse Show: Carriage - Dressage Divisions

October 17th, 2005

Dates: October 8-15, 2005

Location: Oklahoma City, Oklahoma

Judges: Darrell Bilke, Christine Cassenti, Cecile Hetzel Dunn, Lewis Eckard, Maria Gilman, Buck Grass, Bill Hughes, Lonnie Lavery, Walter J. Lee, Sue Malone Casey, Euchee Matthews, John McDonald, Diane Morgan-Stasiak, Phil Price, Shane Schutte, Muffy Seaton, Donna Pettry Smith, Joyce Swanson, Sonja Vracko, Carla Wennberg, Judy Wright



Carriage Driving

GN CARR PL DRIV REINSMANSHIP SINGLE: 1. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 2. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 3. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 4. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 5. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 6. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 7. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 8. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 9. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 10. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann

GN CARR PL DRIV REINSMANSHIP MULT: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown

GN HERITAGE SALUTE TO AMERICA P/S: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown; 2. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 3. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 4. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann

GN CARR PL DRIV TURNOUT SINGLE: 1. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 2. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 3. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 4. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 5. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 6. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 7. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 8. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 9. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 10. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer

GN CARR PLD RIV TURNOUT MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown; 2. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 2. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom

WC CARR PL DRIV SINGLE: 1. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 4. I'M IRISH, Lora Dunlap; 5. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 6. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 7. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 8. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 9. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 10. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert

WC CARR PL DRIV MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown; 2. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 2. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom

WC CARR OBSTACLE DRIV SINGLE: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. I'M IRISH, Lora Dunlap; 4. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 5. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 6. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 7. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 8. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 9. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 10. STORMY TASHA, Mai A Wisdom

WC CARR OBSTACLE DRIV MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown; 2. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 2. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom

GN CARR PL DRIV WORKING SINGLE: 1. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 4. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 5. I'M IRISH, Lora Dunlap; 6. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 7. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 8. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 9. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 10. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell

GN CARR PL DRIV WORKING MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown,

GN CARR DRIV GAMBLER'S CHOICE SINGL: 1. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 4. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 5. I'M IRISH, Lora Dunlap; 6. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 7. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 8. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 9. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 10. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer

GN CARR DRIV GAMBLER'S CHOICE MULT: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown,

GN CARR DRIV DBL JEOPARDY SINGLE: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. I'M IRISH, Lora Dunlap; 3. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 4. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 5. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 6. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 7. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff

GN CARR DRIV DBL JEOPARY MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown,

GN CARR DRIV PICK YR ROUTE SINGLE: 1. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 2. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 3. I'M IRISH, Lora Dunlap; 4. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 5. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 6. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 7. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 8. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 9. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann

GN CARR DRIV PICK YR ROUTE MULTIPLE: 1. DENBURY REGAL JUSTICE, James C Brown: 1. DENBURY IRISH JUSTICE, James C Brown,

GN DRESS DRIV PRELIM LVL SINGLE/MUL: 1. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 2. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 3. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom; 4. SUTTON DARK TWIST, Louis H Goldmann Jr/Elizabeth Goldmann; 5. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 6. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 7. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 8. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 9. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell

GN DRESS DRIV INTERM LVL SINGLE/MUL: 1. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. STORMY TASHA, Mai A Wisdom; 4. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 5. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 6. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom



Classic Pleasure Driving

GN CL PL DRIV 3-YR & UNDER: 1. CBMF MOZAMBIQUE, Copper Beech LLC; 2. EQUINOX TOY SOLDIER, George E Brown Teri A Sullivan; 3. THUNDER BEAM, Bruce R & Jean M Beckman; 4. CBMF TOUCH THE STARS, Kathleen Pierce; 5. ULTRAS SWEET ADDICTION, Stephen D Smith

GN CL PL DRIV 4-YR: 1. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 2. SMS MORE-TINIQUE, Barry Laub; 3. KB INFINITY AND BEYOND, Bert & Kathleen Earehart; 4. WHISPERING BELLAVANTE, Paula J & John F Macklin; 5. CEDAR CREEK ZANZIBAR, Cedar Creek Farm Larry A Bolen; 6. HIGH MEADOW BRITANNIA, Sandra M Julien; 7. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson

GN CL PL DRIV JR EXH 13 & UNDER: 1. ALL HAIL TO THE CHIEF, Julie L Spanbauer; 2. HVK TOP DRAWER, Jerry Hutcheson

GN CL PL DRIV LADIES MARE: 1. JW ENJOYABELLE, Marilyn E Hackett; 2. BRI-B GUINEVERE, Brian B Stewart; 3. RDF HI VOLTAGE, Robert & Deborah Stevenson; 4. FASHION'S CLARITY, Doug Gehrig; 5. INTREPID IMMORTAL BELOVED, Kourt Jester Morgans; 6. DRF FRENCH RIVIERA, KCJC; 7. MJK SWEET SAVAGE, Margaret M Keeler; 8. EBM DIAMOND LADY, Susan E Ellis; 9. STONECROFT LOVE POTION, Paula J & John F Macklin; 10. ROSEDUST ELECTRIC VELVET, Pere F & Marsha L Seward

GN CL PL DRIV S/G: 1. AIREGANTLEE, Gregory J & Linda A Miller; 2. GORDELS PARAMOUNT COMMAND, George E & Glendel Campbell; 3. TARA'S WAR EAGLE, Tara Farm LLC; 4. PRINDLE'S MERE MORTAL, Copper Beech LLC; 5. HFF THRILL SEEKER, Lori Kompanik Sargeant; 6. ROADSHOW I'VE GOT RHYTHM, Windswept Place; 7. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns; 8. KEY WEST, Constance Locher; 9. MANTIC FLAIRBOYANT, Bonnie J Trimble; 10. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans

WC FUT CL PL DRIV 3-YR: 1. DRAGONSMEADE BRAVURA, Dragonsmeade; 2. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 3. CBMF MOZAMBIQUE, Copper Beech LLC; 4. BJL HARLEQUIN ROMANCE, Barry Laub

GN CL PL DRIV GENTS FINALS: 1. CEDAR CREEK VIZCAYA, Dantree Farm; 2. ROADSHOW I'VE GOT RHYTHM, Windswept Place; 3. FCF CAPESTRANNO, Indian Creek Morgan Farm; 4. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 5. GORDELS PARAMOUNT COMMAND, George E & Glendel Campbell; 6. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 7. MEM BAILAMOS, George Schott; 8. PT STORMIN' NORMAN, William W & Sammi M Hazen; 9. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani; 10. G C PREMONITION, John Aranda

WC CL PL DRIV JR HORSE: 1. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 2. CBMF MOZAMBIQUE, Copper Beech LLC; 3. EQUINOX TOY SOLDIER, George E Brown Teri A Sullivan; 4. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 5. WHISPERING BELLAVANTE, Paula J & John F Macklin; 6. THUNDER BEAM, Bruce R & Jean M Beckman; 7. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson; 8. SMS MORE-TINIQUE, Barry Laub; 9. HIGH MEADOW BRITANNIA, Sandra M Julien; 10. ULTRAS SWEET ADDICTION, Stephen D Smith

WC CL PL DRIV LADIES: 1. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 2. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 3. BRI-B GUINEVERE, Brian B Stewart; 4. JW ENJOYABELLE, Marilyn E Hackett; 5. ORRWOOD'S PRO COMMAND, Darlene Orr & Toni Maunder; 6. RAINTREE VALEDICTORIAN, Loek & Robert Neimeth; 7. AKM ARMAGEDDON, Sylvia Kaye Bedell; 8. MANTIC FLAIRBOYANT, Bonnie J Trimble; 9. HFF THRILL SEEKER, Lori Kompanik Sargeant; 10. RDF HI VOLTAGE, Robert & Deborah Stevenson

WC CL PL DRIV JR EXH: 1. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 2. MIKAELA'S POCKET ROCKET, Craig & Kathi Hummel; 3. TOMERI TIAMO, Caitlin Harrison; 4. ANNAPOLIS, Megan Dunkle; 5. HERMITAGE AVATAR, Steven T Handy; 6. PT STORMIN' NORMAN, William W & Sammi M Hazen; 7. CBMF BELLE FLEUR, Copper Beech LLC; 8. GRAND CRU VALENTINO, Robert V Roethemeyer/Kay Lynn Roethemeyer; 9. CON-SIDER ME SPECIAL, Connie Votava; 10. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans

WC CL PL DRIV: 1. PRINDLE'S MERE MORTAL, Copper Beech LLC; 2. AIREGANTLEE, Gregory J & Linda A Miller; 3. TARA'S WAR EAGLE, Tara Farm LLC; 4. KEY WEST, Constance Locher; 5. DRAGONSMEADE BRAVURA, Dragonsmeade; 6. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 7. ROADSHOW I'VE GOT RHYTHM, Windswept Place; 8. MJK SWEET SAVAGE, Margaret M Keeler; 9. MEM BAILAMOS, George Schott; 10. CON-SIDER ME SPECIAL, Connie Votava

GN CL PL DRIV LADIES GELDING: 1. ORRWOOD'S PRO COMMAND, Darlene Orr & Toni Maunder; 2. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 3. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 4. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 5. HFF THRILL SEEKER, Lori Kompanik Sargeant; 6. RAINTREE VALEDICTORIAN, Loek & Robert Neimeth; 7. AKM ARMAGEDDON, Sylvia Kaye Bedell; 8. AMF MOROCCO, Annette M Dinkleman; 9. MANTIC FLAIRBOYANT, Bonnie J Trimble; 10. WILLOWICK DOUBLE VISION, Nancy Jo & Paul Dwight Smith

GN CL PL DRIV MARE: 1. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 2. CEDAR CREEK VIZCAYA, Dantree Farm; 3. MJK SWEET SAVAGE, Margaret M Keeler; 4. RDF HI VOLTAGE, Robert & Deborah Stevenson; 5. EBM DIAMOND LADY, Susan E Ellis; 6. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani; 7. MORIAH TAKE A MO-MINT, Valerie Beck Francis; 8. STONECROFT LOVE POTION, Paula J & John F Macklin

GN CL PL DRIV JR EXH 14-17 SEC. A: 1. HERMITAGE AVATAR, Steven T Handy; 2. MIKAELA'S POCKET ROCKET, Craig & Kathi Hummel; 3. ANNAPOLIS, Megan Dunkle; 4. CON-SIDER ME SPECIAL, Connie Votava; 5. DRF FRENCH RIVIERA, KCJC; 6. MJK SWEET SAVAGE, Margaret M Keeler; 7. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 8. G C PREMONITION, John Aranda; 9. JLH VALERIAN, Caitlyn Lee & Heidi Lee Scholl

GN CL PL DRIV 14-17: 1. PT STORMIN' NORMAN, William W & Sammi M Hazen; 2. CBMF BELLE FLEUR, Copper Beech LLC; 3. GRAND CRU VALENTINO, Robert V Roethemeyer/Kay Lynn Roethemeyer; 4. PRIOR KNOWLEDGE, Cressi Bryant; 5. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 6. TOMERI TIAMO, Caitlin Harrison; 7. PEPPERMILL SOLITUDE, Alexis E Armour; 8. WIZ SHOWSONSATION, Susan J King



Classic Pleasure Saddle

GN CL PL JR EXH 11 & UNDER: 1. CSH CORYDON'S ECLIPSE, Bonnie G Davis Howard; 2. FLAIRELY APPARENT, Lisa Ann Mullaney; 3. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable

GN CL PL JR EXH 12 & 13: 1. CEDAR CREEK TOUR DE FORCE, Alexandra Mooney; 2. ALL HAIL TO THE CHIEF, Julie L Spanbauer; 3. MANISTEE LE MISTRAL, Hannah Bornt; 4. SOUL PROVIDER, Stephen Tomaino; 5. WHISTLER'S ENDEAVOR, Lon Frieden; 6. TRITON NATHAN, Sheree K Elliott; 7. GVA CAPTIVA COMMAND, Connie Manning-McNichol; 8. HVK VIGIL DAN, Jacquelyn Lee Sweeney

GN CL PL S/G 15.1H & OVER: 1. COALITION X-STATIC, Megan Place; 2. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable; 3. ATTICUS, Mountain Ridge Farm; 4. LIBERATION YANKEE SPIRIT, Joanne Kieger; 5. RENDITION STERLING IMAGE, Susan O'Hara/Barbara Silverman

GN CL PL MARE: 1. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farms Ltd.; 2. JW GAY PAREE, Holt Oaks Farm LLC; 3. CINGATE TIME AFTER TIME, Sara Peterson; 4. CLEARVIEW TIMELESS DANCER, Richard & Nancy Allen; 5. MERRIEHILL PROM NIGHT, WSS Prestwick Farms LLC; 6. MS DINAH MIGHT, Mike & Lauri Huston; 7. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 8. GUNS AND ROSES, Annie & Marty Landry; 9. CARIAD BENN MADAM, Janice MacKenzie; 10. EBM DIAMOND LADY, Susan E Ellis

GN CL PL S/G UNDER 15.1H: 1. BOOGIE NIGHTS, Peeper Ranch; 2. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 3. FESTIVAL ROCK N ROLL, George W & Joan Arnold; 4. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 5. PKM GAMBORIAN, Lori Kompanik Sargeant; 6. GDT NAPOLEON, Keith & Shelly White; 7. VVM LITIGATOR, Debbie A & Beau W Rash; 8. LILACHILL GRAND CHASE, Barbara A Ebbert; 9. ARMANI, Mountain Ridge Farm; 10. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns

GN CL PL JR EXH 14 & 15: 1. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 2. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 3. VVM LITIGATOR, Debbie A & Beau W Rash; 4. HOLLYBROOK SABRINA, Elizabeth & Amanda Poirier; 5. JLH VALERIAN, Caitlyn Lee & Heidi Lee Scholl; 6. BULGARI, Linda Marie Yule; 7. HIGHOVER ALL THE RAGE, Brittany Schilling; 8. PREACHER'S DREAM, Janice Devos; 9. MISS DOUBTFIRE, Amanda Skrinjorich; 10. IRISH O'RYAN, Emily R Buchanan

WC CL PL JR EXH 13 & UNDER: 1. ALL HAIL TO THE CHIEF, Julie L Spanbauer; 2. MANISTEE LE MISTRAL, Hannah Bornt; 3. CSH CORYDON'S ECLIPSE, Bonnie G Davis Howard; 4. CEDAR CREEK TOUR DE FORCE, Alexandra Mooney; 5. SOUL PROVIDER, Stephen Tomaino; 6. TRITON NATHAN, Sheree K Elliott; 7. WHISTLER'S ENDEAVOR, Lon Frieden; 8. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable; 9. HVK VIGIL DAN, Jacquelyn Lee Sweeney; 10. FLAIRELY APPARENT, Lisa Ann Mullaney

WC CL PL: 1. BOOGIE NIGHTS, Peeper Ranch; 2. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 3. ABRACABAM, Helen & John William Crawford; 4. FESTIVAL ROCK N ROLL, George W & Joan Arnold; 5. MERRIEHILL PROM NIGHT, WSS Prestwick Farms LLC; 6. CINGATE TIME AFTER TIME, Sara Peterson; 7. COALITION X-STATIC, Megan Place; 8. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farms Ltd.; 9. LILACHILL GRAND CHASE, Barbara A Ebbert; 10. LSC GEORGIAN BAY, Gary & Lee Sutherland

WC CL PL JR EXH 14-17: 1. SUNNY ACRES CANDOO, William & Jessie Fejes; 2. PRIOR KNOWLEDGE, Cressi Bryant; 3. MIKAELA'S POCKET ROCKET, Craig & Kathi Hummel; 4. SCANDIAS MARK OF DESTINY, Joan Caitlin Novotny; 5. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 6. VVM LITIGATOR, Debbie A & Beau W Rash; 7. HOLLYBROOK SABRINA, Elizabeth & Amanda Poirier; 8. FUTURITY'S FLAMBOYANT, Mary & Kimberly Ruffel; 9. HIGHOVER ALL THE RAGE, Brittany Schilling; 10. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans

GN WALK/TROT CL PL 9 & UNDER FINALS: 1. BRI-B GUINEVERE, Brian B Stewart; 2. ROADSHOW TEXAS PLAYBOY, Windswept Place; 3. MANISTEE LE MISTRAL, Hannah Bornt; 4. THE STERLING TOUCH, Lauren White; 5. SLIGHTLY JADED, Cristy J Coleman Revocable Trust; 6. THINK ABOUT IT MEM, Alexandra Frangiosa; 7. TETON REVELATION, Laura L Kay; 8. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable; 9. ELK CREEK ELEGANCE, Patricia Hartell

GN W/T CL PL 10-11 FINALS: 1. RUM BROOK IMMORTAL MYSTIC, Jennifer & Cary Lang; 2. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 3. RW STRING OF PEARLS, Lark R Henry; 4. AMABAYUS, John & Claudette McCoy; 5. CONUNDRUM, Gabrielle & Michael Blackman; 6. OLD OAK RARE EDITION, David & Gail Bomgaars/Lyssa Bomgaars; 7. WO SPECIAL ADDITION, Kay Curtis; 8. TWIN PEAK PRINCESS K, Jacqueline Clapp; 9. JLH VALERIAN, Caitlyn Lee & Heidi Lee Scholl

WC CL PL LADIES: 1. INTREPID IMMORTAL BELOVED, Kourt Jester Morgans; 2. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 3. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 4. LSC GEORGIAN BAY, Gary & Lee Sutherland; 5. MS DINAH MIGHT, Mike & Lauri Huston; 6. JW ENJOYABELLE, Marilyn E Hackett; 7. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 8. COALITION X-STATIC, Megan Place; 9. ATTICUS, Mountain Ridge Farm; 10. FUTURITY INTERLUDE, Sylvia Kaye Bedell

GN CL PL LADIES GELDING 15.1H & OVR: 1. ATTICUS, Mountain Ridge Farm; 2. COALITION X-STATIC, Megan Place; 3. LIBERATION YANKEE SPIRIT, Joanne Kieger; 4. RENDITION STERLING IMAGE, Susan O'Hara/Barbara Silverman

GN CL PL LADIES MARE: 1. INTREPID IMMORTAL BELOVED, Kourt Jester Morgans; 2. JW ENJOYABELLE, Marilyn E Hackett; 3. CINGATE TIME AFTER TIME, Sara Peterson; 4. JW GAY PAREE, Holt Oaks Farm LLC; 5. CLEARVIEW TIMELESS DANCER, Richard & Nancy Allen; 6. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farms, Ltd.; 7. MS DINAH MIGHT, Mike & Lauri Huston; 8. GUNS AND ROSES, Annie & Marty Landry; 9. ROSEDUST ELECTRIC VELVET, Pere F & Marsha L Seward; 10. HILLWOOD IRISH BELLE, Jo Ann Currie

GN CL PL LADIES GELDING UNDER 15.1H: 1. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 2. LSC GEORGIAN BAY, Gary & Lee Sutherland; 3. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 4. SCANDIAS MARK OF DESTINY, Joan Caitlin Novotny; 5. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 6. ARMANI, Mountain Ridge Farm; 7. GDT NAPOLEON, Keith & Shelly White; 8. FUTURITY INTERLUDE, Sylvia Kaye Bedell; 9. LILACHILL GRAND CHASE, Barbara A Ebbert; 10. MIDWAY MR FIERO'S HOMBRE, Lynn M Begalla

GN CL PL JR EXH 16 & 17: 1. PRIOR KNOWLEDGE, Cressi Bryant; 2. MIKAELA'S POCKET ROCKET, Craig & Kathi Hummel; 3. SUNNY ACRES CANDOO, William & Jessie Fejes; 4. SCANDIAS MARK OF DESTINY, Joan Caitlin Novotny; 5. GRAND CRU VALENTINO, Robert V Roethemeyer/Kay Lynn Roethemeyer; 6. WHISPERING ON THE ROCKS, Kelli-Ann Monroe; 7. FUTURITY'S FLAMBOYANT, Mary & Kimberly Ruffel; 8. ELIZABETH SUE, Lisa E & Kahla F Buthlay; 9. WWF TRADEMARK, Susan Carlino; 10. SAGAMORE SHENANDOAH, Amy Desposito

GN CL PL JR HORSE FINALS: 1. ABRACABAM, Helen & John William Crawford; 2. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 3. GDT NAPOLEON, Keith & Shelly White; 4. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 5. SMS MORE-TINIQUE, Barry Laub; 6. CEDAR CREEK ZANZIBAR, Cedar Creek Farm Larry A Bolen; 7. KB INFINITY AND BEYOND, Bert & Kathleen Earehart



Dressage

GN DRESS 3RD LVL TEST 1: 1. WTR CHOCOLATE BAR, Wendy Gray Bizzaro

GN DRESS 4TH LVL TEST 1: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 2. GREENTREE COURTNEY, Wendy Gray Bizzaro; 3. GREENTREE EVER REDDI, Wendy Gray Bizzaro; 4. FORTUNES NIGHTINGALE, Leslie Heater

GN DRESS 2ND LVL TEST 1: 1. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller; 2. WEST MT CHRISTOPHER, Larry D & Karin Lynn Weight; 3. GRAND CRU BEAUJOLAIS, Sandra Nelson

GN DRESS 2ND LVL TEST 3: 1. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller; 2. WEST MT CHRISTOPHER, Larry D & Karin Lynn Weight; 3. GRAND CRU BEAUJOLAIS, Sandra Nelson

GN DRESS 4TH LVL TEST 2: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 2. WEST MT WINSTON, Larry D & Karin Lynn Weight; 3. FORTUNES NIGHTINGALE, Leslie Heater

GN DRESS MUSICAL FREESTYLE FINALS: 1. WTR CHOCOLATE BAR, Wendy Gray Bizzaro; 2. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay; 3. GREENTREE COURTNEY, Wendy Gray Bizzaro; 4. GREENTREE EVER REDDI, Wendy Gray Bizzaro; 5. FORTUNES NIGHTINGALE, Leslie Heater; 6. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller

GN DRESS 2ND LVL TEST 2: 1. WEST MT CHRISTOPHER, Larry D & Karin Lynn Weight; 2. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller,

GN DRESS 4TH LVL TEST 3: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 2. GREENTREE EVER REDDI, Wendy Gray Bizzaro; 3. GREENTREE COURTNEY, Wendy Gray Bizzaro; 4. FORTUNES NIGHTINGALE, Leslie Heater

GN DRESS 2ND LVL TEST 4: 1. WEST MT CHRISTOPHER, Larry D & Karin Lynn Weight; 2. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller,

GN DRESS 3RD LVL TEST 3: 1. WTR CHOCOLATE BAR, Wendy Gray Bizzaro

GN DRESS ABOVE 4TH LVL FINALS: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 2. WEST MT WINSTON, Larry D & Karin Lynn Weight,

WC DRESS HI-PT TRAIN LVL OPEN: 1. BRIAR OAKS PEP IN MY STEP, Sandra Nelson; 2. WINTERGREEN SIENNA, Ann L Taylor; 3. ROUGH DIAMOND FLASHBACK, Rough Diamond Ranch; 4. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 5. UVM COLUMBINE, Sandra Nelson; 6. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 7. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing

WC DRESS HI-PT TRAIN LVL AM: 1. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 2. FHF CALEB, Erin Stanton; 3. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 4. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 5. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 6. JMF MIDNIGHT EXPRESS, Kimberly Caruso; 7. SWANS DIAMOND RIO, Victor & Susan Mihal; 8. SURPIZE'S FYSTE FLAME, Victor & Susan Mihal; 9. OCTOBER FOX, Timothy & Virginia Reeser

WC DRESS HI-PT TRAIN LVL JR EXH: 1. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 2. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 3. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 4. MISTY GREEN MECHANT, Misty Green Farm Inc; 5. BIG D DELILAH K, Kathryn L Clarke; 6. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 7. BETA B PROVOCATIVE, BSF Inc/Bittersweet Farm; 8. INDIAN SUMMER FIREFLY, Kimberly Fullerton

WC DRESS HI-PT 1ST LVL OPEN: 1. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 2. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 3. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay

WC DRESS HI-PT 1ST LVL AM: 1. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 2. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 4. FHF CALEB, Erin Stanton; 5. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer

WC DRESS HI-PT 1ST LVL JR EXH: 1. CIN-O-RAMA SAVOIR FAIRE, Sarese Reed; 2. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy,

WC DRESS HI-PT 2ND LVL: 1. WEST MT CHRISTOPHER, Larry D & Karin Lynn Weight; 2. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller; 3. GRAND CRU BEAUJOLAIS, Sandra Nelson

WC DRESS HI-PT 3RD LVL : 1. WTR CHOCOLATE BAR, Wendy Gray Bizzaro

WC DRESS HI-PT 4TH LVL: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 2. GREENTREE EVER REDDI, Wendy Gray Bizzaro; 3. GREENTREE COURTNEY, Wendy Gray Bizzaro; 4. FORTUNES NIGHTINGALE, Leslie Heater

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 OPEN: 1. BRIAR OAKS PEP IN MY STEP, Sandra Nelson; 2. UVM COLUMBINE, Sandra Nelson; 3. WINTERGREEN SIENNA, Ann L Taylor; 4. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 5. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 6. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing; 7. ROUGH DIAMOND FLASHBACK, Rough Diamond Ranch

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 AM: 1. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 2. FHF CALEB, Erin Stanton; 3. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. JMF MIDNIGHT EXPRESS, Kimberly Caruso; 5. SURPIZE'S FYSTE FLAME, Victor & Susan Mihal; 6. SWANS DIAMOND RIO, Victor & Susan Mihal; 7. OCTOBER FOX, Timothy & Virginia Reeser; 8. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 JR EXH: 1. MISTY GREEN MECHANT, Misty Green Farm Inc; 2. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 3. BETA B PROVOCATIVE, BSF Inc/Bittersweet Farm; 4. HAWKWOOD HIGH COMMAND, Linda & Lindsey Greenfelder; 5. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 6. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 7. FORTUNEAIRE, Kristine K & Thad R Brill; 8. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 9. INDIAN SUMMER FIREFLY, Kimberly Fullerton; 10. BIG D DELILAH K, Kathryn L Clarke

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 OPEN: 1. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 2. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 3. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay; 4. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis; 5. STA ZEPHYRIUS, Richard & Nancy Allen

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 AM: 1. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 2. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 4. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 5. FHF CALEB, Erin Stanton

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 JR EXH: 1. CIN-O-RAMA SAVOIR FAIRE, Sarese Reed; 2. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 3. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 4. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 5. BIG D DELILAH K, Kathryn L Clarke

GN DRESS TRAIN LVL TEST 3 OPEN: 1. WINTERGREEN SIENNA, Ann L Taylor; 2. ROUGH DIAMOND FLASHBACK, Rough Diamond Ranch; 3. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 4. BRIAR OAKS PEP IN MY STEP, Sandra Nelson; 5. INDIAN SUMMER FIREFLY, Kimberly Fullerton; 6. UVM COLUMBINE, Sandra Nelson; 7. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 8. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing

GN DRESS TRAIN LVL TEST 3 AM: 1. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 2. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 3. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 4. FHF CALEB, Erin Stanton; 5. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 6. JMF MIDNIGHT EXPRESS, Kimberly Caruso; 7. SWANS DIAMOND RIO, Victor & Susan Mihal; 8. SURPIZE'S FYSTE FLAME, Victor & Susan Mihal; 9. OCTOBER FOX, Timothy & Virginia Reeser

GN DRESS TRAIN LVL TEST 3 JR EXH: 1. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 2. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 3. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 4. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 5. BIG D DELILAH K, Kathryn L Clarke; 6. BETA B PROVOCATIVE, BSF Inc/Bittersweet Farm; 7. MISTY GREEN MECHANT, Misty Green Farm Inc

GN DRESS 1ST LVL TEST 3 OPEN: 1. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 2. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay; 3. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 4. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis

GN DRESS 1ST LVL TEST 3 AM: 1. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 2. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal

GN DRESS 1ST LVL TEST 2 OPEN: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay; 3. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 4. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis

GN DRESS 1ST VL TEST 2 AM: 1. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 2. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 3. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 5. FHF CALEB, Erin Stanton

GN DRESS 1ST LVL TEST 2 JR EXH: 1. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 2. CIN-O-RAMA SAVOIR FAIRE, Sarese Reed,

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 OPEN: 1. ROUGH DIAMOND FLASHBACK, Rough Diamond Ranch; 2. WINTERGREEN SIENNA, Ann L Taylor; 3. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 4. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 5. BRIAR OAKS PEP IN MY STEP, Sandra Nelson; 6. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing; 7. UVM COLUMBINE, Sandra Nelson

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 AM: 1. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 2. FHF CALEB, Erin Stanton; 3. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 5. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 6. JMF MIDNIGHT EXPRESS, Kimberly Caruso; 7. SWANS DIAMOND RIO, Victor & Susan Mihal; 8. SURPIZE'S FYSTE FLAME, Victor & Susan Mihal; 9. OCTOBER FOX, Timothy & Virginia Reeser

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 JR EXH: 1. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy; 2. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 3. MISTY GREEN MECHANT, Misty Green Farm Inc; 4. BIG D DELILAH K, Kathryn L Clarke; 5. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 6. NAS WYNNESONG, John & Susan Yarbrough; 7. INDIAN SUMMER FIREFLY, Kimberly Fullerton; 8. BETA B PROVOCATIVE, BSF Inc/Bittersweet Farm; 9. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 OPEN: 1. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 2. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 3. CINDRA'S PEEK A BOO, Karen K DeBlaay

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 AM: 1. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 2. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. SUNTIME CELEBRATION, Karen & Frank Wolfsheimer; 4. FHF CALEB, Erin Stanton; 5. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 JR EXH: 1. CIN-O-RAMA SAVOIR FAIRE, Sarese Reed; 2. COULEE BEND HIGH VELOCITY, Kathryn Ann Murphy

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works