Show Results

Grand National & World Championship Morgan Horse Show: In Hand - Pleasure Driving Divisions

October 17th, 2005

Dates: October 8-15, 2005

Location: Oklahoma City, Oklahoma

Judges: Darrell Bilke, Christine Cassenti, Cecile Hetzel Dunn, Lewis Eckard, Maria Gilman, Buck Grass, Bill Hughes, Lonnie Lavery, Walter J. Lee, Sue Malone Casey, Euchee Matthews, John McDonald, Diane Morgan-Stasiak, Phil Price, Shane Schutte, Muffy Seaton, Donna Pettry Smith, Joyce Swanson, Sonja Vracko, Carla Wennberg, Judy Wright



In-Hand

GN YRLNG GELDING: 1. BRAVO ZULU, Mountain Ridge Farm; 2. PAPA D'S DONNATELLO, Michael A Grabowski; 3. MAYNEGATE D'ARTAGNAN, Barry Laub; 4. WARLOCKS I'VE BEEN FRAMED, Edward Ray & Susan Wright; 5. NATIVE UPRISING, Denise L & Donald W Wetmore

GN 2-YR GELDING: 1. MIRAMAX, Peeper Ranch; 2. SPRINGMILL MEDICINE MAN, John & Patricia Huse Family; 3. TE AMMUNITION, Bonnie L Adams; 4. GRAYWOOD'S LEAR, Jared F Gove; 5. BEARS IT ALL, Tina Drumm; 6. CBMF SERPENTINE, Patricia Lloyd; 7. JDS AS REQUIRED BY LAW, Damian Hyde; 8. SUGARLANE INSPIRATION, Jon & Vicky Sweet; 9. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick; 10. WILLOWICK SOUTHERN FLAIRE, Susie Weiss Domino Stable

WC JR GELDING: 1. MIRAMAX, Peeper Ranch; 2. SPRINGMILL MEDICINE MAN, John & Patricia Huse Family,

GN 3-YR GELDING: 1. SLB ANDIAMO, Sheryl Bartolucci; 2. KING-LEHR'S FRIAR TUCK, King Lehr Stables Inc; 3. SACRED PATHS TRISTEN, Angela & Alejandro Castro/Samantha Castro

GN 4-YR GELDING: 1. DRAGONSMEADE CARNEGIEHALL, Kourt Jester Morgans; 2. BJL RANSOM, Barry Laub; 3. WHISPERING BELLAVANTE, Paula J & John F Macklin; 4. THAT'S MY MAN, Jean De Gutis; 5. GOLDENCREST NORTHERN LIGHT, Johnsen Treen Farms Ltd.; 6. INTREPID MURALI, Leslie Hurst

GN 5 & OVER GELDING: 1. STONECROFT SUDDEN IMPACT, Loek & Robert Neimeth; 2. HVK MARCH FLAIRE, Jacqueline Clapp; 3. RED ZONE, Lynn Peeples; 4. BLACK TIE OPTIONAL, Kathleen Gutting; 5. FORMAL PROTEST, Kristie Strom; 6. GRAYWOOD'S CORIN, Cortney A Barber; 7. CCR'S ZIRCONIA, Nina Errington

WC SR GELDING: 1. DRAGONSMEADE CARNEGIEHALL, Kourt Jester Morgans; 2. STONECROFT SUDDEN IMPACT, Loek & Robert Neimeth

WC GELDING: 1. DRAGONSMEADE CARNEGIEHALL, Kourt Jester Morgans; 2. STONECROFT SUDDEN IMPACT, Loek & Robert Neimeth

GN YRLNG FILLY: 1. MEM SHOCK & AWE, George Schott; 2. TREBLE'S POMP AND BYZAZZ, Treble's Morgan Manor Trust; 3. MWR MYSKINETICS, Cristy J Coleman Revocable Trust; 4. HARLAN'S DUTCH MAID, David & Paul Lengacher; 5. GRADELL MYSTIC MELISSA, Jerome H & Shirley G Modell; 6. STONECROFT TRILLIUM, Stonecroft Farm John Scheidt; 7. TRE MY GIFT TO YOU, Stone Pine Farm LLC; 8. VVM DARE TO DREAM, Vegas Valley Morgans; 9. RWJ MADEMOISELLE, Robert Jones; 10. ULTRAS ILLUMINATION, Stephen D Smith

GN 2-YR MARE: 1. CHRISTINIA DELLAROSE, Linda Lee Langlois; 2. HDP WAR DANCER, Margaret Muns & Melinda Hyde; 3. AH LA LUCIE, Cheryl L Gaszak; 4. ARBORIA EMERALD COAST, Arboria Morgans Inc; 5. VICTORY'S MIRACLE, Victory Morgan Horse Farm; 6. RRG MOTIF, Judith L Caldwell; 7. HG BLING BLING, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith

WC JR MARE: 1. MEM SHOCK & AWE, George Schott; 2. CHRISTINIA DELLAROSE, Linda Lee Langlois,

GN 3-YR MARE: 1. DECADENCE, Debra A Woolley Lee; 2. NARRAGANSETT SPIRIT, Hobby Horse Enterprises Inc; 3. CANDELABRA, Deborah & Michael Zahn Weather; 4. MERRIEHILL GREAT DAY, Merriehill Farm; 5. MORGAN RIDGE BELLARAGAZZA, James Hangley & Tracy Fietz; 6. GRAYCLIFF MISS LIBERTY, Graycliff LLC; 7. HVK RESA, Brenda J Matusik; 8. AWS CANDLELIGHT, Tall Tails Farm

GN 4-YR MARE: 1. HYLEE'S SEVEN ROSES, Jane Steffenhagen; 2. MEM SO EMOTIONAL, Copper Beech LLC; 3. DRAGONSMEADE BELL SONG, Dragonsmeade; 4. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson; 5. GLB PERFECT HARMONY, Lorraine Bumb; 6. MSV RAZZLE DAZZLE, Gina Reali & Emily Torrez; 7. CLEARLY LIBERATED, Judith R Wright/Jeff & Anita Fancsali; 8. ARACHNIPHOBIA, John & Denise Groom

GN 5 & OVER MARE: 1. LONG ACRES BROADWAY, Indian Creek Morgan Farm; 2. PRADA, Robert J Hughes; 3. HOPE'S UNENDING GLORY, Gene & Sonya Brown

WC SR MARE: 1. LONG ACRES BROADWAY, Indian Creek Morgan Farm; 2. DECADENCE, Debra A Woolley Lee,

WC MARE: 1. LONG ACRES BROADWAY, Indian Creek Morgan Farm; 2. DECADENCE, Debra A Woolley Lee,

GN YRLNG COLT: 1. CEDAR CREEK CARIAD, Cedar Creek Farm Larry A Bolen; 2. CINGATE LUCKY STAR, Cingate Morgans LLC; 3. SYP HIFIDELITY, Phil & Gloria Blevins; 4. STONECROFT CONFIDENTIAL, Stonecroft Farm John Scheidt; 5. MIKAELA'S HARSH REALITY, Holly M Linden; 6. M E M CHILL FACTOR, George Schott; 7. DMH DARK OF NIGHT, Dragonsmeade; 8. VQM NICK OF TIME, Kathleen Jensen; 9. TRITON METROPOLITAN, Triton Morgan Trust; 10. OPINIONATED, Chris & Janet Morris

GN 2-YR STALLION: 1. SYP HIGH DEFINITION, Heidi E Kunkel; 2. KOSTA BODA, Copper Beech LLC; 3. M E M BLUE CHIP, George Schott; 4. GRADELL RING MY BELL, Jerome H & Shirley G Modell; 5. GRAND CRU TAITTINGER, R John & Karen A Teller; 6. RMW FREE REIN, Fortress Crest Morgans; 7. FARAGAMO, Caprice Zoumaras; 8. ULTRAS HIGH DEFINITION, Annie & Marty Landry; 9. WHITEMUD SUMMER STARS, Rhoda J Hoenmans

WC JR STALLION: 1. SYP HIGH DEFINITION, Heidi E Kunkel; 2. KOSTA BODA, Copper Beech LLC,

GN 3-YR STALLION: 1. TRE MASTER OF DISGUISE, Debra L Hurst Walters/Doug Walters; 2. WAY BEYOND REASON, Chris & Andrea Kelley; 3. TES ANNUITY, Thomas E Schubert; 4. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 5. BOXFORD'S BRAVURA, Theodore & Elaine Olsen; 6. BELLEFONTE, Barry Laub; 7. GMH GLADIATOR, Cheryl L Gaszak

GN 4-YR STALLION: 1. PINECREEK'S NOBLE VISION, Michael & Mary Penn; 2. AMHF ABSOLUT GRANDEUR, David & Cindy Vogels; 3. STA DANCE ABOUT TOWN, Richard & Nancy Allen; 4. SHANGHAI, Tamara L Johnson

GN 5 & OVER STALLION: 1. LPS THE BOOGIE MAN, Nancy Ramsey

WC SR STALLION: 1. LPS THE BOOGIE MAN, Nancy Ramsey; 2. PINECREEK'S NOBLE VISION, Michael & Mary Penn,

WC STALLION: 1. LPS THE BOOGIE MAN, Nancy Ramsey; 2. PINECREEK'S NOBLE VISION, Michael & Mary Penn,

WC FUT YRLNG GELDING: 1. ULTRAS FIRST CLASS MALE, Stephen D Smith; 2. QUICK DRAW MCGRAW, Margaret Van Meter; 3. PAPA D'S DONNATELLO, Michael A Grabowski; 4. BRAVO ZULU, Mountain Ridge Farm; 5. NATIVE UPRISING, Denise L & Donald W Wetmore; 6. MAYNEGATE D'ARTAGNAN, Barry Laub; 7. WARLOCKS I'VE BEEN FRAMED, Edward Ray & Susan Wright

WC FUT YRLNG FILLY: 1. MEM SHOCK & AWE, George Schott; 2. WHISPERING CONFESSIONS, Dale M Nielson Living Trust; 3. HARLAN'S DUTCH MAID, David & Paul Lengacher; 4. RRG MS PROMISCUOUS, Judith L Caldwell; 5. LEGENDARY DIAMONZ AFLAIRE, J D & Susan Symer; 6. TRE MY GIFT TO YOU, Stone Pine Farm LLC; 7. JDS GALA AFFLAIRE, Stephen D Smith; 8. MWR MYSKINETICS, Cristy J Coleman Revocable Trust; 9. GRADELL MYSTIC MELISSA, Jerome H & Shirley G Modell; 10. VVM DARE TO DREAM, Vegas Valley Morgans

WC FUT YRLNG COLT: 1. CINGATE LUCKY STAR, Cingate Morgans LLC; 2. M E M CHILL FACTOR, George Schott; 3. SYP HIFIDELITY, Phil & Gloria Blevins; 4. STONECROFT CONFIDENTIAL, Stonecroft Farm John Scheidt; 5. CEDAR CREEK CARIAD, Cedar Creek Farm Larry A Bolen; 6. DMH DARK OF NIGHT, Dragonsmeade; 7. MIKAELA'S HARSH REALITY, Holly M Linden; 8. VQM NICK OF TIME, Kathleen Jensen; 9. TRITON METROPOLITAN, Triton Morgan Trust

WC FUT 2-YR GELDING: 1. SPRINGMILL MEDICINE MAN, John & Patricia Huse Family; 2. GRAYWOOD'S LEAR, Jared F Gove; 3. SUGARLANE INSPIRATION, Jon & Vicky Sweet; 4. MIRAMAX, Peeper Ranch; 5. CBMF SERPENTINE, Patricia Lloyd; 6. BEARS IT ALL, Tina Drumm; 7. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick; 8. JDS AS REQUIRED BY LAW, Damian Hyde; 9. WILLOWICK SOUTHERN FLAIRE, Susie Weiss Domino Stable

WC FUT 2-YR MARE: 1. LOVE HER MADLY, Mary Todd Kaercher Joe Kaerche; 2. LEGENDARY ALEXA LEIGH, J D & Susan Symer; 3. CHRISTINIA DELLAROSE, Linda Lee Langlois; 4. HDP WAR DANCER, Margaret Muns & Melinda Hyde; 5. AH LA LUCIE, Cheryl L Gaszak; 6. ARBORIA EMERALD COAST, Arboria Morgans Inc; 7. WARLOCK'S FLEUR-DE-LIS, Edward Ray & Susan Wright

WC FUT 2-YR STALLION: 1. KOSTA BODA, Copper Beech LLC; 2. GRAND CRU TAITTINGER, R John & Karen A Teller; 3. GRADELL RING MY BELL, Jerome H & Shirley G Modell; 4. RMW FREE REIN, Fortress Crest Morgans; 5. SYP HIGH DEFINITION, Heidi E Kunkel; 6. ULTRAS HIGH DEFINITION, Annie & Marty Landry; 7. FARAGAMO, Caprice Zoumaras; 8. FINAL JUDGEMENT, William A Filosi/William W Wilbur



Miscellaneous

GN ROADSTER TO BIKE MARE: 1. MEM NO INHABITIONS, George Schott; 2. BELLE ESCADA, James Hangley & Tracy Fietz; 3. RRG MARGARITA, Drs Ray & Alison Bendele; 4. DARING CARESSA'S SPIRIT, Charles & Jetty Jane Connor

GN ROADSTER TO BIKE S/G: 1. HVK BAYMARCH, Jane Longenecker; 2. NOUVEAU RICHE, QB, LLC; 3. ARBORIA PERFECTION, Darwin A & Barbara Olson; 4. BLKORCHID LIVE FROM NY, Linda & Clint Barber

GN ROAD HACK SADDLE SEAT FINALS: 1. WHISPERING ON THE ROCKS, Kelli-Ann Monroe; 2. VVM LITIGATOR, Debbie A & Beau W Rash; 3. PKM GAMBORIAN, Lori Kompanik Sargeant

GN ROAD HACK HUNTER SEAT FINALS: 1. FINAL ANALYSIS, Christine E Clay; 2. RIVER RIDERS SKY, Rita Lewis; 3. LV KARRO, K-Lyn Stable; 4. WATCH ME TILL DAWN, Genny & Amie Van Dorn/Marc& Kendra Coffelt; 5. DELAWARES SHADOW DANCER, Lon Frieden; 6. BMF WILLIAM TEL, Birch Meadow Farms; 7. HAWKWOOD HIGH COMMAND, Linda & Lindsey Greenfelder; 8. FARCEUR ONCE MORE, Sandra L Hannagan; 9. DVF HIGH CHAPPARELL, Cathy Hawkins; 10. LR AMI SULTAN, Anne Mears

GN ROADSTER UNDER SADDLE FINALS: 1. MEM NO INHABITIONS, George Schott; 2. NOUVEAU RICHE, QB, LLC; 3. TRIJA'S PETER PEPPER, Williams Stable; 4. BELLE ESCADA, James Hangley & Tracy Fietz

GN ROADSTER UNDER SADDLE AM FINALS: 1. DARING CARESSA'S SPIRIT, Charles & Jetty Jane Connor; 2. PRIMARY INVESTMENT GP, Kourt Jester Morgans; 3. DIAL WILD, Jennifer Roberts; 4. TRIJA'S PETER PEPPER, Williams Stable

GN PARADE HORSE FINALS: 1. FESTIVAL ROCK N ROLL, George W & Joan Arnold; 2. LV DARK CRYSTAL, K-Lyn Stable; 3. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable; 4. LEE EL'S SUN HAWK, K-Lyn Stable; 5. KLS GABRIELLE, K-Lyn Stable

GN ROADSTER TO BIKE AM FINALS: 1. ARBORIA PERFECTION, Darwin A & Barbara Olson; 2. PRIMARY INVESTMENT GP, Kourt Jester Morgans; 3. JW ROMANTIC WAYS, Carolyn & Frank Gibbard; 4. RRG MARGARITA, Drs Ray & Alison Bendele

WC ROADSTER TO BIKE: 1. HVK BAYMARCH, Jane Longenecker; 2. MEM NO INHABITIONS, George Schott; 3. ARBORIA PERFECTION, Darwin A & Barbara Olson; 4. NOUVEAU RICHE, QB, LLC; 5. RRG MARGARITA, Drs Ray & Alison Bendele; 6. BLKORCHID LIVE FROM NY, Linda & Clint Barber

GN FIT & SHOW 13 & UNDER FINALS: 1. CELTIC ROSE CENTURION, Donna & Danielle Crockford; 2. SGP GAME OF CHANCE, Liselle Oliveira; 3. KNOLLTOP'S FIRST EDITION, Michael & Lori Hull; 4. KERN'S ENDEAVOR, Kelly Kraegel-Bates; 5. CEDARFARM LANCELOT, Michael Wahl & Judi Corbin; 6. H-VEE HAWK'S SARALAINE, Trotwood Stables; 7. WO SPECIAL ADDITION, Kay Curtis; 8. PASSPORT TO JAMAICA, Corrina Bomer; 9. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 10. BEL CANTO KATERINA, Jacqueline & Stanley Mills

GN FIT & SHOW 14-17 FINALS: 1. HFM SKY HIGH, Jocelyn Lauren Bos-Fisher; 2. SMS ANNALARK, Jessica Geissinger; 3. HDEF MISS AUGUST, Sondjia Leigh Edwards; 4. NAS WYNNESONG, John & Susan Yarbrough; 5. WHERE THE SIDEWALK ENDS, Teresa DeGregorio; 6. COMMANDERS HAWK, Jennifer Chowning; 7. GLACIER DREAMBLUE, Bonnie Witrak Sasha & Maxi Gum; 8. BATTONS MAESTRO, Thomas & Lisa Torok; 9. JJF THE BIG EASY, Dan, Ann & Kristin King; 10. HOLLYBROOK HUGS N KISSES, John A & Diane L McNamara

GN VERSATILE MORGAN FINALS: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. BIG D CONMIGO, Irene R Nedved Garrett E Nedve; 3. I'M IRISH, Lora Dunlap; 4. GRANDLEE GOT'N ATTITUDE, Sylvia A & James Mc Danel

GN HUNTER HACK FINALS: 1. TRS LONGFELLOW SARANADE, Margaret Pickering/Julie Pickering; 2. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 3. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 4. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 5. ROUGH DIAMOND FLASHBACK, Rough Diamond Ranch; 6. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 7. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 8. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 9. ENSBROOK EVITA, Kathleen Pierce; 10. EQUINOX DIPLOMAT, Sheila & Chris Christian

GN WORKING HUNTER UNDER SADDLE: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 3. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 5. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken

WC TRAIL: 1. JEN-DON STAR ATTRACTION, Susan Motter; 2. WINTERGREEN MARQUIS, Lisa & Al Reif; 3. UVM WINDFALL, Lora Dunlap; 4. HDEF MISS AUGUST, Sondjia Leigh Edwards; 5. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller; 6. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 7. I LOVE LUCY, Grace Jacobus; 8. ULTRA'S UNTOUCHABLE, Kay E Curtis & Dorothy Irving; 9. SMS ANNALARK, Jessica Geissinger; 10. BLUE FLAG WHIMSY, Krystle L Pennington

GN LOW WORKING HUNTER I: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 3. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 4. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 5. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 6. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 7. TMI FLIGHT STREET VIGIL, Susan & Jimmy Wilmoth/Taylor Wilmoth; 8. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 9. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 10. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson

GN JUMPER I: 1. THAT'S MY NICK, Kathleen Pierce; 2. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 3. LR AMIE SAVOIR FAIRE, Anne Mears; 4. TELISHAN PANDORA, Sheila & Chris Christian; 5. FLASHDANCE'S STAR, Hassayampa Sport Morgans; 6. MINERAL'S COUNTRY PLAYBOY, Margaret Pickering/Julie Pickering

GN LOW WORKING HUNTER II: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 3. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 4. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 5. MXM BREEZY KNIGHT, Anna C Weeks; 6. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 7. TMI FLIGHT STREET VIGIL, Susan & Jimmy Wilmoth/Taylor Wilmoth; 8. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 9. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 10. ENSBROOK EVITA, Kathleen Pierce

GN WORKING HUNTER I: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 3. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 4. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 5. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson

GN JUMPER II: 1. THAT'S MY NICK, Kathleen Pierce; 2. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 3. TELISHAN PANDORA, Sheila & Chris Christian; 4. LR AMIE SAVOIR FAIRE, Anne Mears; 5. FLASHDANCE'S STAR, Hassayampa Sport Morgans; 6. MINERAL'S COUNTRY PLAYBOY, Margaret Pickering/Julie Pickering

GN ENG PL TRAIL OPEN: 1. UVM WINDFALL, Lora Dunlap; 2. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom; 3. JEN-DON STAR ATTRACTION, Susan Motter; 4. I LOVE LUCY, Grace Jacobus; 5. SMS ANNALARK, Jessica Geissinger; 6. NAS WYNNESONG, John & Susan Yarbrough

GN ENG TRAIL AM: 1. I LOVE LUCY, Grace Jacobus; 2. WINTERGREEN MARQUIS, Lisa & Al Reif

GN WESTERN TRAIL OPEN: 1. WINTERGREEN MARQUIS, Lisa & Al Reif; 2. I LOVE LUCY, Grace Jacobus; 3. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom; 4. JEN-DON STAR ATTRACTION, Susan Motter; 5. UVM WINDFALL, Lora Dunlap; 6. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 7. TROIKAS EBONACHOV, Barbara & Scott Nevers; 8. HDEF MISS AUGUST, Sondjia Leigh Edwards; 9. SMS ANNALARK, Jessica Geissinger; 10. ULTRA'S UNTOUCHABLE, Kay E Curtis & Dorothy Irving

GN WEST TRAIL AM: 1. WINTERGREEN MARQUIS, Lisa & Al Reif; 2. NORTHERN EXPOSURE, Kelly L Miller; 3. RG REGENCY CHESTER, Grunden Ranch Morgans Harlan &; 4. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom; 5. I LOVE LUCY, Grace Jacobus

GN TRAIL JR EXH: 1. RG REGENCY CHESTER, Grunden Ranch Morgans Harlan &; 2. SMS ANNALARK, Jessica Geissinger; 3. HDEF MISS AUGUST, Sondjia Leigh Edwards; 4. BLUE FLAG WHIMSY, Krystle L Pennington; 5. ULTRA'S UNTOUCHABLE, Kay E Curtis & Dorothy Irving; 6. CANABAR KOKOPELLI, Mai A Wisdom; 7. TROIKAS EBONACHOV, Barbara & Scott Nevers; 8. NAS WYNNESONG, John & Susan Yarbrough; 9. DRUMLIN CAROL, Shawn Gallagher

GN WPRKING HUNTER II: 1. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 2. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 4. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor

GN JUMPER III: 1. LR AMIE SAVOIR FAIRE, Anne Mears; 2. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 3. MINERAL'S COUNTRY PLAYBOY, Margaret Pickering/Julie Pickering; 4. THAT'S MY NICK, Kathleen Pierce; 5. TELISHAN PANDORA, Sheila & Chris Christian; 6. FLASHDANCE'S STAR, Hassayampa Sport Morgans

GN LOW WORKING HUNTER UNDER SADDLE: 1. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 2. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 3. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 4. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 5. ENSBROOK EVITA, Kathleen Pierce; 6. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 7. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 8. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather; 9. MXM BREEZY KNIGHT, Anna C Weeks; 10. TMI FLIGHT STREET VIGIL, Susan & Jimmy Wilmoth/Taylor Wilmoth

GN REIN 1ST-YR GREEN: 1. W NUGGET'S REBELS ARE WE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 2. RIVER RIDERS RAINSHINE, Jon & Sherry Rivers; 3. ATAKAPA BILLY'S BAD BOY, Billy C Odom; 4. WAYLYNN'S CHARM, Waylynn Carol Kerr; 5. NANTUCKET, Chris & Janet Morris; 6. RIVER RIDERS RAINMAKER, Tatum Willard

GN REIN 2ND-YR GREEN: 1. MORGANQUEST NATIVE SUN, Shirley & Duane & Tane Burris; 2. PASSPORT TO JAMAICA, Corrina Bomer; 3. FIRECREST CARBONEL, Christina & Grace Stewart

GN REIN NON-PRO ADULT: 1. PAINTERS PINE RIDGE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 2. LSI HOLLYWOOD HEL KAT, Meredith Rosier-Cooke; 3. PASSPORT TO JAMAICA, Corrina Bomer; 4. LMC SUMMIT ROSE, David Stanley & Jean Keffeler; 5. ATAKAPA WAUSHAU, Billy C Odom

GN REIN NON-PRO YOUTH: 1. W'S READY TO RUMBLE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 2. CHALLIE'S FIRETHORN, Shawn Gallagher; 3. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 4. DRUMLIN CAROL, Shawn Gallagher

GN REINING OPEN: 1. MORGANQUEST NATIVE SUN, Shirley & Duane & Tane Burris; 2. HEARTQUEST ERIN, Leroy Stockton; 3. CONCERT DANAKA, Kathleen Gutting; 4. NANTUCKET, Chris & Janet Morris; 5. FIRECREST CARBONEL, Christina & Grace Stewart; 6. PASSPORT TO JAMAICA, Corrina Bomer; 7. TK BOOSHAWLAY, Steve & Barbara Elfers

GN REIN 3-YR SNAFFLE/HACKAMORE FINL: 1. W NUGGET'S REBELS ARE WE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 2. RIVER RIDERS RAINSHINE, Jon & Sherry Rivers; 3. ATAKAPA BILLY'S BAD BOY, Billy C Odom

GN REIN 4-YR SNAFFLE/HACKAMORE: 1. SPRING DIVA, Chris & Janet Morris

GN REIN 5-YR SNAFFLE/HACKAMORE: 1. HEARTQUEST RACHEL, Leroy Stockton

WC REINING NON-PRO: 1. RIVER RIDERS ROMEO, Jon & Sherry Rivers; 2. ATAKAPA WAUSHAU, Billy C Odom; 3. RIVER RIDERS RENEGADE, Jon & Sherry Rivers; 4. LMC SUMMIT ROSE, David Stanley & Jean Keffeler; 4. CHALLIE'S FIRETHORN, Shawn Gallagher; 5. DRUMLIN CAROL, Shawn Gallagher; 6. WINTER MOON WALTZ WITH ME, Caitlin Harrison; 7. PAINTERS PINE RIDGE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 7. LSI HOLLYWOOD HEL KAT, Meredith Rosier-Cooke

WC REIN SNAFFLE/HACKAMORE: 1. HEARTQUEST RACHEL, Leroy Stockton; 2. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 3. WAYLYNN'S CHARM, Waylynn Carol Kerr

WC REINING: 1. MORGANQUEST NATIVE SUN, Shirley & Duane & Tane Burris; 2. HEARTQUEST ERIN, Leroy Stockton; 3. W NUGGET'S REBELS ARE WE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 4. LMC SUMMIT ROSE, David Stanley & Jean Keffeler; 4. TK BOOSHAWLAY, Steve & Barbara Elfers; 5. NANTUCKET, Chris & Janet Morris; 6. CONCERT DANAKA, Kathleen Gutting; 7. FIRECREST CARBONEL, Christina & Grace Stewart

WC LOW WORKING HUNTER HI-PT: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 3. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 4. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 5. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 6. DRAGONFIRE KIRIN, Dragonfire Farm; 7. MXM BREEZY KNIGHT, Anna C Weeks; 8. ENSBROOK EVITA, Kathleen Pierce

WC WORKING HUNTER HI-PT: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 3. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 4. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 5. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 6. TWIN PEAK REFLECTION, Logan Nicole Mather

C JUMPER HI-PT: 1. THAT'S MY NICK, Kathleen Pierce; 2. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 3. LR AMIE SAVOIR FAIRE, Anne Mears; 4. TELISHAN PANDORA, Sheila & Chris Christian; 5. MINERAL'S COUNTRY PLAYBOY, Margaret Pickering/Julie Pickering; 6. FLASHDANCE'S STAR, Hassayampa Sport Morgans

GN WORKING HUNTER AM FINALS: 1. MELENDY CASH BONUS, Laurel Olson Robinson; 2. PKF HOLLYWOOD, Kayla Suzanne Reser; 3. DERWANDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. OCTOBER FOX, Timothy & Virginia Reeser; 5. ENSBROOK EVITA, Kathleen Pierce; 6. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing; 7. EQUINOX DIPLOMAT, Sheila & Chris Christian

GN WORKING HUNTER JR EXH FINALS: 1. WINTERGREEN COMMANDO, Geneva Milliken; 2. MELENDY CASH MARE, Laurel Olson Robinson; 3. THREE D RENEGADE, Wiles-Lafayette Family; 4. TRS LONGFELLOW SARANADE, Margaret Pickering/Julie Pickering; 5. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 6. TMI FLIGHT STREET VIGIL, Susan & Jimmy Wilmoth/Taylor Wilmoth; 7. KSG BAY STREET ROC, Barb Tracey

GN REIN FREESTYLE NON-PRO FINALS: 1. LSI HOLLYWOOD HEL KAT, Meredith Rosier-Cooke; 2. PAINTERS PINE RIDGE, Thomas Filipek/Lou Ellen Williams; 3. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch; 3. LMC SUMMIT ROSE, David Stanley & Jean Keffeler

GN REIN FREESTYLE OPEN FINALS: 1. MORGANQUEST NATIVE SUN, Shirley & Duane & Tane Burris; 2. LSI HOLLYWOOD HEL KAT, Meredith Rosier-Cooke; 3. FIRECREST CARBONEL, Christina & Grace Stewart; 4. ROUGH DIAMOND ROCKMYSOX, Rough Diamond Ranch



Pleasure Driving

GN PL DRIV LADIES MARE: 1. GLB BELL OF THE BALL, Lorraine Bumb; 2. GEIGER GAIT'S EARTH ANGEL, Chris Geiger

GN PL DRIV LADIES GELDING: 1. CAN'T YOU SEE MEM, Phyllis Frechette; 2. FESTIVAL CALYPSO, Stephanie & Thomas Connor; 3. L'CIMA EXCLUSIVE, Sean & Terri Travers; 4. SMITH & WESSON, Helen & John William Crawford; 5. SCMF WINGED GLORY, Vegas Valley Morgans; 6. NO DOUBT, Debbie Hurst Walters; 7. COAL MINER'S WILDFIRE, Mark Mason; 8. JP'S LIVIN ON THE EDGE, Paula Cook; 9. DRAGONSMEADE VIRTUOSO, King's Point, Inc.; 10. COULEE BEND ETERNITY, Dan & Jacqui Girard

GN PL DRIV JR EXH 11 & UNDER: 1. TRUE GOLD, Arianna Varveris; 2. ON A MISSION MEM, Cathy Hazen,

GN PL DRIV JR EXH 12 & 13: 1. AFF LEROY BROWN, Philip Alderman; 2. HVK PRIMARY LIGHT, Frances P Pugh Holly P Johnson; 3. MERRIEHILL LIZA JANE, Merriehill Farm; 4. WILLOWICK WILL TO WYNNE, Darlene Stodolski

GN PL DRIV AM STALLION: 1. TOLSTOY, Dantree Farm; 2. THE LAST DON, Donna Jean Zimmerman; 3. PONDVIEW TRES BIEN, Fire Run Farms; 4. FRF EXODUS, Constance Locher; 5. MLF SHARPER IMAGE, Craig Sommers Jennifer Sommers; 6. TOTAL REQUEST, Stephanie Connor; 7. MORGANMEISTER, Carol J Witter

GN PL DRIV 2-YR GELDING: 1. TE AMMUNITION, Bonnie L Adams; 2. RJMF BARRYMORE, Robert B Morgan; 3. TRITON MONTEREY BAY, Triton Morgan Trust; 4. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick; 5. JDS AS REQUIRED BY LAW, Damian Hyde

GN PL DRIV 3-YR MARE: 1. CBMF INFATUATION, Copper Beech LLC; 2. MEM TWISTED SISTER, Lynn M Begalla; 3. VIVIAN LEE, C R Guggenheim; 4. HVK RESA, Brenda J Matusik; 5. CURVES, Tall Tails Farm; 6. MSV BRIANNA, Margaret Van Meter; 7. SKB ISABELLA, Sharon Bryant; 8. HEARTS N ROSES, Echo Lake Morgans; 9. RRG ISABELLA, Judith L Caldwell

GN PL DRIV 2-YR MARE: 1. HVK SWEET OBSESSION, Barbara K Lindauer; 2. WILLOWICK CENTER STAGE, Mary Brannon; 3. FRF QUINTESSA, Jennifer Lang; 4. LEGENDARY ALEXA LEIGH, J D & Susan Symer; 5. RRG MOTIF, Judith L Caldwell; 6. VICTORY'S MIRACLE, Victory Morgan Horse Farm; 7. AH LA LUCIE, Cheryl L Gaszak; 8. RED KILL CINNAMON BEAUTY, Ralph E Darmstadt

GN PL DRIV 3-YR S/G: 1. TRE MASTER OF DISGUISE, Debra L Hurst Walters/Doug Walters; 2. DRAGONSMEADE CARNAROS, Maggie Hood; 3. MERRIEHILL TIMES SQUARE, Merriehill Farm; 4. MEM SAY MY NAME, George Schott; 5. CBMF AUDACIOUS, Copper Beech LLC; 6. SNAP HAPPY, Jennifer Lang; 7. MSV SHOOTING STAR, Jacqueline Clapp; 8. WINTOP'S DONALECT, Claire Currie Ecker; 9. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 10. ACHERON, Cedar Creek Farm Larry A Bolen

GN PL DRIV 2-YR STALLION: 1. SACRED PATH INDIANA JONES, Diane C & Lon Seitz; 2. M E M BLUE CHIP, George Schott; 3. FINAL JUDGEMENT, William A Filosi/William W Wilbur; 4. KINGSGROVE LORD OF RINGS, Dolores Nickel

GN PL DRIV AM GELDING: 1. WSG CIRCUMSTAN'L EVIDENCE, Priscilla Marconi Trust; 2. RJM ROULETTE, Janet G B Morgan; 3. NOTEWORTHY'S NOBEL HEIR, Erin Armada; 4. CAN'T YOU SEE MEM, Phyllis Frechette; 5. ARBORIA BEN HUR, Barbara & Keith Pionk; 6. CONTAGIOUS, Copper Beech LLC; 7. VVM WRAPPED IN ROSES, Vegas Valley Morgans; 8. TREBLES LEGAL TENDER, Loek & Robert Neimeth; 9. ON TARGET, Sarah Dye Gallant; 10. OH INDEPENDENCE HALL, Marian Brown Kelly Armijo

GN PL DRIV AM MARE: 1. DRAGONSMEADE DIVINE MISSM, Dragonsmeade; 2. DREAMMASTER J'ST SHARPER, William L & Connie J Myers; 3. HYLEE'S VANITY, Julie Rohrer; 4. ARBORIA CASHMERE, Arboria Morgans Inc; 5. MEM OUT ON THE TOWN, William Trump; 6. CARDINAL BROOK EARTHANGEL, Windcrest Farms

GN PL DRIV GELDING: 1. RED ZONE, Lynn Peeples; 2. HVK WINTER ROSE, Jennifer Hazen; 3. MEDOMAK FRENCH INVASION, Mary Wilson Dorothy Blackwood; 4. FORMAL PROTEST, Kristie Strom; 5. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs; 6. COULEE BEND ETERNITY, Dan & Jacqui Girard

GN PL DRIV MARE: 1. PRADA, Robert J Hughes; 2. LONG ACRES BROADWAY, Indian Creek Morgan Farm; 3. CARDINAL BROOK EARTHANGEL, Windcrest Farms

GN PL DRIV 16 & 17: 1. MEM LA VIDA LOCA, KCJC; 2. ARISTOCRATICALLEE, Richard J & Lisa G Howa; 3. KINGSGROVE COPYRIGHT, Christopher Rushton; 4. KHF NIKKO BLUE, Daniel A & Sheryl L Cota

GN PL DRIV AM LADIES FINALS: 1. RJM ROULETTE, Janet G B Morgan; 2. DRAGONSMEADE DIVINE MISSM, Dragonsmeade; 3. DRAGONSMEADE VIRTUOSO, King's Point, Inc.; 4. COBRIDGE MAXIMUM AFFAIR, Jacqueline Clapp; 5. CONTAGIOUS, Copper Beech LLC; 6. HYLEE'S VANITY, Julie Rohrer; 7. TREBLES LEGAL TENDER, Loek & Robert Neimeth; 8. ARBORIA BEN HUR, Barbara & Keith Pionk; 9. ARBORIA CASHMERE, Arboria Morgans Inc; 10. NAS RICKENBACKER, N L Murdock

WC PL RIV JR EXH 13 & UNDER: 1. ON A MISSION MEM, Cathy Hazen; 2. AFF LEROY BROWN, Philip Alderman; 3. HVK PRIMARY LIGHT, Frances P Pugh Holly P Johnson; 4. TRUE GOLD, Arianna Varveris; 5. MERRIEHILL LIZA JANE, Merriehill Farm

GN PL DRIV JR EXH 14 & 15: 1. FORMAL TEMPEST, Jennifer L Maggi; 2. PAPARAZZI, Cheryl P Marcelonis CPM Stable,

WC FUT PL DRIV 2-YR: 1. RJMF BARRYMORE, Robert B Morgan; 2. SPRINGMILL SOUVENIR, John & Patricia Huse Family; 3. LOVE HER MADLY, Mary Todd Kaercher Joe Kaerche; 4. CHRISTINIA DELLAROSE, Linda Lee Langlois; 5. GRADELL RING MY BELL, Jerome H & Shirley G Modell; 6. TOMERI SWINGTIME, Thomas G & Theresa L Brisco; 7. FRF QUINTESSA, Jennifer Lang; 8. LEGENDARY ALEXA LEIGH, J D & Susan Symer; 9. GRAYWOOD'S LEAR, Jared F Gove; 10. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick

GN PL DRIV STALLION: 1. LPS THE BOOGIE MAN, Nancy Ramsey; 2. MEM JUST MY STYLE, Linda & Clint Barber; 3. WHAT'S MY LINE, Epona Morgans LLC; 4. POLITICALLY INCORRECT, Tammy J Drovdal

WC FUT PL DRIV 3-YR: 1. SLB ANDIAMO, Sheryl Bartolucci; 2. TRE MASTER OF DISGUISE, Debra L Hurst Walters/Doug Walters; 3. MEM THE PATRIOT, John & Patricia Huse Family; 4. CBMF AUDACIOUS, Copper Beech LLC; 5. DRAGONSMEADE CARNAROS, Maggie Hood; 6. MSV BRIANNA, Margaret Van Meter; 7. MSV SHOOTING STAR, Jacqueline Clapp; 8. WAY BEYOND REASON, Chris & Andrea Kelley; 9. MERRIEHILL DESTINY BAY, Cristy J Rafn; 10. ACHERON, Cedar Creek Farm Larry A Bolen

GN PL DRIV YOUTH FINALS: 1. HVK WINTER ROSE, Jennifer Hazen; 2. KHF BLEEDING HEART, Christopher Rushton; 3. VERSAILLES, Christine Clapp; 4. JP'S LIVIN ON THE EDGE, Paula Cook; 5. TOTAL RECALL, Kristin King; 6. MERRIEHILL ISA BOO, Epona Morgans LLC; 7. MORGANMEISTER, Carol J Witter; 8. CHF KABOOM, Samantha Bundy

GN PL DRIV AM GENTS FINALS: 1. ON TARGET, Sarah Dye Gallant; 2. FURY'S FORTUNE, Loek & Robert Neimeth; 3. MLF SHARPER IMAGE, Craig Sommers Jennifer Sommers; 4. CARDINAL BROOK EARTHANGEL, Windcrest Farms

WC PL DRIV LADIES: 1. FESTIVAL CALYPSO, Stephanie & Thomas Connor; 2. GLB BELL OF THE BALL, Lorraine Bumb; 3. L'CIMA EXCLUSIVE, Sean & Terri Travers; 4. COAL MINER'S WILDFIRE, Mark Mason; 5. SCMF WINGED GLORY, Vegas Valley Morgans; 6. CAN'T YOU SEE MEM, Phyllis Frechette; 7. SMITH & WESSON, Helen & John William Crawford; 8. GEIGER GAIT'S EARTH ANGEL, Chris Geiger

WC PL DRIV JR EXH 14-17: 1. MEM LA VIDA LOCA, KCJC; 2. KINGSGROVE COPYRIGHT, Christopher Rushton; 3. ARISTOCRATICALLEE, Richard J & Lisa G Howa; 4. KHF NIKKO BLUE, Daniel A & Sheryl L Cota; 5. FORMAL TEMPEST, Jennifer L Maggi

WC PL DRIV AM: 1. WSG CIRCUMSTAN'L EVIDENCE, Priscilla Marconi Trust; 2. THE LAST DON, Donna Jean Zimmerman; 3. TOLSTOY, Dantree Farm; 4. VVM WRAPPED IN ROSES, Vegas Valley Morgans; 5. RJM ROULETTE, Janet G B Morgan; 6. DRAGONSMEADE DIVINE MISSM, Dragonsmeade; 7. PONDVIEW TRES BIEN, Fire Run Farms; 8. NOTEWORTHY'S NOBEL HEIR, Erin Armada; 9. ON TARGET, Sarah Dye Gallant; 10. FRF EXODUS, Constance Locher

WC PL DRIV 2-YR: 1. SACRED PATH INDIANA JONES, Diane C & Lon Seitz; 2. RJMF BARRYMORE, Robert B Morgan; 3. SPRINGMILL SOUVENIR, John & Patricia Huse Family; 4. TE AMMUNITION, Bonnie L Adams; 5. TRITON MONTEREY BAY, Triton Morgan Trust; 6. HVK SWEET OBSESSION, Barbara K Lindauer; 7. FINAL JUDGEMENT, William A Filosi/William W Wilbur; 8. WILLOWICK CENTER STAGE, Mary Brannon; 9. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick; 10. AH LA LUCIE, Cheryl L Gaszak

WC PL DRIV 3-YR: 1. MEM THE PATRIOT, John & Patricia Huse Family; 2. DRAGONSMEADE CARNAROS, Maggie Hood; 3. MERRIEHILL TIMES SQUARE, Merriehill Farm; 4. MEM SAY MY NAME, George Schott; 5. MEM TWISTED SISTER, Lynn M Begalla; 6. CBMF INFATUATION, Copper Beech LLC; 7. HVK RESA, Brenda J Matusik; 8. SNAP HAPPY, Jennifer Lang; 9. WINTOP'S DONALECT, Claire Currie Ecker

WC PL DRIV 4-YR: 1. FRF SEATTLE REIGN, Jeffrey Gove; 2. DRAGONSMEADE CARNEGIEHALL, Kourt Jester Morgans; 3. CN GRAND STYLE, Karen J Stickland Ann F Maile; 4. PARADIGM TOKYO ROSE, John T Kemper Jr/Judith A Barager Kemper; 5. TOMMY BOLT PGA, James & Shula Dodson; 6. QUEEN'S JOHNNY ANGEL, Montjoy Kugeler; 7. BOSTON DYLAN, Paul & Danica E Brisco; 8. MEM EXOTICA, Indian Creek Morgan Farm; 9. SONTREE BUCKEYE, Martha E & Dale U Livermore; 10. SHARAGANO, Lyniece N Talmadge

WC PL DRIV: 1. SLB ANDIAMO, Sheryl Bartolucci; 2. LPS THE BOOGIE MAN, Nancy Ramsey; 3. L'CIMA EXCLUSIVE, Sean & Terri Travers; 4. HVK WINTER ROSE, Jennifer Hazen; 5. MEDOMAK FRENCH INVASION, Mary Wilson Dorothy Blackwood; 6. DREAMMASTER J'ST SHARPER, William L & Connie J Myers; 7. MEM JUST MY STYLE, Linda & Clint Barber; 8. POLITICALLY INCORRECT, Tammy J Drovdal

GN PL DRIV 4-YR GELDING: 1. FRF SEATTLE REIGN, Jeffrey Gove; 2. CN GRAND STYLE, Karen J Stickland Ann F Maile; 3. DRAGONSMEADE CARNEGIEHALL, Kourt Jester Morgans; 4. BOSTON DYLAN, Paul & Danica E Brisco; 5. CEDAR CREEK ZEPHYR, Cedar Creek Farm Larry A Bolen

GN PL DRIV 4-YR MARE: 1. MEM EXOTICA, Indian Creek Morgan Farm; 2. PARADIGM TOKYO ROSE, John T Kemper Jr/Judith A Barager Kemper; 3. BELLA PRIMA, Richard J & Lisa G Howa; 4. CADENCE JASMINE, Cadence Farm LLC; 5. ARACHNIPHOBIA, John & Denise Groom; 6. SHARAGANO, Lyniece N Talmadge; 7. MSV RAZZLE DAZZLE, Gina Reali & Emily Torrez; 8. WSG MYSTIC FINALE, William A & Shirley A Givens; 9. HEATHERSTONE DESTINYSCHILD, Howard & Catherine Stump; 10. CLEARLY LIBERATED, Judith R Wright/Jeff & Anita Fancsali

GN PL DRIV 4-YR STALLION: 1. TOMMY BOLT PGA, James & Shula Dodson; 2. CVH CELTIC CHALLENGER, Catherine Haynes; 3. QUEEN'S JOHNNY ANGEL, Montjoy Kugeler; 4. SONTREE BUCKEYE, Martha E & Dale U Livermore; 5. BLADE, Ashley T Wilson

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works