Show Results

Grand National & World Championship Morgan Horse Show: Carriage Driving through Hunter Pleasure

October 16th, 2006

Dates: October 7-14, 2006
Location: Oklahoma City, Oklahoma

Judges: Scott Alder, Nancy Becker, Jane Blue, Audrey Bostwick, Marvin "Butch" Carse, Rick Davis, Fran Dearing, Betty Gray, Terry Jones-Brennan, Anne Judd, Patty Kent, Pierre Loiselle, Rick Maxson, Bernard Parker, Flis Sassella, Kathryn Schwartz, Glynis Snowden, Joyce Swanson, John Whalen, Robert Wilson, William Woods



Carriage Driving

GN CARR PL DRIV TURNOUT SINGLE: 1, SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 2. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 3. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 4. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 5. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 6. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 7. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 8. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 9. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 10. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer

GN CARR PL DRIV TURNOUT MULTIPLE: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 2. GREENTREE NIGHT JOY, Greentree Ranch; 3. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 3. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele

GN HERITAGE SALUTE TO AMERICA S/M: 1. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse : 1. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch : 1. GREENTREE NIGHT JOY, Greentree Ranch; 2. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 2. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 2. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele; 3. WILLO POND KNIGHT REMEDY, Jo Ann M Anderson; 4. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell

GN CARR PL DRIV REINSMANSHIP SINGLE: 1. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 2. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 3. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 4. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 5. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 6. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 7. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 8. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 9. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 10. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson

GN CARR PL DRIV REINSMANSHIP MULT: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 2. GREENTREE NIGHT JOY, Greentree Ranch; 3. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 3. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele

WC CARR PL DRIV SINGLE: 1. I'M IRISH, Lora Dunlap; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 4. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 5. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 6. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 7. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 8. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 9. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 10. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer

WC CARR PL DRIV MULTIPLE: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 2. GREENTREE NIGHT JOY, Greentree Ranch; 3. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 3. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele

WC CARR OBSTACLE DRIV SINGLE: 1. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 2. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 3. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 4. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 5. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 6. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 7. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 8. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 9. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 10. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse

WC CARR OBSTACLE DRIV MULTIPLE: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 2. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele

GN CARR PL DRIV WORKING SINGLE: 1. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. I'M IRISH, Lora Dunlap; 4. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 5. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 6. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 7. COAL CREEK TIMMY, Bob & Judi McCoy; 8. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 9. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer; 10. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy

GN CARR PL DRIV WORKING MULTIPLE: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. FENWICKS ANGELINA, D D Steele; 2. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele; 3. GREENTREE BRIGADIER, Greentree Ranch; 3. GREENTREE NIGHT JOY, Greentree Ranch

GN CARR DRIV GAMBLER'S CHOICE SINGL: 1. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 4. I'M IRISH, Lora Dunlap; 5. BE MY MAGIC MOMENT, Barbara S & Anton Nesse; 6. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 7. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 8. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 9. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 10. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff

GN CARR DRIV GAMBLER'S CHOICE MULT: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow: 1. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow

GN CARR DRIV DBL JEOPARDY SINGLE: 1. JUNEACRES TANDY, David A & Anita Meinert; 2. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy; 3. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 4. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 5. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 6. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff

GN CARR DRIV DBL JEOPARDY MULTIPLE: 1. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow

GN CARR DRIV TIMED CONES SINGLE: 1. I'M IRISH, Lora Dunlap; 2. SAMAC'S BLACK TIE AFFAIR, Alton Page; 3. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 4. THE SORCEROR, Gary J & Jo Ann Ward; 5. LCS ICE PRINCESS, Patricia A Gesler; 6. HVK HARD ROCK, Marilyn K North; 7. GOLDTREE AMY BOONE, Patricia Gillespie; 8. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 9. ACES WILD ADVENTURE, Patricia Hartell; 10. THE CHAIRMAN OF THE BOARD, Judi McCoy

GN CARR DRIV TIMED CONES MULTIPLE: 1. FENWICKS ANGELINA, D D Steele: 1. JPSJG DUCE'S DAISEY X, D D Steele; 2. CUM LAUDE JUHL, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 2. CUM LAUDE KAPSREITER, Joann H Celecki & Diane C Garrow

GN DRESS DRIV PRELIM ARENA DRIV FIN: 1. FIERY BLAST, Andrea & Douglas Coursey; 2. GOLDTREE AMY BOONE, Patricia Gillespie; 3. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 4. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 5. KIMBERLY'S CONTESSA, Jo Ann Plummer

GN DRESS DR INTERM LVL TEST FINALS: 1. BETA-B PROTOCOL, Mary Shurtleff; 2. ELK CREEK AURORA B, Martha E Nelson; 3. GOLDTREE AMY BOONE, Patricia Gillespie



Classic Pleasure Driving

GN CL PL DRIV 14-17: 1. MERRIEHILL DESTINY BAY, Cristy J Rafn; 2. RJH NO DOUBT, Elise Merrill/Alison Anderson; 3. ANNAPOLIS, Megan Dunkle; 4. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 5. PT SON OF A GUN, Nancy J Packard; 6. MERRIEHILL STONEWALL WILL, Linda Lee Church; 7. GLENMEADS SYMPHONY, Lynn & Steven Burch; 8. DRAGONSMEADE ACCOLADE, Susan & Christy Sunday; 9. HY COURT OF APPEAL, Robert B Morgan; 10. KRISKROFT CONCERTMASTER, Sierra Harris

GN CL PL DRIV 3 & UNDER: 1. TREBLE'S SPRING LOADED, Robert & Deborah Stevenson; 2. HIGHLANDER TEQUILA CHASER, Jeff Shaw; 3. FINAL JUDGEMENT, William A Filosi William W Wil; 4. GMH FLASH IT MY WAY, Leon & Eutha Giesick; 5. CINGATE SHOOT THE MOON, Dennis F Fancsali; 6. JDS AS REQUIRED BY LAW, Damian Hyde; 7. MAYNEGATE TOUCHE, Bruce R & Jean M Beckman; 8. ULTRAS SWEET ADDICTION, Ronald Possell; 9. RRG MOTIF, Judith L Caldwell

GN CL PL DRIV 4-YR: 1. CBMF MOZAMBIQUE, Copper Beech LLC; 2. WHISPERING MASQUED MAN, Ellicott Equestrian, Inc; 3. MERRIEHILL DESTINY BAY, Cristy J Rafn; 4. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 5. ULTRAS NOW AND FOREVER, Antonia L Watkins; 6. PATCHWORK STAGE STAR, Janet & Eugene L Siddle; 7. KATHARINA, Walter Gaertner; 8. HYLAND ACRES FRNCH FLAIRE, Carey Churchill; 9. DLY MY FREE WILL, Annette M Dinkleman; 10. CBMF TOUCH THE STARS, Kathleen Pierce

GN CL PL DRIV LADIES GELDING: 1. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 2. CONTAGIOUS, Copper Beech LLC; 3. IGF COEUR ET AME, Fay Lowry; 4. CSH CORYDON'S ECLIPSE, Caitlin Howard; 5. MERRIEHILL HIGH SPIRITS, Elizabeth & Tom Burick; 6. MAXIMUM WHAM, Echo Lake Morgans; 7. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 8. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans; 9. KB INFINITY AND BEYOND, Kathleen Mullaney; 10. BULGARI, Linda Marie Yule

GN CL PL DRIV MARE: 1. GULFWIND TEMPTRESS, Paul & Evelyn McKnight; 2. LOOKAWAY'S VANESSA, Michael & Sara Foy; 3. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 4. SBS IN THE MOOD, Brenda L & Douglas S Coats; 5. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani; 6. CARDINAL BROOK EARTHANGEL, Windcrest Farms

GN CL PL DRIV MASTERS 15.1H & OVER: 1. KEY WEST, Constance Locher; 2. CBMF STRIKE ZONE, Patricia Lloyd; 3. TEMPEST ABBEY ROAD, Karla Haartz Cortelyou; 4. AKM ARMAGEDDON, Sylvia Kaye Bedell; 5. WHISPERING BELLAVANTE, Paula J & John F Macklin

GN CL PL DRIV 13 & UNDER: 1. RUM BROOK IMMORTAL MYSTIC, Jennifer & Cary Lang; 2. ON A MISSION MEM, Playmor Farm LLC; 3. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 4. SUNSHADE MISTER KAHLER, Patricia Forster; 5. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable

GN CL PL DRIV LADIES MARE: 1. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 2. HYLEE'S VANITY, Julie Rohrer; 3. LOOKAWAY'S VANESSA, Michael & Sara Foy; 4. FCF LAMBADA, Linda Yule Patricia Howard; 5. ULTRAS NOW AND FOREVER, Antonia L Watkins; 6. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 7. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson

GN CL PL DRIV MASTERS UNDER 15.1H: 1. MED-E-OKA NOBEL PRIZE, Playmor Farm LLC; 2. RAINTREE VALEDICTORIAN, Loek & Robert Neimeth; 3. MTN RUN SAINT CHRISTOFER, Dan Pavan; 4. RUM BROOK IMMORTAL PRINCE, Shelley & Robert Bullard; 5. GORDELS PARAMOUNT COMMAND, George E & Glendel Campbell; 6. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns; 7. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson; 8. MAYNEGATE TOUCHE, Bruce R & Jean M Beckman; 9. THUNDER TIGER EYE, Barbara W Dawson

GN CL PL DRIV S/G: 1. PRINDLE'S MERE MORTAL, Copper Beech LLC; 2. AIREGANTLEE, Gary & Mari Sanderson; 3. ENSBROOK CHAIN OF COMMAND, Debbie Simon; 4. CRINOLINES REGAL FLAIRE, Mary Ellen D Holcomb; 5. PONDVIEW TRES BIEN, Fire Run Farms; 6. MAXIMUM WHAM, Echo Lake Morgans; 7. KB INFINITY AND BEYOND, Kathleen Mullaney

WC FUT CL PL DRIV 3-YR: 1. TOMERI SWINGTIME, Thomas G & Theresa L Brisco; 2. FINAL JUDGEMENT, William A Filosi William W Wil; 3. WILLOWICK CENTER STAGE, Sylvia Kaye Bedell; 4. MAYNEGATE TOUCHE, Bruce R & Jean M Beckman; 5. GMH FLASH IT MY WAY, Leon & Eutha Giesick; 6. CINGATE SHOOT THE MOON, Dennis F Fancsali; 7. JDS AS REQUIRED BY LAW, Damian Hyde; 8. ULTRAS SWEET ADDICTION, Ronald Possell; 9. TDF COMAND PERFORMANCE, K-Lyn Stable; 10. JUNO BEACH, Joyce Soboleski/Karen Ronquist

GN CL PL DRIV GENT'S FINALS: 1. MERRIEHILL HIGH SPIRITS, Elizabeth & Tom Burick; 2. SMITH & WESSON, Helen & John William Crawford; 3. MTN RUN SAINT CHRISTOFER, Dan Pavan; 4. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 5. GORDELS PARAMOUNT COMMAND, George E & Glendel Campbell; 6. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani; 7. SBS IN THE MOOD, Brenda L & Douglas S Coats; 8. CARDINAL BROOK EARTHANGEL, Windcrest Farms

WC CL PL DRV LADIES: 1. LIBRETTO'S BRAVADO, Cadence Farm LLC; 2. CSH CORYDON'S ECLIPSE, Caitlin Howard; 3. IGF COEUR ET AME, Fay Lowry; 4. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 5. HYLEE'S VANITY, Julie Rohrer; 6. CONTAGIOUS, Copper Beech LLC; 7. LOOKAWAY'S VANESSA, Michael & Sara Foy; 8. MAXIMUM WHAM, Echo Lake Morgans; 9. FCF LAMBADA, Linda Yule Patricia Howard

WC CL PL DRIV JR HORSE: 1. TOMERI SWINGTIME, Thomas G & Theresa L Brisco; 2. CBMF MOZAMBIQUE, Copper Beech LLC; 3. TREBLE'S SPRING LOADED, Robert & Deborah Stevenson; 4. WHISPERING MASQUED MAN, Ellicott Equestrian, Inc; 5. HIGHLANDER TEQUILA CHASER, Jeff Shaw; 6. ULTRAS NOW AND FOREVER, Antonia L Watkins; 7. MAYNEGATE TOUCHE, Bruce R & Jean M Beckman; 8. KATHARINA, Walter Gaertner; 9. CINGATE SHOOT THE MOON, Dennis F Fancsali; 10. PATCHWORK STAGE STAR, Janet & Eugene L Siddle

WC CL PL DRIV MASTERS: 1. MED-E-OKA NOBEL PRIZE, Playmor Farm LLC; 2. KEY WEST, Constance Locher; 3. MTN RUN SAINT CHRISTOFER, Dan Pavan; 4. CBMF STRIKE ZONE, Patricia Lloyd; 5. WHISPERING BELLAVANTE, Paula J & John F Macklin; 6. TRACEMARK TOUCH OF GOLD, Beverley Olson; 7. RAINTREE VALEDICTORIAN, Loek & Robert Neimeth; 8. TEMPEST ABBEY ROAD, Karla Haartz Cortelyou; 9. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns; 10. GORDELS PARAMOUNT COMMAND, George E & Glendel Campbell

WC CL PL DRIV JR EXH: 1. RJH NO DOUBT, Elise Merrill/Alison Anderson; 2. MERRIEHILL DESTINY BAY, Cristy J Rafn; 3. RUM BROOK IMMORTAL MYSTIC, Jennifer & Cary Lang; 4. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 5. MERRIEHILL STONEWALL WILL, Linda Lee Church; 6. PT SON OF A GUN, Nancy J Packard; 7. HY COURT OF APPEAL, Robert B Morgan; 8. ANNAPOLIS, Megan Dunkle; 9. GLENMEADS SYMPHONY, Lynn & Steven Burch; 10. WIZ SHOWSONSATION, Susan J King

WC CL PL DRIV: 1. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 2. PRINDLE'S MERE MORTAL, Copper Beech LLC; 3. PONDVIEW TRES BIEN, Fire Run Farms; 4. AIREGANTLEE, Gary & Mari Sanderson; 5. CRINOLINES REGAL FLAIRE, Mary Ellen D Holcomb; 6. ENSBROOK CHAIN OF COMMAND, Debbie Simon; 7. GULFWIND TEMPTRESS, Paul & Evelyn McKnight; 8. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans; 9. STONELEDGE STEP ASIDE, Loek & Robert Neimeth; 10. WHITEMUD FOREVER SUNBEAM, Jill and Michael Bertolani



Classic Pleasure Saddle

GN CL PL LADIES GELDING 15.1H & OVR: 1. SANDCASTLE SPITTIN' IMAGE, Donna Jean Zimmerman; 2. TEMPEST ABBEY ROAD, Karla Haartz Cortelyou; 3. BELLAGIO, Tina Lessnau; 4. FUTURITY'S FLAMBOYANT, Patranell Lewis; 5. THE ORCHESTRATOR, LaVonne & Brian Copps; 6. BMF TO DIE FOR, Birch Meadow Farms

GN CL PL LADIES MARE: 1. INTREPID IMMORTAL BELOVED, Kourt Jester Morgans; 2. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 3. PLUM HAVEN MINUET, Peeper Ranch; 4. MS DINAH MIGHT, Mike & Lauri Huston; 5. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farm; 6. HIGH MEADOW BRITANNIA, Sandra M Julien; 7. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards; 8. DCS IRRESISTIBLE, Brenda Varney; 9. EBM DIAMOND LADY, Susan E Ellis; 10. BMF XANTRA,

GN CL PL LADIES GELDING UNDER 15.1H: 1. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 2. CSH CORYDON'S ECLIPSE, Caitlin Howard; 3. CABOT FRENCH PEPPER, Richard Cecchettini; 4. VVM MARK MY WORDS, Vegas Valley Morgans; 5. HVK WILD OBSESSION, Robin & James Vergato; 6. AUHL TURNED OUT, Jim & Shula Dodson/Becky Krupp; 7. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 8. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans; 9. MERRIEHILL HOME TOWN HERO, Linda D Sheridan; 10. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters

GN CL PL 11 & UNDER: 1. AMABAYUS, John & Claudette McCoy; 2. VVM LITIGATOR, Robert & Vita Banks; 3. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable

GN CL PL 12 & 13: 1. CEDAR CREEK TOUR DE FORCE, Alexandra Mooney; 2. BILZONE GQ MATERIAL, Siara Clemmey; 3. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan; 4. OUT ON THE TOWN, Maria & Richard Bernard; 5. JW FAIRE PLAY, Anya Pierson; 6. CABOT CARTE BLANCHE, Fay Lowry; 7. MERRIEHILL WISH ME WELL, Edward & Deborah Lloyd Emily L; 8. SUNSHADE MISTER KAHLER, Patricia Forster; 9. SEASONS SUPREME CHALLENGE, Dianne Podesva; 10. TRITON NATHAN, Sheree K Elliott

GN CL PL 16 & 17: 1. ABRACABAM, Rachael Colley; 2. COALITION X-STATIC, MJ Sklenicka; 3. HIGH MEADOW BRITANNIA, Sandra M Julien; 4. GRAYROBS MARCHCOMMAND, Barbara A Ebbert; 5. DREAMMASTER IRISH EMPEROR, Kate & David Brownie; 6. CLAREDY PARADOX, Tami Paycer; 7. KRISKROFT CONCERTMASTER, Sierra Harris; 8. DVF LONESOME DOVE, Susan J King; 9. SRS HERE TO ETERNITY, Tina J Marsh

GN CL PL JR HORSE FINALS: 1. WHISPERING MASQUED MAN, Ellicott Equestrian, Inc; 2. FARAGAMO, Caprice Zoumaras; 3. TREBLE'S SPRING LOADED, Robert & Deborah Stevenson; 4. ULTRAS NOW AND FOREVER, Antonia L Watkins; 5. BMF TO DIE FOR, Birch Meadow Farms; 6. CINGATE SHOOT THE MOON, Dennis F Fancsali; 7. JUNO BEACH, Joyce Soboleski/Karen Ronquist; 8. DLY MY FREE WILL, Annette M Dinkleman,

GN CL PL 14 & 15: 1. RJH NO DOUBT, Elise Merrill/Alison Anderson; 2. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 3. DRAGONSMEADE ACCOLADE, Susan & Christy Sunday; 4. FCF LAMBADA, Linda Yule Patricia Howard; 5. BENT APPLE LIBERTY, Erin Duffy Kelley; 6. PT SON OF A GUN, Nancy J Packard; 7. SALEM SHAZAM, Jordan Schucart; 8. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 9. REALLY KEENE, Kristen R Cole

WC CL PL 13 & UNDER: 1. CABOT CARTE BLANCHE, Fay Lowry; 2. CEDAR CREEK TOUR DE FORCE, Alexandra Mooney; 3. JW FAIRE PLAY, Anya Pierson; 4. VVM LITIGATOR, Robert & Vita Banks; 5. OUT ON THE TOWN, Maria & Richard Bernard; 6. AMABAYUS, John & Claudette McCoy; 7. BILZONE GQ MATERIAL, Siara Clemmey; 8. JUST JACK FM, Chelsee Haber; 9. CANALTA SQUIRE KING, K-Lyn Stable; 10. VALEROSA IMMORTAL DANCER, Ann W Ryan

WC CL PL MASTERS: 1. ABOUT LAST NIGHT, Carolyn & Frank Gibbard; 2. DCS IRRESISTIBLE, Brenda Varney; 3. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 4. BELLAGIO, Tina Lessnau; 5. GVA CAPTIVA COMMAND, Connie Manning-McNichol; 6. TEMPEST ABBEY ROAD, Karla Haartz Cortelyou; 7. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns; 8. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards ,

WC CL PL: 1. BOOGIE NIGHTS, Peeper Ranch; 2. FESTIVAL ROCK N ROLL, George W & Joan Arnold; 3. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 4. MERRIEHILL HOOLIGAN, Nancy Ramsey; 5. SANDCASTLE SPITTIN' IMAGE, Donna Jean Zimmerman; 6. HVK WILD OBSESSION, Robin & James Vergato; 7. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans; 8. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farm; 9. MERRIEHILL HOME TOWN HERO, Linda D Sheridan; 10. ALL ABOUT EVE, Eric R Fischer & Lauren C Fischer

WC CL PL 14-17: 1. MIRABEL'S DARTANYAN, Hardwood Creek Farm Inc; 2. ABRACABAM, Rachael Colley; 3. FCF LAMBADA, Linda Yule Patricia Howard; 4. RJH NO DOUBT, Elise Merrill/Alison Anderson; 5. CINGATE NICK OF TIME, Eastwich Morgans; 6. GRAYROBS MARCHCOMMAND, Barbara A Ebbert; 7. DRAGONSMEADE ACCOLADE, Susan & Christy Sunday; 8. BENT APPLE LIBERTY, Erin Duffy Kelley; 9. PT SON OF A GUN, Nancy J Packard; 10. SALEM SHAZAM, Jordan Schucart

GN W/T CL PL 9 & UNDER FINALS: 1. BILZONE GQ MATERIAL, Siara Clemmey; 2. PT SON OF A GUN, Nancy J Packard; 3. HMS BARRYBAM, David & Christopher Ramsey; 4. CHARLESTOWN JENNIFER ANN, Terri Sturm; 5. FESTIVAL SUNDANCE, Ann W Ryan; 6. HYLEE'S MOON PHANTOM, Maci Crowder; 7. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 8. CINGATE MYSTERE, Scott & Leeann Bradley; 9. CHERRYDALE FANTASIA, Hardwood Creek Farm Inc; 10. CENTURY LE BARON, Emilie Wells

GN W/T CL PL 10-11 FINALS: 1. RUM BROOK IMMORTAL MYSTIC, Jennifer & Cary Lang; 2. CONUNDRUM, Gabrielle & Michael Blackman; 3. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 4. ROADSHOW TEXAS PLAYBOY, Windswept Place; 5. CON-SIDER ME SPECIAL, Olivia Richvalsky; 6. DREAMMASTER IRISH EMPEROR, Kate & David Brownie; 7. SWEENEY'S MIDNIGHT SON, Trent & Linda Allen

WC CL PL LADIES: 1. INTREPID IMMORTAL BELOVED, Kourt Jester Morgans; 2. PLUM HAVEN MINUET, Peeper Ranch; 3. MED-E-OKA FRENCH MOROCCO, Grace Steere; 4. RARE OBSESSION, Shirley & William Haas; 5. HVK WILD OBSESSION, Robin & James Vergato; 6. CABOT FRENCH PEPPER, Richard Cecchettini; 7. EQUINOX WILD CARD, Susan W & Jeffrey M Evans; 8. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farm; 9. FUTURITY'S FLAMBOYANT, Patranell Lewis; 10. SANDCASTLE SPITTIN' IMAGE, Donna Jean Zimmerman

GN CL PL S/G 15.1H & OVER: 1. FARAGAMO, Caprice Zoumaras; 2. THE ORCHESTRATOR, LaVonne & Brian Copps; 3. MERRIEHILL HOOLIGAN, Nancy Ramsey; 4. FUTURITY'S FLAMBOYANT, Patranell Lewis

GN CL PL MARE: 1. GOLDENCREST ALEKSIS, Johnsen Tree Farm; 2. FCF LAMBADA, Linda Yule Patricia Howard; 3. PLUM HAVEN MINUET, Peeper Ranch; 4. BMF XANDRA, Sonja Lorenson; 5. MS DINAH MIGHT, Mike & Lauri Huston; 6. EBM DIAMOND LADY, Susan E Ellis; 7. ALL ABOUT EVE, Eric R Fischer & Lauren C Fischer

GN CL PL S/G UNDER 15.1H: 1. BOOGIE NIGHTS, Peeper Ranch; 2. WHISPERING RHYTHM N BLUES, Michelle Aulson; 3. FESTIVAL ROCK N ROLL, George W & Joan Arnold; 4. MERRIEHILL HOME TOWN HERO, Linda D Sheridan; 5. VVM MARK MY WORDS, Vegas Valley Morgans; 6. HVK WILD OBSESSION, Robin & James Vergato; 7. FUTURITY INTERLUDE, Sylvia Kaye Bedell; 8. AMHF ABSOLUT MYSTERY, Debbie Hurst Walters; 9. PRIOR KNOWLEDGE, Cressi Bryant; 10. THUNDER TIGER EYE, Barbara W Dawson

GN CL POL MASTERS 15.1H & OVER: 1. BELLAGIO, Tina Lessnau; 2. TEMPEST ABBEY ROAD, Karla Haartz Cortelyou; 3. RLH STRIKING RESEMBLANCE, Martha & Bryn Edwards; 4. KRISKROFT HOT N SPICY, Loek & Robert Neimeth; 5. GVA CAPTIVA COMMAND, Connie Manning-McNichol; 6. COSMOS AMBASSADOR, Susie Weiss Domino Stable

GN CL PL MASTERS UNDER 15.1H: 1. LOOKAWAY'S HOWITZER, James B & Linda M Stewart; 2. ABOUT LAST NIGHT, Carolyn & Frank Gibbard; 3. DCS IRRESISTIBLE, Brenda Varney; 4. SHAKER'S SHARPES, Henry A Berns; 5. RUM BROOK IMMORTAL PRINCE, Shelley & Robert Bullard



Dressage

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 OPEN: 1. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 2. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 3. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 4. PTR WISH IN TIME, Kathryn L Clarke; 5. GRAYFRIAR'S EPIC NCHANTER, Anne Schmid; 6. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 7. TAM RAC'S EBONY AND IVORY, Connie Manning-McNichol; 8. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 9. DEVICTOR WINDSOR CRUZ, Steve & Vickie Travis; 10. BE-ST'S J'ST RENEGADE, Carey Lou Floyd

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 JR EXH: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. NAS WYNNESONG, Monica Yarbrough; 3. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 4. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 4. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 6. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 7. TNTM&M EL REGALO, Donna Chesney; 8. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 9. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 10. MAESTRO'S SONATA, Jay & Melanie Newkirk

GN DRESS TRAIN LVL TEST 2 AM: 1. SAGAMORE DOMINO, Michaelana (Mikey) Richardson; 2. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 3. MLF DREAMS OF GLORY, Chuck & Lynn Tuffli; 4. LV KARRO, K-Lyn Stable; 5. WRP SANTANA WHITE GOLD, Jo Ann Plummer; 6. ANCAN RAINDANCE, Amie Van Dorn; 7. SHALLOW CREEKS EVANGELINE, Nicole Barbour

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 OPEN: 1. BONNIE LEE MONA LISA, Linda Delene; 2. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 3. GRAYFRIAR'S EPIC NCHANTER, Anne Schmid; 4. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 JR EXH: 1. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 2. NAS WYNNESONG, Monica Yarbrough; 3. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 4. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 5. MYKATAS QUESTIONNAIRE, Victoria Fernalld

GN DRESS 1ST LVL TEST 1 AM: 1. SAGAMORE DOMINO, Michaelana (Mikey) Richardson; 2. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 4. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 5. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 6. CELILO MIDNIGHT SPLENDOR, Norma Stein

GN DRESS 1ST LVL TEST 2 OPEN: 1. BONNIE LEE MONA LISA, Linda Delene; 2. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 3. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker

GN DRESS 1ST LVL TEST 2 JR EXH: 1. MYKATAS QUESTIONNAIRE, Victoria Fernalld; 2. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 3. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld

GN DRESS 1ST LVL TEST 2 AM: 1. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 2. CELILO MIDNIGHT SPLENDOR, Norma Stein; 3. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter; 5. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal

GN DRESS 2ND LVL TEST 1: 1. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 2. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 3. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 4. NANTON'S BOSSANOVA, Carrie Klooster; 5. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson

GN DRESS 3RD LVL TEST 1: 1. MEADOWMERE COURELATION, Dee Loveless; 2. SEA CLOUD CYMBAL, Jennifer Root

GN DRESS TRAIN LVL TEST 3 JR EXH: 1. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 2. NAS WYNNESONG, Monica Yarbrough; 3. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 4. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 5. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 6. HEYDAY PATRIOT LADY, Whitney Childs; 7. TNTM&M EL REGALO, Donna Chesney; 8. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed; 9. MAESTRO'S SONATA, Jay & Melanie Newkirk

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 JR EXH: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. NAS WYNNESONG, Monica Yarbrough; 3. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 4. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 5. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 6. HEYDAY PATRIOT LADY, Whitney Childs; 7. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 8. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 9. MAESTRO'S SONATA, Jay & Melanie Newkirk; 9. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 AM: 1. ANCAN RAINDANCE, Amie Van Dorn; 2. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 3. SAGAMORE DOMINO, Michaelana (Mikey) Richardson; 4. MLF DREAMS OF GLORY, Chuck & Lynn Tuffli; 5. WRP SANTANA WHITE GOLD, Jo Ann Plummer; 6. LV KARRO, K-Lyn Stable; 7. SHALLOW CREEKS EVANGELINE, Nicole Barbour

GN DRESS 1ST LVL TEST 3 JR EXH: 1. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton,

GN DRESS 1ST LVL TEST 3 AM: 1. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 2. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 3. CELILO MIDNIGHT SPLENDOR, Norma Stein; 4. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 JR EXH: 1. MYKATAS QUESTIONNAIRE, Victoria Fernalld; 2. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 3. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 4. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 AM: 1. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 2. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 4. CELILO MIDNIGHT SPLENDOR, Norma Stein; 5. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter

GN DRESS 2ND LVL TEST 2: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 3. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 4. NANTON'S BOSSANOVA, Carrie Klooster; 5. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine

GN DRESS 3RD LVL TEST 2: 1. MEADOWMERE COURELATION, Dee Loveless; 2. SEA CLOUD CYMBAL, Jennifer Root

GN DRESS INTERMEDIATE I: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor,

GN DRESS MUSICAL FREESTYLE FINALS: 1. SEA CLOUD CYMBAL, Jennifer Root; 2. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 3. MEADOWMERE COURELATION, Dee Loveless; 4. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 5. MYKATAS QUESTIONNAIRE, Victoria Fernalld

GN DRESS TRAIN LVL TEST 3 OPEN: 1. GRAYFRIAR'S EPIC NCHANTER, Anne Schmid; 2. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 3. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 4. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 5. PTR WISH IN TIME, Kathryn L Clarke; 6. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 7. BE-ST'S J'ST RENEGADE, Carey Lou Floyd; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 9. DEVICTOR WINDSOR CRUZ, Steve & Vickie Travis; 10. TAM RAC'S EBONY AND IVORY, Connie Manning McNichol

GN DRESS TRAIN LVL TEST 4 OPEN: 1. PTR WISH IN TIME, Kathryn L Clarke; 2. BE-ST'S J'ST RENEGADE, Carey Lou Floyd; 3. GRAYFRIAR'S EPIC NCHANTER, Anne Schmid; 4. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 5. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 6. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 8. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 9. DEVICTOR WINDSOR CRUZ, Steve & Vickie Travis; 10. LOOKAWAY'S EMPEROR, Melinda Hyde

GN DRESS 1ST LVL TEST 3 OPEN: 1. BONNIE LEE MONA LISA, Linda Delene; 2. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker

GN DRESS 1ST LVL TEST 4 OPEN: 1. BONNIE LEE MONA LISA, Linda Delene; 2. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines

GN DRESS 2ND LVL TST 3: 1. NANTON'S BOSSANOVA, Carrie Klooster; 2. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 3. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 4. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 5. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson

GN DRESS 2ND LVL TEST 4: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 3. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 4. NANTON'S BOSSANOVA, Carrie Klooster; 5. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson

GN DRESS THIRD LVL TEST 3: 1. MEADOWMERE COURELATION, Dee Loveless; 2. SEA CLOUD CYMBAL, Jennifer Root

WC DRESS TRAIN LVL JR EXH: 1. WINTERGREEN SULTANA, Jill Countryman/Kate Podell; 2. NAS WYNNESONG, Monica Yarbrough; 3. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 4. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 5. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith; 6. HEYDAY PATRIOT LADY, Whitney Childs; 7. TJR DESTINY'S TIARA, Julie Haugen; 8. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke; 9. TNTM&M EL REGALO, Donna Chesney; 10. CENTURYOAK MIDNIGHT MAGIC, Sarese Reed

WC DRESS TRAIN LVL AM: 1. ROGUE HILL'S WOODSMAN, Jaime Lee Hardy; 2. SAGAMORE DOMINO, Michaelana (Mikey) Richardson; 3. ANCAN RAINDANCE, Amie Van Dorn; 4. MLF DREAMS OF GLORY, Chuck & Lynn Tuffli; 5. WRP SANTANA WHITE GOLD, Jo Ann Plummer; 6. LV KARRO, K-Lyn Stable; 7. SHALLOW CREEKS EVANGELINE, Nicole Barbour

WC DRESS TRAIN LVL OPEN: 1. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith: 1. PTR WISH IN TIME, Kathryn L Clarke; 2. GRAYFRIAR'S EPIC NCHANTER, Anne Schmid; 3. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 4. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines; 5. BE-ST'S J'ST RENEGADE, Carey Lou Floyd; 6. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 7. KANE CREEK SMOKESCREEN, Kathleen A Moyer; 8. DEVICTOR WINDSOR CRUZ, Steve & Vickie Travis; 9. TAM RAC'S EBONY AND IVORY, Connie Manning-McNichol

WC DRESS 1ST LVL JR EXH: 1. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 2. MYKATAS QUESTIONNAIRE, Victoria Fernalld; 3. CANEQUIN'S LETTER PERFECT, Kara Norton; 4. SAMAC'S HEART OF GOLD, Kathryn L Clarke

WC DRESS 1ST LVL AM: 1. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 2. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson; 3. RIVER SONG CRESCENDO, Susan Mihal; 4. CELILO MIDNIGHT SPLENDOR, Norma Stein; 5. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter

WC DRESS 1ST LVL OPEN: 1. BONNIE LEE MONA LISA, Linda Delene; 2. TAPROOT OLD GLORY, Kristi Haines

WC DRESS 2ND LVL: 1. WINTERGREEN DON DIEGO, Ann L Taylor; 2. GKB COAL MAGIC, Joanna Kelly; 3. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 4. NANTON'S BOSSANOVA, Carrie Klooster; 5. DERAWNDA HERCULES, Gayle Davidson

WC DRESS 3RD LVL: 1. MEADOWMERE COURELATION, Dee Loveless; 2. SEA CLOUD CYMBAL, Jennifer Root

WC DRESS FEI LVL: 1. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor



English Pleasure

GN ENG PL 12 & 13: 1. KISS N TELL, William L & Connie J Myers; 2. OUTRAGEOUS COURAGEOUS, April Klein; 3. LOOKAWAY'S HOT TICKET, Pauline Richard & Eugene Dube; 4. ALMOST FAMOUS, Kourt Jester Morgans; 5. HVK HOT EMBER, Gaetana Antonia D'Alesio-Spina; 6. FLASH DAWSON, Arcola Farm; 7. LIBERATION MADISON SQUARE, Douglas & Geraldine Raucher; 8. JW SENSABELLITY, Mary L Neidlinger; 9. HRS MIRROR IMAGE, Howard R Stump; 10. DANCITY DOUBLE OR NOTHIN, Sue La Fond

GN ENG PL 4-YR MARE: 1. TREBLE'S FIRST TAKE, Copper Beech LLC; 2. CUM LAUDE NELL, Joann H Celecki & Diane C Garrow; 3. NARRAGANSETT SPIRIT, Hobby Horse Enterprises Inc

GN ENG PL 4-YR S/G: 1. MERRIEHILL TIMES SQUARE, Merriehill Farm; 2. CBMF AUDACIOUS, Copper Beech LLC; 3. MANTIC EXCALIBUR, Joan L & Rolland T Bowers; 4. NDT FRENCH IMPRESSIONIST, Indian Creek Morgan Farm; 5. DUEL, Saralin Morgan Horse Farm; 6. SNAP HAPPY, Jennifer Lang; 7. PSC GABRIEL, Pamela Sue Curry-Siemers; 8. BAD COMPANY, Elizabeth & Tom Burick; 9. MEM PLAYBOY, Robert & Deborah Stevenson; 10. PATCHWORK LEGEND, Richard F Shea

GN ENG PL LADIES MARE: 1. MEM EXOTICA, Tri Color Ventures, Inc; 2. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 3. GLB PERFECT HARMONY, Lorraine Bumb; 4. HVK CRYSTAL BAY, Boxford Stud; 5. SUNNY ACRES SINFUL, Beverly & Richard Skovgaard; 6. ARACHNIPHOBIA, Denise Groom; 7. TYRA, Jessica Geissinger

GN ENG PL 14 & 15: 1. READY TO RUMBLE, Queens River Farm Inc; 2. MASTER MARK, Lori & Taylor Sams; 3. CHF MIDNIGHT SPECIAL, Linda Martinson; 4. NEMOURS COURAGEOUS, Caren E Earehart; 5. JP'S LIVIN ON THE EDGE, Janice Devos; 6. ROWENDA FRENCH TWIST, Shelley Anne Stevenson; 7. ROSELYN SUPERMAN, Lisa F Sargent; 8. CEDAR CREEK UNGARO, Emily E Orthwein; 9. SPRINGMILL INDEPENDENCE, The Britt Family; 10. RWF MISS SAIGON, Daniel A & Sheryl L Cota

GN ENG PL 11 & UNDER: 1. HEIR RIFLE, Delaney Weed; 2. AMHF DOUBLE MISS C, Michael & Dawn Wade; 3. MEM REALITY CHECK, Chloe Marie Hooper; 4. PWF KEEP THE ROSES, Margaret Korver Blundell

GN ENG PL 16 & 17: 1. MINION MADEMOISELLE, Richard J & Lisa G Howa; 2. ULTRAS PROCLAIMATION, Adriana M & Gail M Liberty; 3. TREBLE'S FLEETWOOD MAX, Jr's Passion, Ltd; 4. BOXFORDS TIA MARIA, Blanche Bauer; 5. HVK ACCLAMATION, Deborah Ligas; 6. MEM LA VIDA LOCA, KCJC; 7. TOTAL RECALL, Kristin King

GN ENG PL LADIES GELDING: 1. KGA ODYSSEY, Maggie Hood; 2. MATRIX, Stephanie & Thomas Connor; 3. GABLE HIT THE ROAD JACK, Peggy & Philip Alderman; 4. C'EST LA VIE, Adam Lewis; 5. NO DOUBT, Deborah A Phelan; 6. SARDE'S SINFUL, Bonus Time Farm LLC; 7. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs; 8. MERRIEWOLD DIPLOMAT, Marie Frank; 9. HVK DRIVE EM CRAZY, Playmor Farm LLC; 10. RAINTREE PICASSO, Susan Crone

GN ENG PL GELDING: 1. BADA BING, Peggy & Philip Alderman; 2. MAN IN COMMAND, Shannon Connor; 3. SARDE'S MANISTIQUE, Deedee Ludlam; 4. COMISKEY PARK, Phillip & Patricia Baker; 5. ABENDLIED ARISTOCRAT, Gwen Niemann; 6. MEM LA VIDA LOCA, KCJC; 7. FORMAL PROTEST, Kristie Strom; 8. RAINDROP'S CHISUM, Alicia Davis; 9. HVK DRIVE EM CRAZY, Playmor Farm LLC; 10. HVK BUCKINGHAM, Walt & Jaye Alles

GN ENG PL STALLION: 1. CCR'S OUTRAJUS CORAJUS, R A Cecchettini, N M Wille G; 2. STONECROFT BYZANTINE, Heidi E Kunkel; 3. INTREPID ON PARADE, Alison Lester; 4. HVK NOBLE TOPAZ, Caryn J Possell; 5. HBF DYNASTY FLAIRE, Richard & Dagmar Babuik Kirste; 6. NOCTURNAL FLASH, The Three Ss LLC; 7. FREDDIE MERCURY, Gage Hill Morgans

WC FUT ENG PL 3-YR: 1. GDT THE GODFATHER, Greg & Dawn Tatro; 2. SPR TEASE ME, Stove Prairie Ranch; 3. SACRED PATH INDIANA JONES, Diane C & Lon Seitz; 4. SPRINGMILL SOUVENIR, John & Patricia Huse Family; 5. LOVE HER MADLY, Mary Todd Kaercher Joe Kaerche; 6. GRAYWOOD'S LENNOX, Katrina L Wood; 7. LNT JACK BE NIMBLE, Lyniece N Talmadge; 8. RAINDROP'S TIBURON, Alicia Davis; 9. BORN TO BE WILD, Sarah Moses; 10. ULTRAS TOP OF THE MORNING, Stove Prairie Ranch

GN ENG PL AM MASTERS UNDER 15.1: 1. TREBLES LEGAL TENDER, Loek & Robert Neimeth; 2. RAINDROP'S CHISUM, Alicia Davis

GN ENG PL AM STALLION: 1. FRENCH FLAMBEAU, Stephanie & Thomas Connor; 2. CHANGE OF HEART, Marilyn & Andy Wienckowski; 3. INTREPID ON PARADE, Alison Lester; 4. HBF DYNASTY FLAIRE, Richard & Dagmar Babuik Kirste; 5. LE FRENCH RENAISSANCE, Paula Messier

GN ENG PL AM GELDING: 1. BACCARAT'S NOBLE CAUSE, Fire Run Farms; 2. RAMPAIGE, Richard J & Lisa G Howa; 3. GOTTI, Kimberly B Germ-Cramer; 4. AMHF ABSOLUT GRANDEUR, Carol & Caitlynn Ramsey; 5. CEDAR CREEK SCALAWAG, Dragonsmeade; 6. KGA PICASSO, Peeper Ranch; 7. HVK BUCKINGHAM, Walt & Jaye Alles; 8. BOSTON'S BIG WHAMMY, Robert & Deborah Stevenson; 9. NO DOUBT, Deborah A Phelan; 10. CN GRAND STYLE, Bonus Time Farm LLC

GN ENG PL AM MASTERS 15.1H & OVER: 1. ROADSHOW STEPPIN OUT, Windswept Place; 2. MARIN FIVE-O-ONE, Patricia & M Frederick Dills; 3. CN A TOUCH BETTER, Sally A Lawing; 4. HYLEE'S BELLAGIO, Sally T Balletto/Brittany Rae Balletto; 5. WSG WHAM-O, Ann Whitman; 6. FRENCH EPISODE, Karen J Strickland/Ann F Maile; 7. A WINTER DAY, Linda D Sheridan

GN ENG PL 3-YR MARE: 1. TTA AUTHENTIC PRINCESS, Samuel S Ebersol; 2. LOOKAWAY'S BLACK LIGHT, James B & Linda M Stewart

GN ENG PL AM MARE: 1. PARADIGM HOT CHOCOLATE, Kourt Jester Morgans; 2. FURY'S FORTUNE, Loek & Robert Neimeth; 3. DREAMMASTER J'ST SHARPER, William L & Connie J Myers; 4. MONNINGTON WISH, Elizabeth Hedlund-Poirier; 5. AMHF BELLE PEPPER, Jessica Fabian Gray; 6. CYDERBAY SASSAFRAS, Susan E Ellis; 7. FASHION'S CLARITY, Doug Gehrig

GN ENG PL 3-YR S/G: 1. KRISKROFT KEYNOTE, Kriskroft Farm; 2. TE AMMUNITION, Bonnie L Adams; 3. LNT JACK BE NIMBLE, Lyniece N Talmadge; 4. EXTREMELEE, C A Tony Lee III; 5. SUGARLANE LIVE WIRE, Patricia Casler; 6. GMH FLASHY LOCOMOTION, Leon & Eutha Giesick; 7. HRMF ACES HIGH COMMAND, David A & Anita Meinert

WC ENG PL 13 & UNDER: 1. OUTRAGEOUS COURAGEOUS, April Klein; 2. KISS N TELL, William L & Connie J Myers; 3. ALMOST FAMOUS, Kourt Jester Morgans; 4. LOOKAWAY'S HOT TICKET, Pauline Richard & Eugene Dube; 5. AMHF DOUBLE MISS C, Michael & Dawn Wade; 6. HVK HOT EMBER, Gaetana Antonia D'Alesio-Spina; 7. MEM REALITY CHECK, Chloe Marie Hooper; 8. PWF KEEP THE ROSES, Margaret Korver Blundell; 9. FLASH DAWSON, Arcola Farm; 10. HRS MIRROR IMAGE, Howard R Stump

WC ENG PL 14-17: 1. MINION MADEMOISELLE, Richard J & Lisa G Howa; 2. READY TO RUMBLE, Queens River Farm Inc; 3. HVK ACCLAMATION, Deborah Ligas; 4. CEDAR CREEK UNGARO, Emily E Orthwein; 5. SPRINGMILL INDEPENDENCE, The Britt Family; 6. RWF MISS SAIGON, Daniel A & Sheryl L Cota; 7. BOXFORDS TIA MARIA, Blanche Bauer; 8. ROWENDA FRENCH TWIST, Shelley Anne Stevenson; 9. TREBLE'S FLEETWOOD MAX, Jr's Passion, Ltd; 10. ULTRAS PROCLAIMATION, Adriana M & Gail M Liberty

WC ENG PL 4-YR: 1. TREBLE'S FIRST TAKE, Copper Beech LLC; 2. MERRIEHILL TIMES SQUARE, Merriehill Farm; 3. CBMF AUDACIOUS, Copper Beech LLC; 4. MEM PLAYBOY, Robert & Deborah Stevenson; 5. DUEL, Saralin Morgan Horse Farm; 6. BAD COMPANY, Elizabeth & Tom Burick; 7. PSC GABRIEL, Pamela Sue Curry-Siemers; 8. NDT FRENCH IMPRESSIONIST, Indian Creek Morgan Farm; 9. SNAP HAPPY, Jennifer Lang; 10. CUM LAUDE NELL, Joann H Celecki & Diane C Garrow

GN W/T ENG PL 10-11 FINALS: 1. L A RICOCHET, Janet & Matt Thurber; 2. MLF CALIENTE, Debra L Hurst Walters/Doug Walters; 3. ROBERT E LEE, Nancy & Christin Ramsey; 4. BORN YESTERDAY, Emily Tarr; 5. THINK ABOUT IT MEM, Alexandra Frangiosa; 6. BANDELARO, Emily E Orthwein; 7. HVK STRADIVARIUS, William Woods University; 8. NIGHT ODYSSEY, L.S. Morgans Inc

GN W/T ENG PL 9 & UNDER FINALS: 1. GRADELLS WILD REFLECTION, Max Liberty; 2. BOXFORD UNBRIDLED PASSION, Laura L Kay; 3. FCF PROTEGE, Cassie Bell; 4. TRUE GOLD, Ariana Varveris; 5. SBS CHRISTIANA, Tom G Roe; 6. INTREPID SIR PEPPER, Kristen & Lauren Wade; 7. COMMANDING KNIGHT, Terri Sturm; 8. THE MERLIN DAWSON, Old Dawson Ranch

WC ENG PL 3-YR: 1. SACRED PATH INDIANA JONES, Diane C & Lon Seitz; 2. GDT THE GODFATHER, Greg & Dawn Tatro; 3. SPRINGMILL SOUVENIR, John & Patricia Huse Family; 4. EXTREMELEE, C A Tony Lee III; 5. ULTRAS TOP OF THE MORNING, Stove Prairie Ranch; 6. GRAYWOOD'S LENNOX, Katrina L Wood

WC ENG PL AM MASTERS: 1. ROADSHOW STEPPIN OUT, Windswept Place; 2. WSG WHAM-O, Ann Whitman; 3. MARIN FIVE-O-ONE, Patricia & M Frederick Dills; 4. HYLEE'S BELLAGIO, Sally T Balletto/Brittany Rae Balletto; 5. CN A TOUCH BETTER, Sally A Lawing; 6. FRENCH EPISODE, Karen J Strickland/Ann F Maile; 7. TREBLES LEGAL TENDER, Loek & Robert Neimeth; 8. RAINDROP'S CHISUM, Alicia Davis; 9. A WINTER DAY, Linda D Sheridan

WC ENG PL LADIES: 1. GLB PERFECT HARMONY, Lorraine Bumb; 2. MATRIX, Stephanie & Thomas Connor; 3. KGA ODYSSEY, Maggie Hood; 4. NO DOUBT, Deborah A Phelan; 5. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 6. MEM EXOTICA, Tri Color Ventures, Inc; 7. C'EST LA VIE, Adam Lewis; 8. GABLE HIT THE ROAD JACK, Peggy & Philip Alderman; 9. SARDE'S SINFUL, Bonus Time Farm LLC; 10. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs

WC ENG PL: 1. BADA BING, Peggy & Philip Alderman; 2. CCR'S OUTRAJUS CORAJUS, R A Cecchettini, N M Wille G; 3. STONECROFT BYZANTINE, Heidi E Kunkel; 4. ABENDLIED ARISTOCRAT, Gwen Niemann; 5. HVK NOBLE TOPAZ, Caryn J Possell; 6. NOCTURNAL FLASH, The Three Ss LLC; 7. HVK DRIVE EM CRAZY, Playmor Farm LLC; 8. SPRINGMILL NAVIGATOR, Ariana Varveris

WC ENG PL LADIES AM: 1. GOTTI, Kimberly B Germ-Cramer; 2. HVK OBSIDIAN, Dragonsmeade; 3. QUEEN'S PROUD MARY, Queens River Farm Inc; 4. MONNINGTON'S TITIAN, Arcola Farm; 5. ALMOST FAMOUS, Kourt Jester Morgans; 6. FUTURITYS MISS MUNITIONS, James & Shula Dodson; 7. NAS RICKENBACKER, Nancy L Murdock; 8. DREAMMASTER J'ST SHARPER, William L & Connie J Myers; 9. LGH DESTINY'S TREASURE, Stephanie & Thomas Connor; 10. TURNING PT SIMPLY DIVINE, Arnette Lindeen

WC ENG PL AM: 1. PARADIGM HOT CHOCOLATE, Kourt Jester Morgans; 2. AMHF ABSOLUT GRANDEUR, Carol & Caitlynn Ramsey; 3. CN GRAND STYLE, Bonus Time Farm LLC; 4. FRENCH FLAMBEAU, Stephanie & Thomas Connor; 5. CEDAR CREEK SCALAWAG, Dragonsmeade; 6. CHANGE OF HEART, Marilyn & Andy Wienckowski; 7. RAMPAIGE, Richard J & Lisa G Howa; 8. BACCARAT'S NOBLE CAUSE, Fire Run Farms; 9. BOSTON'S BIG WHAMMY, Robert & Deborah Stevenson; 10. HBF DYNASTY FLAIRE, Richard & Dagmar Babuik Kirste

GN ENG PL MARE: 1. MINION STARLETTE, Livingston Morgans LLC; 2. FUTURITYS TOUCH OF HARLEY, Kevin M Schengrund; 3. IRRESISTIBLEE, Judith L Caldwell; 4. RYAN'S PURE ELEGANCE, Debbie Broaddus; 5. TYRA, Jessica Geissinger

GN ENG PL LADIES AM MARE: 1. HVK OBSIDIAN, Dragonsmeade; 2. QUEEN'S PROUD MARY, Queens River Farm Inc; 3. LGH DESTINY'S TREASURE, Stephanie & Thomas Connor; 4. DREAMMASTER J'ST SHARPER, William L & Connie J Myers; 5. TURNING PT SIMPLY DIVINE, Arnette Lindeen; 6. FUTURITYS MISS MUNITIONS, James & Shula Dodson; 7. MONNINGTON WISH, Elizabeth Hedlund-Poirier; 8. AMHF BELLE PEPPER, Jessica Fabian Gray; 9. CYDERBAY SASSAFRAS, Susan E Ellis; 10. FASHION'S CLARITY, Doug Gehrig

GN ENG PL YOUTH FINALS: 1. THINK ABOUT IT MEM, Alexandra Frangiosa; 2. AMHF ABSOLUT GRANDEUR, Carol & Caitlynn Ramsey; 3. HYLEE'S SHOWTIME, Leroy & Doretta Umnuhs; 4. TYRA, Jessica Geissinger; 5. PACIFIC RIM TAKE AIM, Lady Pamela Ann Rodley; 6. CBMF LEADING MAN, Catherine M Ehnle; 7. KHF NIKKO BLUE, Daniel A & Sheryl L Cota; 8. PAPARAZZI, Cheryl P Marcelonis CPM Stable; 9. WILLOWICK DOUBLE VISION, Nancy Jo & Paul Dwight Smith; 10. LIBERATION INSTANT REPLAY, JME Morgans Inc

GN ENG PL LADIES AM GELDING: 1. ALMOST FAMOUS, Kourt Jester Morgans; 2. NAS RICKENBACKER, Nancy L Murdock; 3. MONNINGTON'S TITIAN, Arcola Farm; 4. GOTTI, Kimberly B Germ-Cramer; 5. BACCARAT'S NOBLE CAUSE, Fire Run Farms; 6. HYLEE'S BELLAGIO, Sally T Balletto/Brittany Rae Balletto; 7. HDP NOBLE WARRIOR, Paula Messier; 8. CENTURY MARDI GRAS, TVT Morgans; 9. CHANDEL JOYRIDE, Lori Kruger



Hunter Pleasure

GN HUNT PL AM MASTERS UNDER 15.1H: 1. GAITS OF GOLD, Randi Wightman; 2. WALNUT RIDGE'S SOLID GOLD, Laine T & Randall S Vincent; 3. PARADIGM PAGEANTRY, Cara Lynne Schengrund; 4. EQUINOX ADELLE, Katherine A Smith; 5. CRESTFIELD HI COMMAND, Susan Brown; 6. UVM GLIMMER, Thomas B Molin Morgan Landing; 7. JDS SECRET AGENT, Christine Webster

GN HUNT PL AM S/G 15.1H & OVER: 1. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 2. HAMPSHIRE FORMAL ATTIRE, Bruce Annis & Debra Amundson; 3. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan; 4. UVM DELANEY, William E Julien; 5. GULFWIND WILD AGAIN, Belleridge Morgans; 6. GRAND CRU VALENTINO, Leslie Anna Linvill; 7. ARBORIA SUREFIRE, Caitlin Harrison; 8. WILD ABANDON, A Elisabeth & Scott Jenkins; 9. WATCH ME TILL DAWN, Genny & Amie Van Dorn/Marc & Kendra Coffelt; 10. HKS LORD OF THE DANCE, Howard & Catherine Stump

GN HUNT PL 4-YR S/G: 1. LUCKY STRIKE, Dragonsmeade; 2. ULTRAS FREE AGENT, Barbara E Bolser; 3. JNP SIMPLY DELOREAN, Jennifer L Keuhn Nicole M Pa; 4. LOOKAWAY'S EMPEROR, Melinda Hyde; 5. VCF MONTANA, Diane Hastie & Tom Wilson; 6. RBF RUSSIAN ROULETTE, Traci Coltrane; 7. SPR PATRIOT, Stove Prairie Ranch; 8. CORINTHIAN STARBUCK, Curtis Childers; 9. MORIAH EVER VIGILANT, Valerie Beck Francis; 10. KANE CREEK TRUTH OR DARE, Kane Creek Morgans

GN HUNT PL AM MARE: 1. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 2. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 3. BABY RUTH MHF, Bruce & Susan Peterson; 4. KJM MOULIN ROUGE, Tiffani Earehart; 5. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 6. R-ROYALE PROPHECY, Debra Uecker-Keough; 7. RIO A DIVA, Barbara Pumper; 8. SUNNY ACRES RESURRECTION, Danielle Paufve; 9. LPN JUST MY STYLE, Cassandra Clarkson; 10. EQUINOX ROBERTA, Jon & Vicky Sweet

WC FUT HUNT PL 3-YR: 1. WHISPERING INCOGNITO, Georgia Lund; 2. GOLDENCREST BLACK DIAMOND, Johnsen Tree Farm; 3. JW I'M OUTRAJUS TOO, Jeffrey L Bessey; 4. CABOT FIRST CONFESSION, Lynn & Steven Burch; 5. SBK SASHA'S BEAU, The Brown/Klein Family; 6. GLACIER LILY BLUE, Judy Kay Chowning; 7. HVK PRICELESS GEM, Herbert V Kohler; 8. LLL TROTSKY, Dr Boris Tabakoff/Emelia M Tabakoff ; 9. VERAKAI, Natalie Jensen; 10. DREAMMASTER ATHENA, William L & Connie J Myers

GN HUNT PL LADIES AM MARE: 1. GARLAND FLEUR DE LIS, Joyce C Thoma; 2. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 3. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook; 4. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 5. BABY RUTH MHF, Bruce & Susan Peterson; 6. QVM GABRIELLE, Quincy Valley Morgans; 7. SUNNY ACRES RESURRECTION, Danielle Paufve; 8. KJM MOULIN ROUGE, Tiffani Earehart; 9. PARADIGM PAGEANTRY, Cara Lynne Schengrund; 10. BOLD ALLANTE, Jerry D & Donna O'Neill

GN HUNT PL 15: 1. MANCHESTER IN DEMAND, Stevie Meder; 2. BLKORCHID ACE COMMANDER, Pam & Jordan Cusumano; 3. FORTUNEAIRE, Elizabeth Holmes; 4. R-ROYALE PROPHECY, Debra Uecker-Keough; 5. HAMPSHIRE FORMAL ATTIRE, Bruce Annis & Debra Amundson; 6. JDS SECRET AGENT, Christine Webster; 7. WNC COMPRADRES REFLECTION, Richard O Gaeckle/Shara L Davis; 8. PTR WISH IN TIME, Kathryn L Clarke; 9. STANDEAN CHANCELLOR, Barbara Hawkins Ellen Beatty; 10. WINTERGREEN STRIKE, Brandi Carter

GN HUNT PL 14: 1. MEM SCAN-DAL-LESS, Joy & Dennis Rumsey; 2. TALK OF THE TOWN LPS, Lauren Gorfinkle; 3. MELDON MYSTIC, Judy Martin; 4. FCF VALMONT, Debra Spencer Conklin; 5. VEGA'S KANTHAKA, Main Stream Farm; 6. POT LUCK, Michael & Sara Foy

GN HUNT PL LADIES GELDING: 1. LIGHT YEAR, Montjoy Kugeler; 2. LPS MR JALAPENO, Pacifica Partnership; 3. HVK PROUD NOBILITY, Anne Mears; 4. HASTY'S HONOR, Judith Ann Martin; 5. TWIN PEAK HERITAGE, Wesley, Shannon & Maryann Fox; 6. STONECROFT SOLITAIRE, Barbara A Ebbert; 7. MISTY GREEN MY O MY, Cynthia A Whitten; 8. VQM SPEAKER OF THE HOUSE, Pamela Engblom; 9. ARBORIA BEN HUR, Barbara & Keith Pionk; 10. COUTSCROFT DIAMONDS BLAZE, Gail A Latlief

GN HUNT PL 17: 1. SILVERHEELS LUMINATION, Stephanie A Cook; 2. MEM VIRTUAL INSANITY, Lauren M Booth; 3. MEADOWAIR HIGH HOPES, Andrea Chickering Sawyer; 4. INDIAN CREEK FINAL TOUCH, The Brown/Klein Family; 5. BLUE FLAG WHIMSY, Krystle L Pennington; 6. LCS STRATEGICALLYSPEAKING, Linda N Groat Lawrence K Stern; 7. BEAMWOOD BELLAGIO RED, Richard & Vikki Paulson; 8. TJB OPINIONATED, Cindy Mugnier & Andrea Clark; 9. GLACIER DREAMBLUE, Bonnie Witrak/Sasha & Maxi Gumprecht; 10. CINGATE JACK FLASH, John Thomas

GN HUNT PL 16: 1. MTN RUN NOBLE CONTENDER, Amanda Porto; 2. WHISPERING FANCY THAT, Emily Rosini; 3. KANE CREEK OREGON REIGN, Catherine & Lauren Knupp; 4. JJF THE BIG EASY, Dan, Ann & Kristin King; 5. B-L MIDNIGHT MAJESTY, Sarah Renee Jaromin/Janet Ann Jaromin; 6. MIRABEL'S NOBLE ARAMIS, Taylor D Winstone; 7. STONE PINE SEBASTIAN, James H & Mary McClain; 8. WILD ABANDON, A Elisabeth & Scott Jenkins; 9. KANE CREEK KURGAN, James & Linda Hogin; 10. HASTY'S HONOR, Judith Ann Martin

GN HUNT PL MARE: 1. LET'S BOOGIE, Cynthia Brown-Clark; 2. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 3. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson; 4. TU-KAN'S APPLE BLOSSOM, Sara Ashley Rawson Lori Levign; 5. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 6. SMS MOREDELAY, Laura Reed; 7. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 8. GMH LOVE TO COMMAND, Janie Denning; 9. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker; 10. SPR VALERIE'S FINALE, Kelly Simpson

GN HUNT PL S/G 15.1H & OVER: 1. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 2. WH ZIMBABWE, Diane Hastie; 3. LPS MR JALAPENO, Pacifica Partnership; 4. TWIN PEAK HERITAGE, Wesley, Shannon & Maryann Fox; 5. HVK PROUD NOBILITY, Anne Mears; 6. MEM VIRTUAL INSANITY, Lauren M Booth; 7. BMF WILLIAM TELL, Birch Meadow Farms; 8. JBK BUCK DAKOTA, Christine & Lawrence Cassenti; 9. JAR GOLDEN BOY, Jennifer Roberts; 10. MISTY GREEN MY O MY, Cynthia A Whitten

GN HUNT PL YOUTH FINALS: 1. MERRIEHILL ISA BOO, Epona Morgans LLC; 2. MEADOWAIR CORPORATE IMAGE, Andrea Chickering Sawyer; 3. PARADIGM POWER SURGE, Robert & Catherine DeGregorio; 4. ARBORIA SUREFIRE, Caitlin Harrison; 5. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen; 6. ATTN POSTMASTER, Wynter Thyme Manor; 7. MEM EROTICA, Deborah L Worth; 8. JBK BUCK DAKOTA, Christine & Lawrence Cassenti; 9. LBM IMMORTAL MAGIC, Laurie A Cummings; 10. REGENCY TITAN, Janie & Bradford Denning

GN HUNT PL LADIES MARE: 1. SILVERHEELS LUMINATION, Stephanie A Cook; 2. LET'S BOOGIE, Cynthia Brown-Clark; 3. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 4. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson; 5. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor; 6. TU-KAN'S APPLE BLOSSOM, Sara Ashley Rawson Lori Levign; 7. FUTURITY'S HELEN C, Futurity Farm; 8. CHANEL'S DESIGNER BELLE, Cynthia D Becker; 9. SMS MOREDELAY, Laura Reed; 10. FUTURITY'S J WILAMINA, Debra Sedlacek

GN W/T HUNT PL 9 & UNDER FINALS: 1. FAIR HAVEN FEDERAL XPRESS, Sara Heidenreich; 2. ASPENGLOW'S EVOLUTION, Aljak Acres; 3. NKS GENTLE PERSUASION, Rachel Emmons; 4. TJB OPINIONATED, Cindy Mugnier & Andrea Clark; 5. ELK CREEK ELEGANCE, Kenneth & Robbie Rowe; 6. KLS GABRIELLE, K-Lyn Stable; 7. MARIN ROYAL COMMAND, Barbara L Irvine; 8. MONNINGTON SOUL, Debbie & Channing Ligas; 9. POPLAR ELDORADO, Chris & Shannon Verbal; 10. ROY-ELS QUEEN OF HEARTS, Windswept Place

WC HUNT PL 4-YR: 1. GRAYCLIFF MISS LIBERTY, Graycliff LLC; 2. JNP SIMPLY DELOREAN, Jennifer L Keuhn Nicole M Pa; 3. ULTRAS FREE AGENT, Barbara E Bolser; 4. LUCKY STRIKE, Dragonsmeade; 5. VCF MONTANA, Diane Hastie & Tom Wilson; 6. DRAGONFIRE NEFERTITI, Sandra Nelson; 7. EKL COMMAND THE VIEW, Robert & Catherine DeGregorio; 8. MELDON MYSTIC, Judy Martin; 9. MEM EROTICA, Deborah L Worth; 10. RBF RUSSIAN ROULETTE, Traci Coltrane

WC HUNT PL AM: 1. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 2. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 3. LIGHT YEAR, Montjoy Kugeler; 4. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen; 5. UVM DELANEY, William E Julien; 6. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 7. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 8. ARBORIA SUREFIRE, Caitlin Harrison; 9. PRESERVATION HALL, Bethanne E Ridgeway; 10. GRAND CRU VALENTINO, Leslie Anna Linvill

GN HUNT PL 3-YR MARE: 1. CABOT FIRST CONFESSION, Lynn & Steven Burch; 2. GLACIER LILY BLUE, Judy Kay Chowning; 3. FLINTWOOD STARLET, Anne Mears; 4. JW I'M OUTRAJUS TOO, Jeffrey L Bessey; 5. DREAMMASTER ATHENA, William L & Connie J Myers; 6. HWF CHARMED, Laurie A Cummings; 7. VERAKAI, Natalie Jensen

GN HUNT PL 3-YR S/G: 1. SBK SASHA'S BEAU, The Brown/Klein Family; 2. TTA KNIGHT OF GLORY, Andrea Graeff; 3. WHISPERING INCOGNITO, Georgia Lund; 4. GOLDENCREST BLACK DIAMOND, Johnsen Tree Farm; 5. LLL TROTSKY, Dr Boris Tabakoff/Emelia M Tabakoff ; 6. DREAM ROYAL CARRIBEAN, Terry A Johnson; 7. SUGARLANE INSPIRATION, Jon & Vicky Sweet

GN HUNT PL GENT'S FINALS: 1. RJH REALITY, Katherine A Smith; 2. SPR VALERIE'S FINALE, Kelly Simpson; 3. MYSTIK'S HIGHLIGHT SHYLO, Jessica Kesterke; 4. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 5. BJL HARLEQUIN ROMANCE, Scott Nevers; 6. VCF MONTANA, Diane Hastie & Tom Wilson; 7. MLF DREAMS OF GLORY, Chuck & Lynn Tuffli; 8. MCG PIANO MAN, John A & Diane L McNamara Gree; 9. GULFWIND WILD AGAIN, Belleridge Morgans; 10. SUMMIT'S SOCIALITE, Charles & Arlene Berzins

WC HUNT PL 16 & 17: 1. MEM VIRTUAL INSANITY, Lauren M Booth; 2. SILVERHEELS LUMINATION, Stephanie A Cook; 3. MTN RUN NOBLE CONTENDER, Amanda Porto; 4. MEADOWAIR HIGH HOPES, Andrea Chickering Sawyer; 5. B-L MIDNIGHT MAJESTY, Sarah Renee Jaromin/Janet Ann Jaromin; 6. STONE PINE SEBASTIAN, James H & Mary McClain; 7. INDIAN CREEK FINAL TOUCH, The Brown/Klein Family; 8. KANE CREEK OREGON REIGN, Catherine & Lauren Knupp; 9. JJF THE BIG EASY, Dan, Ann & Kristin King; 10. WHISPERING FANCY THAT, Emily Rosini

WC HUNT PL 13 & UNDER: 1. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 2. DELAWARES SHADOW DANCER, Lon Frieden; 3. KHF DANTE DE LION, Martha R Merrill; 4. QVM GORGEOUS GEORGE, Anna & Michael Lowden; 5. TU-KAN'S APPLE BLOSSOM, Sara Ashley Rawson Lori Levign; 6. LV DARK CRYSTAL, K-Lyn Stable; 7. HEYDAY RISING SUN, Deborah & Ariel Blackett; 8. JLS NIGHT TRACK, Rosewood Farm Cheryl H Woosley; 9. LASTING VIEW ROYAL DESIGN, Susan & Chelsey Abate; 10. COUTSCROFT DIAMONDS BLAZE, Gail A Latlief

WC HUNT PL AM MASTERS: 1. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 2. GARLAND FLEUR DE LIS, Joyce C Thoma; 3. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook; 4. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 5. CRESTFIELD HI COMMAND, Susan Brown; 6. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Trotwood Stables; 7. GAITS OF GOLD, Randi Wightman; 8. WALNUT RIDGE'S SOLID GOLD, Laine T & Randall S Vincent; 9. BEF ELROND, Royce W & Rita Adams; 10. CHC BLUE'S SHINING STAR, Sandra Nelson

WC HUNT PL: 1. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 2. LET'S BOOGIE, Cynthia Brown-Clark; 3. WH ZIMBABWE, Diane Hastie; 4. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 5. MERRIEHILL ISA BOO, Epona Morgans LLC; 6. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 7. ARBORIA SUREFIRE, Caitlin Harrison; 8. TWIN PEAK HERITAGE, Wesley, Shannon & Maryann Fox; 9. SMS MOREDELAY, Laura Reed; 10. MEM VIRTUAL INSANITY, Lauren M Booth

WC HUNT PL 14 & 15: 1. MEM SCAN-DAL-LESS, Joy & Dennis Rumsey; 2. MANCHESTER IN DEMAND, Stevie Meder; 3. TALK OF THE TOWN LPS, Lauren Gorfinkle; 4. HAMPSHIRE FORMAL ATTIRE, Bruce Annis & Debra Amundson; 5. BLKORCHID ACE COMMANDER, Pam & Jordan Cusumano; 6. FORTUNEAIRE, Elizabeth Holmes; 7. JDS SECRET AGENT, Christine Webster; 8. MELDON MYSTIC, Judy Martin; 9. VEGA'S KANTHAKA, Main Stream Farm; 10. R-ROYALE PROPHECY, Debra Uecker-Keough

WC HUNT PL 3-YR: 1. CABOT FIRST CONFESSION, Lynn & Steven Burch; 2. SBK SASHA'S BEAU, The Brown/Klein Family; 3. WHISPERING INCOGNITO, Georgia Lund; 4. TTA KNIGHT OF GLORY, Andrea Graeff; 5. LLL TROTSKY, Dr Boris Tabakoff/Emelia M Tabakoff ; 6. GOLDENCREST BLACK DIAMOND, Johnsen Tree Farm; 7. FLINTWOOD STARLET, Anne Mears; 8. GLACIER LILY BLUE, Judy Kay Chowning; 9. JW I'M OUTRAJUS TOO, Jeffrey L Bessey; 10. SUGARLANE INSPIRATION, Jon & Vicky Sweet

WC HUNT PL LADIES: 1. SILVERHEELS LUMINATION, Stephanie A Cook; 2. LIGHT YEAR, Montjoy Kugeler; 3. HVK PROUD NOBILITY, Anne Mears; 4. VQM SPEAKER OF THE HOUSE, Pamela Engblom; 5. WILDCARD'S SATIN ROSE, Tammy Levesque; 6. ARBORIA BEN HUR, Barbara & Keith Pionk; 7. SMS MOREDELAY, Laura Reed; 8. HASTY'S HONOR, Judith Ann Martin; 9. MYSTIK'S HIGHLIGHT SHYLO, Jessica Kesterke; 10. WINTERGREEN FORTUNE, Ann L Taylor

WC HUNT PL LADIES AM: 1. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 2. ANDREA'S RADIANCE, Sara Heffernan; 3. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 4. GARLAND FLEUR DE LIS, Joyce C Thoma; 5. GRAND CRU VALENTINO, Leslie Anna Linvill; 6. CARMEN MIRANDA, Michael & Jamie Jaeger Fiocco; 7. GAITS OF GOLD, Randi Wightman; 8. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 9. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Trotwood Stables; 10. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook

GN HUNT PL AM MASTERS 15.1H & OVER: 1. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 2. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 3. GARLAND FLEUR DE LIS, Joyce C Thoma; 4. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Trotwood Stables; 5. ARBORIA BEN HUR, Barbara & Keith Pionk; 6. CHC BLUE'S SHINING STAR, Sandra Nelson; 7. VVM ALEESA, Ellen & Michael McCook; 8. WH ZIMBABWE, Diane Hastie; 9. BEF ELROND, Royce W & Rita Adams; 10. DREAMAKER WHATTA SIGHT, Jane K & Robert L Thompson

GN HUNT PL 4-YR MARE: 1. GRAYCLIFF MISS LIBERTY, Graycliff LLC; 2. BJL HARLEQUIN ROMANCE, Scott Nevers; 3. MEM SCAN-DAL-LESS, Joy & Dennis Rumsey; 4. DRAGONFIRE NEFERTITI, Sandra Nelson; 5. EKL COMMAND THE VIEW, Robert & Catherine DeGregorio; 6. MEM EROTICA, Deborah L Worth; 7. MELDON MYSTIC, Judy Martin; 8. HYLEE SHAME ON YOU, Nancy S Vidler; 9. JDS SECRET AGENT, Christine Webster

GN HUNT PL AM S/G UNDER 15.1H: 1. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 2. CEDAR CREEK TIMES SQUARE, Jessica A Marino/Lori Marino-Beasley; 3. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen; 4. LR AMI SULTAN, Anne Mears; 5. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 6. HVK WILD DELIVERY, Kelley Rankin; 7. LPV HOT SHOT, Luan-i & Jeff Jackson

GN HUNT PL 11 & UNDER: 1. B-L HANA BAK IBSEN, Emma Thomson; 2. COUTSCROFT DIAMONDS BLAZE, Gail A Latlief; 3. FAIRCHILD SKYWAY, Ellery Walker; 4. ORRWOOD MADISON BAY, Caroline Fernalld; 5. DRAGONHEIR, Brandi Oblander; 6. LV DARK CRYSTAL, K-Lyn Stable

GN HUNT PL S/G UNDER 15.1H: 1. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 2. JAX BLACK JACK, Shirley Keller; 3. CRESTFIELD HI COMMAND, Susan Brown; 4. ORRWOODS SPECIAL EDITION, Timberland Morgans LLC; 5. LR AMI SULTAN, Anne Mears; 6. B-L MIDNIGHT MAJESTY, Sarah Renee Jaromin/Janet Ann Jaromin; 7. STONECROFT SOLITAIRE, Barbara A Ebbert; 8. GRAYCLIFF GENUINE GOLD, Graycliff LLC; 9. S G P RAIZIN KANE, Christine L Laine; 10. BDM ARUBA'S DESTINY, Melinda Dennis

GN HUNT PL 12: 1. KHF DANTE DE LION, Martha R Merrill; 2. SUGAR MAGNOLIA CW, Shara L Davis; 3. HEYDAY RISING SUN, Deborah & Ariel Blackett; 4. RWMF MAHOGANY, Katrina Clouser

GN HUNT PL 13: 1. QVM GORGEOUS GEORGE, Anna & Michael Lowden; 2. DELAWARES SHADOW DANCER, Lon Frieden; 3. JLS NIGHT TRACK, Rosewood Farm Cheryl H Woosley; 4. LASTING VIEW ROYAL DESIGN, Susan & Chelsey Abate; 5. CLEAR SPRINGS BEAUSOLEIL, Marion L Bengtson; 6. WHISTLER'S ENDEAVOR, Lon Frieden; 7. TU-KAN'S APPLE BLOSSOM, Sara Ashley Rawson Lori Levign; 8. HIGHOVER NARCOTIC, Valerie B Tobin Revocable Tru; 9. TSF SATURDAY'S TROUBLE, Travis Wilson; 10. RUSTIC V'S THUNDERHEART, Sue La Fond

GN HUNT PL LADIES AM GELDING SEC. A: 1. BELL SOUTH, Stacey L Heidenreich; 2. NIGHT OUT, Jennifer A Grey; 3. GPM GENESIS B, Melissa & Garn Walker; 4. ROADSHOW JESSE JAMES, Bonnie J Olsen; 5. GAITS OF GOLD, Randi Wightman; 6. GULFWIND WILD AGAIN, Belleridge Morgans; 7. PARADIGM POWER SURGE, Robert & Catherine DeGregorio; 8. COBRIDGE MAXIMUM REWARD, Brenda L & Douglas S Coats; 9. LV KARRO, K-Lyn Stable, 19, PRESERVATION HALL, Bethanne E Ridgeway

GN HUNT PL LADIES AM GELDING SEC. B: 1. EN EXCESS NKS, Julie Chan; 2. SPRINGMILL PRIMARY COLORS, Martha W Simpson; 3. ZSMAJESTIC SENSATION, Nancy L Johnson Tobiasz; 4. GRAND CRU VALENTINO, Leslie Anna Linvill; 5. PENNCREST PHILOSOPHERKING, Trotwood Stables; 6. WSG INDEPENDENCE COMMAND, Echo Lake Morgans; 7. CRESTFIELD HI COMMAND, Susan Brown; 8. F C F VALPARAISO, Jennifer Cooley/Pamela L McLellan; 9. WILD ABANDON, A Elisabeth & Scott Jenkins; 10. HVK WILD DELIVERY, Kelley Rankin

GN W/T HUNT PL 10-11 FINALS SEC. A: 1. SUNNY ACRES KALEIDOSCOPE, Cindy K Harb; 2. MERRIEHILL RYTHEM NATION, Mary Holloway; 3. TU-KAN'S APPLE BLOSSOM, Sara Ashley Rawson Lori Levign; 4. HIDDEN OAK CLEARLY CHOSEN, Lora Wallich; 5. JLS NIGHT TRACK, Rosewood Farm Cheryl H Woosley; 6. MTN LAUREL MISTYMOONLIGHT, Amanda L Lashua; 7. WEE B SWEET EMOTION, Kristin Klepper; 8. SILVER LAKE IN TOUCH, Tricia A Jones; 9. MORGAN VALLEY APOLLO, Beth E Miller; 10. JAX UNTOUCHABLE, Lynne Hobbs Griffith/Steven A Griffith

GN W/T HUNT PL 10-11 FINALS SEC. B: 1. HA-HO WINDSTAR, Brian & Bre Schultz; 2. CABOT CUSTOM ORDER, Cailey White; 3. CHINTIMINI CABARET, Thomas P & Suanne M Jacobi; 4. HVK WILD DELIVERY, Kelley Rankin; 5. CEDAR CREEK TIMES SQUARE, Jessica A Marino/Lori Marino-Beasley; 6. HVK OBSESSION, Cynthia A Whitten; 7. TU-KAN'S RAMBUNCTIOUS, Sara Cleland; 8. WILCREST EXPRESS, Benjamin & Emily Vandermark; 9. MMFM SCARLET, Emily Noelle McCallister; 10. THREE D RENEGADE, Hillary Wiles-Lafayette

Custom Responsive Web Design by Propeller Media Works