Show Results

Grand National & World Championship Morgan Horse Show: English Pleasure - Hunter Pleasure Divisions

October 17th, 2005

Dates: October 8-15, 2005

Location: Oklahoma City, Oklahoma

Judges: Darrell Bilke, Christine Cassenti, Cecile Hetzel Dunn, Lewis Eckard, Maria Gilman, Buck Grass, Bill Hughes, Lonnie Lavery, Walter J. Lee, Sue Malone Casey, Euchee Matthews, John McDonald, Diane Morgan-Stasiak, Phil Price, Shane Schutte, Muffy Seaton, Donna Pettry Smith, Joyce Swanson, Sonja Vracko, Carla Wennberg, Judy Wright



English Pleasure

GN ENG PL JR EXH 14 & 15: 1. ULTRAS PROCLAIMATION, Adriana M & Gail M Liberty; 2. GABLE'S TOP QUARK, James & Stephanie Nelson; 3. SPRINGMILL INDEPENDENCE, The Britt Family; 4. FORMAL TEMPEST, Jennifer L Maggi; 5. RJH NO DOUBT, Elise Merrill Alison Anderson; 6. WENDIGO'S TENDERFOOT, Molly Brackett; 7. PAPARAZZI, Cheryl P Marcelonis CPM Stable; 8. TREBLE'S FLEETWOOD MAX, Jr's Passion, Ltd; 9. KEW CAVALIER, Sally Sliman

GN ENG PL JR EXH 11 & UNDER: 1. INTREPID SIR PEPPER, Kristen & Lauren Wade; 2. SEASON'S MAJOR FIREWING, Terri Sturm,

GN ENG PL JR EXH 16 & 17: 1. HYLEE'S DANN OSGOOD, Richard & Donna Evans; 2. MINION MADEMOISELLE, Richard J & Lisa G Howa; 3. UNFAITHFUL, Dawn Diovera; 4. KHF NIKKO BLUE, Daniel A & Sheryl L Cota; 5. DVF LONESOME DOVE, Susan J King; 6. OCTOBER FIREDANCER, Alyssa Johnson; 7. AQUILA'S MOONLIGHT MAGIC, Jocelyn Lauren Bos-Fisher

GN ENG PL LADIES GELDING: 1. THINK ABOUT IT MEM, Alexandra Frangiosa; 2. KHF BLEEDING HEART, Christopher Rushton; 3. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs; 4. MONNINGTON'S TITIAN, Susan O'Hara/Barbara Silverman; 5. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 6. CBMF RULING CLASS, Com-O-Shun Morgans; 7. GRAYWOOD'S ARTHUR, Sarah Gove; 8. MEDOMAK FRENCH EXPRESSION, Sherrie A Essig; 9. DANCITY DOUBLE OR NOTHIN, Sue La Fond; 10. HYLEE'S RED FOX, Susan E Ellis

GN ENG PL MARE: 1. FUTURITY CHICAGO WHITESOX, Merriehill Farm; 2. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 3. ONE AND ONLY, Kathryn Fraunfelder Kertscher; 4. JLH COMING UP ROSES, Jack & Leslie Hill; 5. TARA'S HEAVENLY, John D Stephenson; 6. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards; 7. QVM JESTINE, Mike & Lauri Huston; 8. FAITHFULLEE, John J Jr & Barbara K Goda; 9. BACCARAT'S MIDNIGHT LACE, Avona L'Carttier

GN ENG PL LADIES AM MARE: 1. IGF WHAT'S THE QUESTION, WSS Prestwick Farms LLC; 2. VERSACE, Donna P Woolley; 3. ABOUT LAST NIGHT, Carolyn & Frank Gibbard; 4. TURNING PT SIMPLY DIVINE, Arnette Lindeen; 5. HVK OBSIDIAN, Dragonsmeade; 6. FUTURITYS MISS MUNITIONS, James & Shula Dodson; 7. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 8. SOUTHERN RHYTHM, Firewind Morgans; 9. UVM FARRAH, Linda D Sheridan; 10. SILENT WINGS, Kathy & William Papola

GN ENG PL YOUTH FINALS: 1. LOOKAWAY'S HOT TICKET, Raymond & Caitlynn Ramsey; 2. MERRIEHILL HOOLIGAN, Nancy Ramsey; 3. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 4. VERSAILLES, Christine Clapp; 5. SANDCASTLE SPITTIN' IMAGE, Donna Jean Zimmerman; 6. DVF LONESOME DOVE, Susan J King; 7. TOTAL RECALL, Kristin King; 8. MERRIEHILL ISA BOO, Epona Morgans LLC; 9. CCR'S ZIRCONIA, Nina Errington; 10. MORGANMEISTER, Carol J Witter

GN ENG PL LADIES AM GELDING: 1. MAN IN COMMAND, Shannon Connor; 2. RAMPAIGE, Richard J & Lisa G Howa; 3. NAS RICKENBACKER, N L Murdock; 4. HAUTE COUTURE, Loek & Robert Neimeth; 5. UPPER ECHELON, Alexandra Wille-Irmiter; 6. KGA PICASSO, Peeper Ranch; 7. SARDE'S SINFUL, Bonus Time Farm LLC; 8. FRENCH EPISODE, Karen J Stickland Ann F Maile; 9. KRISKROFT CHOIRBOY, Donna Jean Zimmerman; 10. MARIN FIVE-O-ONE, Patricia & M Frederick Dills

GN ENG PL GELDING: 1. CENTURY MARDI GRAS, TVT Morgans; 2. BURKLAND RAFINESQUE, Chris & Janet Morris; 3. MATRIX, Stephanie & Thomas Connor; 4. FORMAL PROTEST, Kristie Strom; 5. MERRIEHILL HOME TOWN HERO, Linda D Sheridan; 6. TOTAL RECALL, Kristin King; 7. NBN OUT OF THE BLUE, Gina Reali & Emily Torrez; 8. SUBLIME FAITH, Katherine Edmonds

GN ENG PL STALLION: 1. STONECROFT BYZANTINE, Heidi E Kunkel; 2. WSG WHAM-O, Jill & Steven Tassinari; 3. CHANGE OF HEART, Marilyn & Andy Wienckowski; 4. INTREPID ON PARADE, Alison Lester; 5. BELALUGOSI, Lyniece N Talmadge; 6. MSV ROCK STAR, Anne Marie Bumb

WC FUT ENG PL 3-YR: 1. TREBLE'S FIRST TAKE, Copper Beech LLC; 2. MOTIVATED MS, Alex & Deborah Cojocar; 3. VIVIAN LEE, C R Guggenheim; 4. ANNA NICOLE, Tall Tails Farm; 5. CENTURY OAK NOBLIQUE, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 6. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 7. MERRIEHILL DESTINY BAY, Cristy J Rafn; 8. GMH NATASHA JADE, Leon & Eutha Giesick

GN ENG PL AM STALLION: 1. CCR'S OUTRAJUS CORAJUS, Karie Miller; 2. NICORIA, Dantree Farm; 3. HVK MAN ABOUT TOWN, Kevin M Schengrund; 4. FRENCH FLAMBEAU, Stephanie & Thomas Connor; 5. WHISPERING WHAMMUNITION, Elizabeth & Richard Melanson

GN ENG PL AM GELDING: 1. NO DOUBT, Debbie Hurst Walters; 2. BOSTON'S BIG WHAMMY, Robert & Deborah Stevenson; 3. SILVERSIDES TOY SOLDIER, Mary Fisher Davila; 4. GRADELLS WILD REFLECTION, Priscilla Marconi Trust; 5. GOTTI, Kimberly B Germ-Cramer; 6. MARIN FIVE-O-ONE, Patricia & M Frederick Dills; 7. ROADSHOW STEPPIN OUT, Windswept Place; 8. TRINITY SO RARE, Jessica Lynn Mann/Patricia Mann; 9. BACCARAT'S NOBLE CAUSE, Fire Run Farms; 10. CABOT FRENCH PEPPER, Richard Cecchettini

GN ENG PL 3-YR MARE: 1. PARADIGM HOT CHOCOLATE, Copper Beech LLC; 2. STARBOARD'S RING MY BELL, South Bay Morgans; 3. WHITEMUD DIXIE DRUMMER, Rhoda J Hoenmans; 4. CENTURY OAK NOBLIQUE, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 5. SKB ISABELLA, Sharon Bryant; 6. GMH NATASHA JADE, Leon & Eutha Giesick

GN ENG PL AM MARE: 1. VERSACE, Donna P Woolley; 2. SILENT WINGS, Kathy & William Papola; 3. ABOUT LAST NIGHT, Carolyn & Frank Gibbard; 4. JLH COMING UP ROSES, Jack & Leslie Hill; 5. TARA'S HEAVENLY, John D Stephenson; 6. SOUTHERN RHYTHM, Firewind Morgans; 7. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 8. JW NOBELLA, Holt Oaks Farm LLC; 9. BACCARAT'S MIDNIGHT LACE, Avona L'Carttier; 10. FURY'S FORTUNE, Loek & Robert Neimeth

GN ENG PL 3-YR S/G: 1. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 2. MEM INDECENT PROPOSAL, Mendonhall, Inc; 3. KING-LEHR'S FRIAR TUCK, King Lehr Stables Inc

WC ENG PL JR EXH 13 & UNDER: 1. OUTRAGEOUS COURAGEOUS, April Klein; 2. MED-E-OKA NOBEL PRIZE, Frances P Pugh Holly P Johnson; 3. KEY CRITERION, Shelby Lamm; 4. INTREPID SIR PEPPER, Kristen & Lauren Wade; 5. LIMERICK PEPPER DON, Peggy & Philip Alderman; 6. DANCITY DOUBLE OR NOTHIN, Sue La Fond; 7. SEASON'S MAJOR FIREWING, Terri Sturm; 8. HYLEE'S MOON PHANTOM, Sarah Moses; 9. CABOT CARTE BLANCHE, Fay Lowry; 10. OH INDEPENDENCE HALL, Marian Brown Kelly Armijo

WC ENG PL JR EXH 14-17: 1. HYLEE'S DANN OSGOOD, Richard & Donna Evans; 2. GABLE'S TOP QUARK, James & Stephanie Nelson; 3. ULTRAS PROCLAIMATION, Adriana M & Gail M Liberty; 4. MINION MADEMOISELLE, Richard J & Lisa G Howa; 5. RJH NO DOUBT, Elise Merrill Alison Anderson; 6. SPRINGMILL INDEPENDENCE, The Britt Family; 7. FORMAL TEMPEST, Jennifer L Maggi; 8. TREBLE'S FLEETWOOD MAX, Jr's Passion, Ltd; 9. PAPARAZZI, Cheryl P Marcelonis CPM Stable; 10. WENDIGO'S TENDERFOOT, Molly Brackett

WC ENG PL 4-YR: 1. BLADE, Ashley T Wilson; 2. GLB PERFECT HARMONY, Lorraine Bumb; 3. QUEEN'S PROUD MARY, Queens River Farm Inc; 4. CADENCE JASMINE, Cadence Farm LLC; 5. COMISKEY PARK, Phillip & Patricia Baker; 6. FRENCH KRISTOPH, Kathy & William Papola; 7. HDP NOBLE WARRIOR, Paula Messier; 8. WHITEMUD TOUCH OF BLUE, Rhoda J Hoenmans; 9. EYE SPY, Loek & Robert Neimeth; 10. PAF ECSTASY, Pixel Acres Farm Inc

GN WALK/TROT ENG PL 10-11 FINALS: 1. MLF CALIENTE, Debra L Hurst Walters/Doug Walters; 2. D-D-M NIGHT WIND, Richard, Betsy & Rachel Keidan; 3. RRG REIGN MAN, Carolyn M Spinelli; 4. SKB LILYTH, Jonathan Kaufman; 5. ARWILLOWBROOK CHARLIE, Anne M Terra; 6. HEIR RIFLE, Delaney Weed; 7. MEM REALITY CHECK, Chloe Marie Hooper; 8. GDT AL CAPONE, Maura B & Anna C Kufs; 9. KEW CAVALIER, Sally Sliman; 10. NOBLE FINALE, Julie A & Bradley O Irvine

GN WALK/TROT ENG PL 9 & UNDER FINAL: 1. HYLAND ACRES COMMAND, Adriana M Liberty; 2. INTREPID SIR PEPPER, Kristen & Lauren Wade; 3. TRUE GOLD, Arianna Varveris; 4. SEASON'S MAJOR FIREWING, Terri Sturm

WC ENG PL 3-YR: 1. TREBLE'S FIRST TAKE, Copper Beech LLC; 2. STARBOARD'S RING MY BELL, South Bay Morgans; 3. MOTIVATED MS, Alex & Deborah Cojocar; 4. PARADIGM HOT CHOCOLATE, Copper Beech LLC; 5. CENTURY OAK NOBLIQUE, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 6. VIVIAN LEE, C R Guggenheim; 7. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 8. WHITEMUD DIXIE DRUMMER, Rhoda J Hoenmans; 9. ANNA NICOLE, Tall Tails Farm; 10. MEM INDECENT PROPOSAL, Mendonhall, Inc

WC ENG PL LADIES: 1. KISS N TELL, William L & Connie J Myers; 2. KHF BLEEDING HEART, Christopher Rushton; 3. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 4. THINK ABOUT IT MEM, Alexandra Frangiosa; 5. MONNINGTON'S TITIAN, Susan O'Hara/Barbara Silverman; 6. GRAYWOOD'S ARTHUR, Sarah Gove; 7. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards; 8. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs; 9. CBMF RULING CLASS, Com-O-Shun Morgans; 10. MEDOMAK FRENCH EXPRESSION, Sherrie A Essig

WC ENG PL: 1. STONECROFT BYZANTINE, Heidi E Kunkel; 2. FUTURITY CHICAGO WHITESOX, Merriehill Farm; 3. MATRIX, Stephanie & Thomas Connor; 4. WSG WHAM-O, Jill & Steven Tassinari; 5. BURKLAND RAFINESQUE, Chris & Janet Morris; 6. WSG SHADY LADY, Dragonsmeade; 7. CHANGE OF HEART, Marilyn & Andy Wienckowski; 8. FORMAL PROTEST, Kristie Strom; 9. TOTAL RECALL, Kristin King

WC ENG PL LADIES AM: 1. MAN IN COMMAND, Shannon Connor; 2. VERSACE, Donna P Woolley; 3. FUTURITYS MISS MUNITIONS, James & Shula Dodson; 4. IGF WHAT'S THE QUESTION, WSS Prestwick Farms LLC; 5. HVK OBSIDIAN, Dragonsmeade; 6. ABOUT LAST NIGHT, Carolyn & Frank Gibbard; 7. UPPER ECHELON, Alexandra Wille-Irmiter; 8. TURNING PT SIMPLY DIVINE, Arnette Lindeen; 9. FRENCH EPISODE, Karen J Stickland Ann F Maile; 10. NAS RICKENBACKER, N L Murdock

WC ENG PL AM: 1. NICORIA, Dantree Farm; 2. CCR'S OUTRAJUS CORAJUS, Karie Miller; 3. NO DOUBT, Debbie Hurst Walters; 4. BOSTON'S BIG WHAMMY, Robert & Deborah Stevenson; 5. BACCARAT'S NOBLE CAUSE, Fire Run Farms; 6. SILVERSIDES TOY SOLDIER, Mary Fisher Davila; 7. HVK MAN ABOUT TOWN, Kevin M Schengrund; 8. CABOT FRENCH PEPPER, Richard Cecchettini; 9. FRENCH FLAMBEAU, Stephanie & Thomas Connor; 10. WHISPERING WHAMMUNITION, Elizabeth & Richard Melanson

GN ENG PL JR EXH 12 & 13: 1. MED-E-OKA NOBEL PRIZE, Frances P Pugh Holly P Johnson; 2. CEDAR CREEK UNGARO, Emily E Orthwein; 3. KEY CRITERION, Shelby Lamm; 4. CABOT CARTE BLANCHE, Fay Lowry; 5. LIMERICK PEPPER DON, Peggy & Philip Alderman; 6. D-D-M NIGHT WIND, Richard, Betsy & Rachel Keidan; 7. OH INDEPENDENCE HALL, Marian Brown Kelly Armijo; 8. DANCITY DOUBLE OR NOTHIN, Sue La Fond; 9. OUTRAGEOUS COURAGEOUS, April Klein; 10. HYLEE'S MOON PHANTOM, Sarah Moses

GN ENG PL 4-YR MARE: 1. QUEEN'S PROUD MARY, Queens River Farm Inc; 2. GLB PERFECT HARMONY, Lorraine Bumb; 3. CADENCE JASMINE, Cadence Farm LLC; 4. CBMF UNFORGETTABLE, Copper Beech LLC; 5. PAF ECSTASY, Pixel Acres Farm Inc; 6. ARACHNIPHOBIA, John & Denise Groom; 7. NONESUCH SIMPLY GORGEOUS, Craig & Kathi Hummel; 8. LA MER, Cedar Creek Farm Larry A Bolen; 9. ARIES BELLA SERA, Jeanne Thomas; 10. GMH FLASH DANCE, Leon & Eutha Giesick

GN ENG PL 4-YR S/G: 1. COMISKEY PARK, Phillip & Patricia Baker; 2. HDP NOBLE WARRIOR, Paula Messier; 3. BLADE, Ashley T Wilson; 4. WHITEMUD TOUCH OF BLUE, Rhoda J Hoenmans; 5. ALMOST FAMOUS, Kourt Jester Morgans; 6. QUEEN'S JOHNNY ANGEL, Montjoy Kugeler; 7. EYE SPY, Loek & Robert Neimeth; 8. COMMANDING KNIGHT, Logan Nicole Mather; 9. FRENCH KRISTOPH, Kathy & William Papola; 10. STA DANCE ABOUT TOWN, Richard & Nancy Allen

GN ENG PL LADIES MARE: 1. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 2. KISS N TELL, William L & Connie J Myers; 3. WSG SHADY LADY, Dragonsmeade; 4. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards; 5. TREBLE'S TAINTED LOVE, El Waterman, Inc; 6. ONE AND ONLY, Kathryn Fraunfelder Kertscher; 7. SBS IN THE MOOD, John & Patricia Huse Family; 8. QVM JESTINE, Mike & Lauri Huston; 9. FAITHFULLEE, John J Jr & Barbara K Goda; 10. GEIGER GAIT'S EARTH ANGEL, Chris Geiger



Hunter Pleasure

GN HUNT PL AM MASTER'S 15.1H & OVER: 1. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 2. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 3. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 4. BOLD ALLANTE, Jerry D & Donna O'Neill; 5. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 6. WSG MARTINIQUE, Susan H Klonowski; 7. FMTM MIDNIGHT FLAIRE, Irene Nedved; 8. JACKET REQUIRED, Tommie N Mead; 9. MCG PIANO MAN, John A & Diane L McNamara

GN HUNT PL AM S/G 15.1H & OVER: 1. MANCHESTER IN DEMAND, Misty Pleiness LLC; 2. VQM SPEAKER OF THE HOUSE, Pamela Engblom; 3. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 4. PRESERVATION HALL, Bethanne E Ridgeway; 5. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan; 6. BMF WILLIAM TELL, Birch Meadow Farms; 7. UVM DELANEY, William E Julien; 8. WATCH ME TILL DAWN, Genny & Amie Van Dorn/Marc & Kendra Coffelt; 9. FZM HALE BOPP, Erica Santa; 10. DVF HIGH CHAPPARELL, Cathy Hawkins

GN HUNT PL 4-YR MARE: 1. LET'S BOOGIE, Cynthia Brown-Clark; 2. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson; 3. HYLEE'S PIZZERRINKTUM, Jacquelyn Lee Sweeney/Jane Steffenhagen; 4. FUTURITY'S J WILAMINA, Debra Sedlacek; 5. VCF AFRICAN QUEEN, Diane Hastie; 6. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 7. KJM MOULIN ROUGE, JME Morgans Inc; 8. RTH PERFECT STORM, Jackie & Steve Rodosalewicz; 9. GMH LOVE TO COMMAND, Thomas & Donna C Elam; 10. MPC CHRISTMAS SERANADE, Elizabeth T Peccatiello

GN HUNT PL AM S/G UNDER 15.1H: 1. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 2. FIRECREST E-TICKET, Melissa Brown; 3. RANCHBOSS MUSICMAN, Jennifer L Mahoney; 4. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 5. NKS GENTLE PERSUASION, Randi Wightman; 6. BRADVUES SUDDEN IMPACT, Mike & Victoria Mattozzi; 7. LV KARRO, K-Lyn Stable; 8. MEADOWAYNE MAGIC MOMENT, Thomas V Lyons; 9. ROADSHOW SMOKIN' GUN, Windswept Place; 10. CEDAR CREEK TIMES SQUARE, Jessica A Marino/Lori Marino-Beasley

GN HUNT PL 4-YR S/G: 1. HVK PROUD NOBILITY, Anne Mears; 2. SUNTIME DOC HOLIDAY, Edward Prechter; 3. KRYPTONITE, Tarryn J Farnsworth; 4. VQM CHAIRMAN OF THE BOARD, Maril Zbik; 5. COUTSCROFT DIAMONDS BLAZE, Amy J Couts; 6. R-J FRENCH SPIRIT, Susan & Conrad DeJong; 7. LLL MIHAEL, Dr Boris Tabakoff/Emelia M Tabakoff; 8. MIRADOR MARCO POLO, Lori L Crawford; 9. JAO CAPTAIN MORGAN, Megan Evans; 10. ELKLAND OAKS FIRECRACKER, Kimberly Woford

GN HUNT PL AM MARE: 1. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 2. GLACIER DREAMIN', Montjoy Kugeler; 3. SHAKER'S MARIBELES, Judy K Fox; 4. WALNUT RIDGE'S SOLID GOLD, Laine T & Randall S Vincent; 5. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 6. LV DARK CRYSTAL, K-Lyn Stable; 7. SUGARLANE CENTERSTAGE, Jon & Vicky Sweet; 8. BABY RUTH MHF, Bruce & Susan Peterson; 9. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 10. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker

WC FUT HUNT PL 3-YR: 1. BRIAR OAKS PATRIOT, Toni & Denny Maunder; 2. CENTURY OAK GALLIVANT, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 3. BETTER IN BLACK, Jane K Brown; 4. SPR PATRIOT, Stove Prairie Ranch; 5. TRI STAR'S TRIBECA BLUE, Ann M Robitaille; 6. DRAGONFIRE NEFERTITI, Sandra Nelson; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 8. JDS SECRET AGENT, Debbie LaMay; 9. WNDC ECLIPSE'S REFLECTION, Windcrest Farms; 10. LOOKAWAY'S EMPEROR, Melinda Hyde

GN HUNT PL MARE: 1. SHAKER'S MARIBELES, Judy K Fox; 2. VVM SIMPLY ELEGANT, Richard & Rosemary Zick; 3. GLACIER DREAMIN', Montjoy Kugeler; 4. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 5. IRON FORGE BONNIE BLUE, Steve & Luanna Schauer; 6. INDIAN CREEK BELLE ISLE, Joanne & Julie Byrn; 7. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 8. DREAMAKER MYSTIC MOON, Donald & Kathy Kniffen; 9. SPR VALERIE'S FINALE, Kelly Simpson; 10. KING-LEHR'S DEBUTANTE, Equilateral Enterprise Inc

GN HUNT PL S/G UNDER 15.1H: 1. MANHATTEN ROYAL, Shirley J Rosenberg; 2. STONE PINE SEBASTIAN, Stone Pine Farm LLC; 3. FIRECREST E-TICKET, Melissa Brown; 4. LR AMI SULTAN, Anne Mears; 5. SHAKER'S SHARIFF, Sally D Guyon Katherine L Guy; 6. R-J FRENCH SPIRIT, Susan & Conrad DeJong; 7. RANCHBOSS MUSICMAN, Jennifer L Mahoney; 8. VICTORY'S VALEDICTORIAN, Kathie K Horman; 9. LV KARRO, K-Lyn Stable; 10. KSG BAY STREET ROC, Barb Tracey

GN HUNT PL JR EXH 11 & UNDER: 1. QUAKERS ASTRID, Reindance Stables Inc; 2. KERN'S ENDEAVOR, Kelly Kraegel-Bates; 3. UVM HIGHTIDE, Apple Ridge Farms; 4. LV DARK CRYSTAL, K-Lyn Stable; 5. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 6. CHESTATEE SENTINEL, Tamara D Garner

GN HUNT PL JR EXH 12: 1. FESTIVAL ARABESQUE, Gregory J & Linda A Miller; 2. JLS NIGHT TRACK, Rosewood Farm Cheryl H Woosley; 3. RUSTIC V'S THUNDERHEART, Sue La Fond; 4. TSF SATURDAY'S TROUBLE, Travis Wilson; 5. QVM GORGEOUS GEORGE, Anna & Michael Lowden; 6. DELAWARES SHADOW DANCER, Lon Frieden; 7. LCS STRATEGICALLYSPEAKING, Linda N Groat Lawrence K Stern; 8. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 9. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith

GN HUNT PL LADIES MARE: 1. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 2. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook; 3. VVM SIMPLY ELEGANT, Richard & Rosemary Zick; 4. IRON FORGE BONNIE BLUE, Steve & Luanna Schauer; 5. KING-LEHR'S DEBUTANTE, Equilateral Enterprise Inc; 6. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 7. AERIE MEADOW CHLOE, William R Dodds; 8. KLS GABRIELLE, K-Lyn Stable; 9. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson; 10. FMTM MIDNIGHT FLAIRE, Irene Nedved

GN HUNT PL JR EXH 13: 1. MERRIEHILL THE LION KING, Joy & Dennis Rumsey; 2. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Julie Strasser; 3. RJM CELESTIAL PROPHECY, Julie Strasser; 4. TALK OF THE TOWN LPS, Lauren Gorfinkle; 5. HYP COLORADO CELEBRITY, Morgan J Cioffi; 6. BUSH CREEK WINFIELD, Patsye A Stanley; 7. SGP GAME OF CHANCE, Liselle Oliveira; 8. KSG BAY STREET ROC, Barb Tracey; 9. CELTIC ROSE CENTURION, Donna & Danielle Crockford; 10. CHISHOLM, Julie A Soubel

GN HUNT PL YOUTH FINALS: 1. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 2. FCF VALMONT, Debra Spencer Conklin; 3. BLKORCHID ACE COMMANDER, Pam & Jordan Cusumano; 4. D BAR J HABAKKUK, Julie Strasser; 5. SUNNY ACRES SNEEK-A-PEEK, Nancy S Vidler; 6. STRADIVARIUS, Nicole Neville; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 8. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 9. CHC BLUE'S SHINING STAR, Stacy L & David L Rutledge; 10. FIRECREST E-TICKET, Melissa Brown

GN W/T HUNT PL 9 & UNDER FINALS: 1. FAIR HAVEN FEDERAL XPRESS, Sara Heidenreich; 2. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 3. TJB OPINIONATED, Cindy Mugnier & Andrea Clark; 4. TLR TREASURE CHEST, Samantha Franks; 5. MORGAN VALLEY APOLLO, Beth E Miller; 6. ROY-ELS QUEEN OF HEARTS, Windswept Place; 7. KLS GABRIELLE, K-Lyn Stable; 8. WSG BOLERO, Karin & Paige Colson; 9. BATTONS MAESTRO, Thomas & Lisa Torok; 10. QUAKERS ASTRID, Reindance Stables Inc

GN W/T HUNT PL 10-11 FINALS: 1. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 2. HEYDAY RISING SUN, Stephen & Deborah Blackett; 3. CABOT CUSTOM ORDER, Cailey White; 4. HIDDEN OAK CLEARLY CHOSEN, Lora Wallich; 5. MILL CREEK UP TOWN GIRL, Kevin F & Nancy E Graves; 6. KHF DANTE DE LION, Martha R Merrill; 7. SUNNY ACRES KALEIDOSCOPE, Cindy K Harb; 8. CEDARFARM LANCELOT, Michael Wahl & Judi Corbin; 9. KE FLIGHT OF A STAR, Janet Keesling; 10. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing

WC HUNT PL 4-YR: 1. LET'S BOOGIE, Cynthia Brown-Clark; 2. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson; 3. HVK PROUD NOBILITY, Anne Mears; 4. FUTURITY'S J WILAMINA, Debra Sedlacek; 5. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 6. HYLEE'S PIZZERRINKTUM, Jacquelyn Lee Sweeney/Jane Steffenhagen; 7. VCF AFRICAN QUEEN, Diane Hastie; 8. SUNTIME DOC HOLIDAY, Edward Prechter; 9. KRYPTONITE, Tarryn J Farnsworth; 10. VQM CHAIRMAN OF THE BOARD, Maril Zbik

WC HUNT PL AM: 1. GLACIER DREAMIN', Montjoy Kugeler; 2. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 3. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 4. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 5. FIRECREST E-TICKET, Melissa Brown; 6. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan; 7. MANCHESTER IN DEMAND, Misty Pleiness LLC; 8. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 9. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 10. SHAKER'S MARIBELES, Judy K Fox

GN HUNT PL 3-YR MARE: 1. EKL COMMAND THE VIEW, Eli K Lapp Jr Rebecca M Lapp; 2. MEM SCAN-DAL-LESS, George Schott; 3. CROWN B SPECIAL, Mallory Mignot Sarita Peterson; 4. BETTER IN BLACK, Jane K Brown; 5. MANTIC SWEET VALENTINE, Joan L & Rolland T Bowers; 6. MELDON MYSTIC, Vigilmar Stables; 7. TURNING POINTS SATEEN, Danial W Peters/Ardelle A Peters; 8. JDS SECRET AGENT, Debbie LaMay; 9. KSR SANTANA'S VICTORY, Kayla Suzanne Reser

GN HUNT PL 3-YR S/G: 1. CENTURY OAK GALLIVANT, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 2. SPR PATRIOT, Stove Prairie Ranch; 3. WNDC ECLIPSE'S REFLECTION, Windcrest Farms; 4. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 5. BRIAR OAKS PATRIOT, Toni & Denny Maunder; 6. CORINTHIAN STARBUCK, Curtis Childers; 7. MPC CHRISTMAS LEGACY, Lillian P Thomas; 8. MORIAH EVER VIGILANT, Valerie Beck Francis; 9. ANCAN RAINDANCE, Amie Van Dorn; 10. VICTORY'S VALEDICTORIAN, Kathie K Horman

GN HUNT PL GENTS FINALS: 1. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 2. SUNNY ACRES SNEEK-A-PEEK, Nancy S Vidler; 3. SMOKING GUN, Delossie T & Delossie R Boldt; 4. JJF THE BIG EASY, Dan, Ann & Kristin King; 5. UVM COLUMBINE, Sandra Nelson; 6. HYLEE BLOOD SWEAT & TEARS, Robin & Dale Becklin; 7. MB VIRGUALLY MARVELOUS, John D Hopfensperger; 8. SUMMIT'S GENERAL LEE, Charles & Arlene Berzins; 9. WNDC ECLIPSE'S REFLECTION, Windcrest Farms

WC HUNT PL JR EXH 16 & 17: 1. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 2. BMF TAKE DOWN THE FLAG, Whitney Hazen; 3. PARADIGM POWER SURGE, Robert & Catherine DeGregorio; 4. FORTUNEAIRE, Kristine K & Thad R Brill; 5. INDIAN CREEK FINAL TOUCH, The Brown/Klein Family; 6. KANE CREEK OREGON REIGN, Ashley Wright; 7. ORRWOODS SPECIAL EDITION, Timberland Morgans LLC; 8. SHAKER'S SHARIFF, Sally D Guyon Katherine L Guy; 9. MEADOWAIR DEAL ME ACES, Nadine L Bechle; 10. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen

WC HUNT PL JR EXH 13 & UNDER: 1. MERRIEHILL THE LION KING, Joy & Dennis Rumsey; 2. TALK OF THE TOWN LPS, Lauren Gorfinkle; 3. FESTIVAL ARABESQUE, Gregory J & Linda A Miller; 4. RUSTIC V'S THUNDERHEART, Sue La Fond; 5. JLS NIGHT TRACK, Rosewood Farm Cheryl H Woosley; 6. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Julie Strasser; 7. TSF SATURDAY'S TROUBLE, Travis Wilson; 8. HYP COLORADO CELEBRITY, Morgan J Cioffi; 9. QUAKERS ASTRID, Reindance Stables Inc; 10. QVM GORGEOUS GEORGE, Anna & Michael Lowden

WC HUNT PL AM MASTER'S: 1. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 2. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 3. BOLD ALLANTE, Jerry D & Donna O'Neill; 4. PARADIGM PAGEANTRY, Cara Lynne Schengrund; 5. DOWNER HILL UPSET, Bob Petersen; 6. JACKET REQUIRED, Tommie N Mead; 7. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 8. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 9. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 10. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing

WC HUNT PL: 1. SHAKER'S MARIBELES, Judy K Fox; 2. INDIAN CREEK BELLE ISLE, Joanne & Julie Byrn; 3. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 4. FIRECREST E-TICKET, Melissa Brown; 5. STM VICTORYS SHARPSHOOTER, Wesley Hobson; 6. D BAR J HABAKKUK, Julie Strasser; 7. SMOKING GUN, Delossie T & Delossie R Boldt; 8. MANCHESTER IN DEMAND, Misty Pleiness LLC; 9. WSG MARTINIQUE, Susan H Klonowski; 10. IRON FORGE BONNIE BLUE, Steve & Luanna Schauer

WC HUNT PL JR EXH 14 & 15: 1. BLKORCHID ACE COMMANDER, Pam & Jordan Cusumano; 2. TWIN PEAK HERITAGE, Wesley, Shannon & Maryann Fox; 3. HAMPSHIRE FORMAL ATTIRE, Bruce Annis & Debra Amundson; 4. TREBLE'S FANCY FELLOW, Tiffany Decker; 5. LIV MAN OF STEELE, Patricia Morrison; 6. CHC BLUE'S SHINING STAR, Stacy L & David L Rutledge; 7. MIRABEL'S NOBLE ARAMIS, Taylor D Winstone; 8. WHISPERING FANCY THAT, Emily Rosini; 9. TROIKA'S MARKO POLO, David Jensen; 10. FINAL ANALYSIS, Christine E Clay

WC HUNT PL 3-YR: 1. EKL COMMAND THE VIEW, Eli K Lapp Jr Rebecca M Lapp; 2. CENTURY OAK GALLIVANT, Muriel Wittmer Herrick/Robert Herrick; 3. MEM SCAN-DAL-LESS, George Schott; 4. CROWN B SPECIAL, Mallory Mignot Sarita Peterson; 5. SPR PATRIOT, Stove Prairie Ranch; 6. BRIAR OAKS PATRIOT, Toni & Denny Maunder; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 8. DRAGONFIRE NEFERTITI, Sandra Nelson; 9. MORIAH EVER VIGILANT, Valerie Beck Francis; 10. TURNING POINTS SATEEN, Danial W Peters/Ardelle A Peters

WC HUNT PL LADIES: 1. DRAGONSMEADE CRESCENDO, Dragonsmeade; 2. LR AMI SULTAN, Anne Mears; 3. JAX NOBLE ONYX, Meadow Lane Farm; 4. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook; 5. STONE PINE SEBASTIAN, Stone Pine Farm LLC; 6. KING-LEHR'S DEBUTANTE, Equilateral Enterprise Inc; 7. IRON FORGE BONNIE BLUE, Steve & Luanna Schauer; 8. LIGHT YEAR, Melissa E Hart Mt Echo Farm; 9. STM VICTORYS SHARPSHOOTER, Wesley Hobson; 10. CARREG WEN NOCTURNAL HAWK, John & Nancy Hendricks

WC HUNT PL LADIES AM: 1. GLACIER DREAMIN', Montjoy Kugeler; 2. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 3. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 4. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 5. BOLD ALLANTE, Jerry D & Donna O'Neill; 6. INDIAN CREEK BELLE ISLE, Joanne & Julie Byrn; 7. BABY RUTH MHF, Bruce & Susan Peterson; 8. JACKET REQUIRED, Tommie N Mead; 9. HKS LORD OF THE DANCE, Howard & Catherine Stump; 10. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan

GN HUNT PL LADIES AM MARE: 1. GLACIER DREAMIN', Montjoy Kugeler; 2. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 3. SHAKER'S MARIBELES, Judy K Fox; 4. BOLD ALLANTE, Jerry D & Donna O'Neill; 5. INDIAN CREEK BELLE ISLE, Joanne & Julie Byrn; 6. WALNUT RIDGE'S SOLID GOLD, Laine T & Randall S Vincent; 7. PARADIGM PAGEANTRY, Cara Lynne Schengrund; 8. RJM CELESTIAL PROPHECY, Julie Strasser; 9. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 10. BABY RUTH MHF, Bruce & Susan Peterson

GN HUNT PL S/G 15.1H & OVER: 1. STM VICTORYS SHARPSHOOTER, Wesley Hobson; 2. D BAR J HABAKKUK, Julie Strasser; 3. SPICEOLIFE NIGHT CADENCE, Echo Lake Morgans; 4. UVM DELANEY, William E Julien; 5. WSG MARTINIQUE, Susan H Klonowski; 6. LIGHT YEAR, Melissa E Hart Mt Echo Farm; 7. SMOKING GUN, Delossie T & Delossie R Boldt; 8. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis; 9. BMF WILLIAM TELL, DeLossie Hanscom; 10. HASTY'S HONOR, Judith Ann Martin

GN HUNT PL JR EXH 14: 1. BLKORCHID ACE COMMANDER, Pam & Jordan Cusumano; 2. CHC BLUE'S SHINING STAR, Stacy L & David L Rutledge; 3. HYPNOTIC, Kristin N Mills; 4. COMMANDERS HAWK, Jennifer Chowning; 5. TJB OPINIONATED, Cindy Mugnier & Andrea Clark; 6. RAINTREE VALJEAN, Stevie Meder; 7. HAMPSHIRE FORMAL ATTIRE, Bruce Annis & Debra Amundson; 8. LEAVE IT TO B, Laura Rachel Conway; 9. DREAMAKER MYSTIC MOON, Donald & Kathy Kniffen; 10. ESS HARLEQUIN'S PROMISE, Patricia Spinelli

GN HUNT PL JR EXH 15: 1. TWIN PEAK HERITAGE, Wesley, Shannon & Maryann Fox; 2. TREBLE'S FANCY FELLOW, Tiffany Decker; 3. FINAL ANALYSIS, Christine E Clay; 4. WHISPERING FANCY THAT, Emily Rosini; 5. TROIKA'S MARKO POLO, David Jensen; 6. LIV MAN OF STEELE, Patricia Morrison; 7. MIRABEL'S NOBLE ARAMIS, Taylor D Winstone; 8. JJF THE BIG EASY, Dan, Ann & Kristin King; 9. JAO CAPTAIN MORGAN, Megan Evans; 10. KANE CREEK KURGAN, James & Linda Hogin

GN HUNT PL LADIES GELDING: 1. DRAGONSMEADE CRESCENDO, Dragonsmeade; 2. CARREG WEN NOCTURNAL HAWK, John & Nancy Hendricks; 3. STM VICTORYS SHARPSHOOTER, Wesley Hobson; 4. DENBURY JUSTICE REVIVED, Richard & Janet Lindeberg/Megan Lindeberg; 5. LR AMI SULTAN, Anne Mears; 6. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis; 7. HYPNOTIC, Kristin N Mills; 8. LIGHT YEAR, Melissa E Hart Mt Echo Farm; 9. STONE PINE SEBASTIAN, Stone Pine Farm LLC; 10. MANCHESTER IN DEMAND, Misty Pleiness LLC

GN HUNT PL AM MASTER'S UNDER 15.1H: 1. PARADIGM PAGEANTRY, Cara Lynne Schengrund; 2. RAINTREE ALA BELLA, Dragonfire Farm; 3. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 4. HOLLYBROOK HUGS N KISSES, John A & Diane L McNamara; 5. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing; 6. WINTERGREEN FAME, George W & Celia A Johnson; 7. MANHATTEN ROYAL, Shirley J Rosenberg; 8. DOWNER HILL UPSET, Bob Petersen

GN HUNT PL JR EXH 16: 1. KANE CREEK OREGON REIGN, Ashley Wright; 2. FORTUNEAIRE, Kristine K & Thad R Brill; 3. INDIAN CREEK FINAL TOUCH, The Brown/Klein Family; 4. ORRWOODS SPECIAL EDITION, Timberland Morgans LLC; 5. REGENCY TITAN, Janie & Bradford Denning; 6. JW MILLIONAIRE, Jennifer P Cording; 7. GLACIER DREAMBLUE, Bonnie Witrak Sasha & Maxi Gum; 8. BMF WITHOUT A DOUBT, Birch Meadow Farms

GN HUNT PL JR EXH 17: 1. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 2. BMF TAKE DOWN THE FLAG, Whitney Hazen; 3. MEADOWAIR DEAL ME ACES, Nadine L Bechle; 4. SHAKER'S SHARIFF, Sally D Guyon Katherine L Guy; 5. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen; 6. BMF PRIMETIME, Jane Norman; 7. FMF WILD HEIRESS, Katie Anderson; 8. SUNNY ACRES SNEEK-A-PEEK, Nancy S Vidler; 9. PARADIGM POWER SURGE, Robert & Catherine DeGregorio; 10. BOLD EDEN, Katherine O'Meara

GN HUNT PL LADIES AM GELDING SEC. A: 1. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 2. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 3. HKS LORD OF THE DANCE, Howard & Catherine Stump; 4. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 5. JACKET REQUIRED, Tommie N Mead; 6. DVF HIGH CHAPPARELL, Cathy Hawkins; 7. NKS GENTLE PERSUASION, Randi Wightman; 8. ULTRAS LEGAL ADVANTAGE, Richard & Brittany Lee; 9. BMF WITHOUT A DOUBT, Birch Meadow Farms; 10. VQM SPEAKER OF THE HOUSE, Pamela Engblom

GN HUNT PL LADIES AM GELDING SEC. B: 1. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 2. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan; 3. TREBLE'S FANCY FELLOW, Tiffany Decker; 4. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 5. MEADOWAYNE MAGIC MOMENT, Thomas V Lyons; 6. PRESERVATION HALL, Bethanne E Ridgeway; 7. FZM HALE BOPP, Erica Santa; 8. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 9. RANCHBOSS MUSICMAN, Jennifer L Mahoney; 10. DOWNER HILL UPSET, Bob Petersen

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works